Chocholná-Velčice brala všetky body z Tr. Turnej, Opatová opäť víťazne

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

(Zdroj: Roman Guliš)

St. Turá – Horovce 1:0 (0:0)

Domáci zaslúžene tesne zvíťazili o gól, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súper, ktorý pricestoval iba s jedným náhradníkom sa snažil bodovať a herne nesklamal. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Už v 6. min v trme-vrme pred bránou hostí nikto z domácich neposlal loptu do siete a ani v 28. min Gablechova pekná strela z 18 m tam neskončila. Na opačnej strane sa v 35. min vyznamenal Vrzala, ktorý tvrdú krížnu strelu pri tyči zlikvidoval Bučkovi. V druhom polčase prichádzalo obojstranne viac šancí. V 50. min Buček tvrdo vypálil a Mazák v blízkosti brány zachránil. V 53. min Gablech zacentroval na Durca pred pokutové územie, ale jeho slabá strela neohrozila bránu hostí. V 59. min Pilný vyslal strelu na Vrzalu, ktorú obrana tečovala na roh. O minútu na to po sóle stihla obrana domácich Pilného odzbrojiť od lopty už pred šestnástkou. V 61. min striedajúci Magula po prvom dotyku s loptou ju v dobrej pozícii poslal nad bránu súpera. Keď nový domáci tréner Krajčovic vycítil, že treba na hraciu plochu treba poslať ďalšieho čerstvého hráča (Moravčíka), ťah mu vyšiel a ten sa mu v 77. min odvďačil pekným gólom - strelou do vinkla po presnej prihrávke od Peterku. Ešte predtým v 76. min Gablechovu peknú strelu hosťujúci gólman bravúrne vyrazil. V 85. min mohol poistiť víťazstvo Magula, ale jeho strela šla tesne nad bránu. Pozorný domáci brankár Vrzala sa vyznamenal v 86. min, keď robinsonádou na bránkovej čiare vyrazil loptu, ktorú vyslal z 8 m Gašpárek.

SkryťVypnúť reklamu

Medzi sto divákmi najviac zaujala po góle radosť osemčlennej skupinky na tribúne, ktorá povstala, najviac tlieskala. Jednalo sa o najbližších príbuzných domáceho trénera Patrika Krajčovica z Dolného Srnia, Nového Mesta a Starej Turej. Je škoda, že medzi divákmi býva málo rodinných príslušníkov hráčov, ktorí by sa určite potešili ich prítomnosti na zápase.

Gól: 77. Moravčík, ŽK: Valenčík – Pilný, Gašpárek, rozhodoval: Smaženka, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – Denk, Antálek, Valenčík, O. Baran, Mazák (61. Magula), Matlák, Gablech, Durec (90. L. Szekfu), Hornáček (67. Moravčík), Peterka VILIAM SOLOVIČ

Tr. Turná – Chocholná-Vel. 1:2 (0:1)

Susedské derby sa začalo rýchlym brejkom hostí, ktorý vyriešil domáci brankár Chochlík. V 4. minúte strieľaná prihrávka M. Chorváta skončila na brvne hostí. Do 25. minúty sa hral opatrný futbal, keď sa obidve mužstvá snažili neurobiť chybu. V 30. minúte po štandardnej situácii hlavičkoval hosťujúci Bariš nad. V 34. minúte prepadla domáca obrana a N. Cingel na dvakrát prekonal domáceho brankára. 2. polčas po "umývaní hláv v kabíne domácich" začali domáci náporom ale bol z toho iba ofsajdový gól v 53. minúte. V 66. minúte po prihrávke J. Tuharského, hosťujúci J. Michalec ku tyči zvýšil na 0:2. V 68. minúte po faule na M. Chorváta rozhodca odpískal jedenástku, ktorú bez problémov P. Chorvát premenil. Zvyšok zápasu domáci tlačili, ale "betón" a zdržiavanie hostí neprelomili, a tak ako každý rok vyhralo šťastnejšie a efektívnejšie mužstvo.

Góly: 69. P. Chovrát – 35. N. Cingel, 67. J. Michalec, ŽK: P. Chorvát, Mich. Kováč – N. Cingel, Gvizd, rozhodoval: Bleho, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Jak. Kováč, Mat. Kováč, Mar. Kováč (46. Bečka), M. Chorvát, Stronček, P. Chorvát, Jambor, Mich. Kováč, Hrubý, Hulaj

CHOCHOLNÁ-VEL.: Joz. Tuharský – Smolík (53. Adamčí), J. Cingel, A. Michalec, Lukša, N. Cingel, Lobík (60. Ján Tuhársky), J. Michalec, Gvizd, Bariš (83. Tulpík), Sabadka JAKUB HORŇÁK

Ladce – Opatová 1:2 (0:0)

Už v 1. min mieril domáci E. Mražík nad, o minútu na druhej strane Kompasovu strelu vyrazil Machala. V 8. min bol Eliaš nedôrazný pri zakončení zo šestnástky a v 10. min Moško minul domácu bránu. Mokričkov pokus v 12. min kryl bez problémov A. Šlesár a 20. min V. Škultéty bránu netrafil. Ladčania sa dopredu dostávali ťažko a v 33. min z protiútoku mohli inkasovať, no Zubov strieľaný center minul zadnú žrď. O niekoľkých nevydarených útokoch mohli domáci vyhrávať, keď v 44. min išiel Eliaš sám na brankára, ktorú jeho tvrdú strelu vyrazil. Očakávaný nápor domácich po prestávke neprišiel a hostia začali hroziť. V 54. min po rohu Kováčik hlavičkoval do brvna a v 57. min nekrytý Gallo otvoril skóre – 0:1. Martinkov priamy kop v 58. min z 25 metrov kryl gólman hostí. V 77. min vyšlo hosťom prečíslenie dvoch an jedného. Machala stačil ešte vyraziť gólovú strelu Moška, ale nedôrazne bránený Gallo do prázdnej brány zvyšoval pohodlne na 0:2. O tri minúty oživil domáce nádeje presnou strelou zo šestnástky E. Mražík – 1:2. Ladce pridali a v 86. min mohol E. Mražík vyrovnať, keď po nájazde z uhla jeho tvrdú strelu A. Šlesár vyrazil nad brvno. Dve minúty pred koncom sa snažil Martinka takmer od bránkovej čiary prekvapiť brankára, no ten nepríjemne padajúcu loptu vytlačil nad a hostia sa mohli tešiť z výhry.

Góly: 80. E. Mražík – 57. a 77. Gallo. Rozhodoval Vörös, ŽK: J. Váň, Sagan, Kučera, P. Oťahel - Havier, Zubo, 111 divákov.

OPATOVÁ: A. Šlesár – Hájek, Šubert, Kováčik, Vitko, Gallo (78. Pollák), Havier, Moško (89. J. Šlesár), V. Škultéty (90. Kopčan), Kompas, Zubo. JOZEF ŠPROCHA

V. Uherce - Uhrovec 2:2 (1:2)

V derby zápase si súperi body podelili. Domáci sa ujali vedenia už v 6. minúte, kedy Cíger poslal center do šestnástky a R. Kováč otvoril skóre zápasu – 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 31. minúte po centri z ľavej strany, kedy z voleja trafil presne Vavro – 1:1. Domáci mohli ísť rýchlo opäť do vedenia, ale nariadenú penaltu za faul na Cígera nepremenil Petráš. Následne hostia zahrávali tri rohy v rade a po treťom z nich najvyššie vyskočil Vavro a pridal svoj druhý gól v zápase – 1:2. Domácim sa podarilo vyrovnať až v posledných sekundách zápasu, kedy center Kundalu upratal hlavou do siete R. Kováč - 2:2.

Góly: 6. a 90. R. Kováč – 31. a 42. L. Vavro. R Fenes, ČK: 89. M. Jankula – 90. J. Zajac, 70.

TJ: Flóro – Masarovič, Provazník, Zajac, Pavle, Čabrák, Opáth, Vavro, Bežo, Pavlovič, Stuparič.

Z. Kostoľany – Podolie 2:1 (0:1)

V Kostoľanoch bol začiatok zápasu slávnostný, keďže sa s registrovaných futbalom lúčil dlhoročný kapitán a opora domácich futbalistov Vladimír Duda. Aj touto cestou mu celá futbalová rodina Kostolian ďakuje a do jeho ďalšieho osobného života mu želá veľa úspechov a hlavne zdravie. Domáci od začiatku zápasu dominovali, ale na víťazstvo sa museli nadrieť aj napriek tomu, že si súper nevypracoval počas celého súboja ani jednu šancu. Už v 7. min. Zaťko ideálne uvoľnil Liptaja, ktorý obišiel aj brankára. Jeho strelu však vykopol z bránkovej čiary Červeňanský. O trinásť minút znova Liptaj sám pred brankárom neskóroval a ani následne vyrazenú loptu Duda neusmernil do brány. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo dve minúty pred prvým polčasom, keď po nešťastnom odkope si Kostoľanci dali vlastný gól. Na začiatku druhého polčasu v 60. min. sa predstavil tvrdou strelou do žrde Maslonka a odrazenú loptu Jarošinec kopol nad bránu hostí. O štyri minúty sa aj domáci dočkali gólu, keď prihrávku Kobesa do šestnástky súper neodvrátil a Liptaj z jedenástich metrov strelou pod brvno vyrovnal. Snaha Kostolancov o zvrátenie zápasu, aj keď im veľa akcií nevychádzalo, vyvrcholila minútu pred koncom zápasu, kedy najskôr Maslonka z dvadsiatich metrov opečiatkoval Palechovi brvno a následne odrazenú loptu zo šestnástich metrov Jarošinec tvrdou strelou premenil na vytúžený, ale zaslúžený víťazný gól .

GÓLY: 64. Liptaj, 88. Jarošinec – 43. vlastný. ROZHODOVAL: Hromádka, 100 divákov

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gúčik, R. Červeňanský, Bartek, Gajdošík, M. Červeňanský, Pyšný, Némethy, Toráč, Augustín FRANTIŠEK MAŠLONKA

Ost. výsledky: Streženice – Brvnište 0:0, Plevník – Cígeľ 0:1 (0:1), Kanianka – Bošany 4:1 (2:1)

7. Brvnište       3          1          1          1          6:4       4

8. Veľké Uherce          3          1          1          1          6:5       4

9. Uhrovec       3          1          1          1          5:10     4

10. Ladce        3          1          0          2          5:4       3

11. Streženice  3          0          3          0          4:4       3

12. Bošany      3          1          0          2          4:8       3

13. Horovce    3          0          2          1          3:4       2

14. Plevník-Drien.        3          0          1          2          1:5       1

15. Tr. Turná   3          0          0          3          4:9       0

16. Podolie      3          0          0          3          1:6       0