Prvá bodová strata Borčíc, Tr. Teplice doma opäť zaváhali

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Borčice (v červenom) remizovali v Trenč. Stankovciach. Borčice (v červenom) remizovali v Trenč. Stankovciach. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Partizánske – Myjava B 2:1 (1:1)

Hostia prvý raz na seba upozornili v 6. minúte, kedy sa Oríšek zmocnil lopty a v nájazde na Zdychavského, tiesnený Novým, poslal loptu vedľa ľavej žrde. O necelú minútu sa naplnilo známe nedáš-dostaneš, keď Vavro načasovanou prihrávkou poslal do úniku Kučeru, ktorý si elegantne obhodil vybiehajúceho Koníčka a loptu zasunul do prázdnej bránky. V 26. minúte po Pechovej štandardke Abrahám v súboji pretlačil Zdychavského, no následne z uhla krížnym pokusom minul opustenú domácu bránku. O dve minúty Koníček dlhým výkopom poslal do šance Abraháma, ten aj preloboval vybiehajúceho Zdychavského, avšak lopta sa od zeme odrazila do brvna. V 31. minúte sa už Myjavčania dočkali, keď po rohu najskôr Šmehyl hlavičkoval do ľavej tyče a odrazenú loptu poslal do siete Peter Sivák a Spartak sa dočkal prvého gólu v sezóne. V 34. minúte sa na druhej strane dostal k lopte Vavro, bez prípravy pálil z pätnástich metrov s prispením teču nad. O tri minúty Křapka umne prestrčil loptu Kučerovi, ktorý sa ocitol zoči-voči Koníčkovi, ktorý tutovku zneškodnil nohami. V 43. minúte Benca kolmicou vyzval do šprintu za obranu hostí Vavra, ktorý rozvlnil bočnú sieť. V poslednej minúte úvodného dejstva si na Vavrovu prihrávku nabehol do šestnástky Křapka, no v páde zakončoval nad bránku. V 60. minúte sa ocitol za myjavskou obranou Kučera, no pred Koníčkom minul loptu. Hostia kontrovali rýchlou akciou, ale Abrahám z dvanástich metrov nevtesnal loptu medzi tri žrde. V 80. minúte Křapka z priamem kopu z dvadsiatich piatich metrov zatočil loptu do šestnástky, zo skrumáže najskôr Kompas z hranice malého vápna takmer ohol brvno, aby následne Obert pretlačil loptu za Koníčkov chrbát. A domáci sa radovali z prvého víťazstva a zároveň prvých bodov v aktuálnom ročníku.

Góly: 7. Kučera, 80. Obert – 31. Peter Sivák. R Pucher, 250.

SPARTAK: Koníček – Pecha, Egri, Flamik, Šmehyl, Peter Sivák, Toman, Abrahám (86. Kubica), Oríšek, Horeš, L. Bruško, tréner: V. Stančík. (MP)

Hlohovec – Bánovce 3:7 (2:3)

Hlohovec stále čaká na prvé víťazstvo. Aj tentokrát sa mu začalo vzďaľovať, keď hráči Bánoviec prehusťujúci svoj stred, udreli z dvoch brejkov a v 27. minúte bolo 0:2. Šancu domácim prinavrátil parádnym gólom do Šibenice Suchánek, a keď neskôr Došek vyrovnal, začínalo sa odznova. Individuálna chyba domácich pri autovom vhadzovaní však dopriala hosťom gól do šatne, a ten domácich zlomil. V druhom polčase hostia dominovali, domáci si nevedeli dať rady s ich prehusteným stredom, a tak Bánovce potrestali azda každú chybu, ktorej sa domáci dopustili. Išlo hlavne o individuálne chyby, ktoré poukázali na neskúsenosť Hlohovca. V pohode hrajúci hostia si zaslúžene dokráčali za víťazstvom v pomere 7:3.

Góly: 28. Suchánek, 33. Došek, 67. Ivanič – 9. Ondráš, 27. a 44. Líška, 52., 77. a 85. Jambor, 61. Svatík. R. Kotrec, ŽK: Chalány – Gajdošík, 126 divákov.

BÁNOVCE: Bohunský – Borcha (82. Minárik), Svatík, Mrocek, Líška (89. Mášik), Kosiba, Jambor, Gajdošík, Ondráš, Marko (75. Olej), Szabó. Tréner M. Slovák. (STC)

Jaslovské Bohunice – Častkovce 0:0

Stretli sa dve mužstvá, ktoré ešte nedostali gól, s tým rozdielom, že hostia mali po troch kolách deväť bodov. Obe mužstvá sa na defenzívu spoliehali aj tentokrát, a tak sa hral medzišestnástkový futbal s náznakmi šancí Meška, Buchanca a Dobiša. Po hlavičke Meška síce ešte zazvonilo v druhom polčase, ale mužstvá sa po medzišestnstkovom bojovnom futbale rozišli po spravodlivej remíze.

R. Birkus, ŽK: Tuschel, Končitík, 200 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Sarr, Čechvala, Osuský, Končitík, Tuschel, Husár,  Adamec (89. Vlado), Madro, Halás. Tréner P. Meliš. (STC)

Tr. Teplice – Domaniža 0:4 (0:1)

Do Trenčianskych Teplíc pricestoval zdatný súper, ktorý sa poľahky dostal ku trom bodom. Domácim nepomohol ani návrat brankára Kopčana, ktorý viacero dobrých šancí hosťujúceho kolektívu zneškodnil. Domaniža pôsobila futbalovejším dojmom, čo do polčasu korunovala gólom Valjenta. Po prestávke pridala na obrátkach a v 51. min sa presadil opäť Valjent. O sedem minút o všetkom už prakticky rozhodol Košút. Bodku za zápasom pridal päť minút pred koncom zápasu Sádecký.

Góly: 17. a 51. Valjent, 58. Košút, 85. Sádecký, ŽK: Petrík, Sádecký, rozhodoval: Hrudík, 80 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Haško, Bretschneider, Hamaňa (28. Belák, 76. Červený), Švikruha, Šiko, Paška, Bubenko, Vardžík, Majo. Tréner: J. Ružička

Tr. Stankovce – Borčice 1:1 (1:1)

Tr. Stankovce sa naposledy stretli s Borčicami v súťažnom stretnutí 10.5.2009, kedy v Borčiciach zvíťazili 4:0. Teraz to bol úplne iný zápas, Borčice sú vysokým favoritom celej súťaže a tak všetci prítomní boli plní očakávania, ako dlho bude omladené mužstvo Tr. Stankoviec vzdorovať vysokému favoritovi. Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas, ale hralo sa hlavne v strede poľa a bez šancí. Postupne prebrali iniciatívu v zápase Borčice a mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Domáca obrana ich však do šancí nepúšťala. Napak, v 22. min. sa dostalo do útočnej akcie domáce mužstvo a Ďuráči nádhernou strelou rozvlnil sieť za Bobotom – 1:0. Borčice mali aj po inkasovanom góle miernu územnú prevahu, čo v 27. min. využil Novák, keď po biliardovej akcii vyrovnal stav zápasu – 1  1. V 33. min. bol v brejku aktívne hrajúci Ďuráči, ale obrana Borčíc stihla nebezpečenstvo odvrátiť. Borčice naďalej diktovali tempo hry, ale k očakávanému trvalému tlaku sa nedostávali. 1. polčas sa tak skončil remízou, čo bol pre Tr. Stankovce viac ako priaznivý stav.Aj druhý polčas sa hral v podobnej réžii ako prvý. Borčice mali územnú prevahu a hráči Tr. Stankoviec si poctivo plnili obranné povinnosti. V 53. min. mal dobrú príležitosť Novák, ale Zemanovič bol pozorný. Rovnako v 55. min. zneškodnil šancu Barčíka. V 59. min. musel Zemanovič vytiahnúť skvelý zákrok, keď strelu Hanzela vytlačil nad brvno. V 62. min. mali Tr. Stankovce možnosť opäť sa ujať vedenia, ale Blaškovu strelu zastavila ľavá tyč Bobotovej brány. V 66. min. mohli ísť do vedenia Borčice, keď Zuziakova strela len tesne minula spojnicu ľavej tyče a brvna. V 69. min. vyslal prudkú strelu na bránu Ďuráči, ale Bobot bol pozorný. Borčice sa snažili v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale búšili do dobre organizovanej domácej obrany. Hráči Tr. Stankoviec využívali každú stratu lopty súpera na nebezpečný protiútok. Zápas sa nakoniec skončil remízou, pričom Tr. Stankovce svojou hrou zaskočili vysokého favorita a za bojovnosť si bod určite zaslúžili.

Góly: 22. Ďuráči – 27. Novák, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Laco, 400 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Poruban, Jantošovič, Blaško, Ančic, Takáč, Hazda (80. Polek), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Šišovský (18. Marcinát, 85. Antošík). Tréner: R. Pevný.

BORČICE: Bobot – Petruš, Hanzel, Augustini (58. Mačina), Barčík, Púpala (73. Mravec), Siva, Novák, Zuziak, Ujlaky (58. Le Giang), Náther. Tréner: J. Bíreš. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Ostatné výsledky: Prečín – Boleráz 0:4 (0:1), Holíč – Malženice 1:1 (0:0), Šimonovany mali voľno.

1. Bánovce 4    4    0    0    17:5 12

2. Častkovce    4    3    1    0    6:0  10

3. J. Bohunice  4    2    2    0    5:0  8

4. Tr. Stankovce     4    2    2    0    4:1  8

5. Borčice 3    2    1    0    13:1 7

6. Vrbové 3    2    1    0    7:5  7

7. Domaniža     3    2    0    1    9:5  6

8. Šimonovany   3    2    0    1    2:2  6