Gólový uragán v Brestovci, Tr. Jastrabí a Zamarovciach

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľká Hradná (v červenom) kraľuje VI. lige. Veľká Hradná (v červenom) kraľuje VI. lige. (Zdroj: TJ LOKOMOTÍVA TR. TEPLÁ)

Tr. Jastrabie – Veľké Bierovce/Opatovce 5:3 (1:2)

Prvú príležitosť v zápase mali v 2.minúte domáci, M.Fodrek razantne ušiel hosťujúcej obrane, a hosťujúci brankár končekmi prstov vytláčal na roh. V 6.minúte ale práve hostia otvorili skóre keď po prihrávke od T.Siváka, Pet.Bulko prepálil brankára 0:1. V 17.minúte rýchly Makyda dostal perfektnú prihrávku zo zálohy a strelou pod brvno vyrovnával na 1:1. Domáci sa dlho z vyrovnania netešili v 17.minúte ušiel domácej obrane Svatík, ktorý tvrdou strelou k tyči vrátil hosťom vedenie 1:2. V 25.minúte mohlo byť pre domácich ešte horšie keby trafil Pet.Bulko. Hostia boli v prvom polčase futbalovo lepší, ale nevyužili šance. V druhom polčase domáci za šesť minút otočili celý zápas a šokovali hostí. Hostia robili v obrane chybu za chybou a v 49.minúte nekrytý Zajaček vyrovnal na 2:2. V 51.minúte podobná akcia domácich, zlá rozohrávka hostí, ktorú zachytil domáci R. Glasa, rozohral na Makydu, ktorý dal vytúžený gól na 3:2. Hostia sa nevedeli s týmto vyrovnať a hneď v 55.minúte so šťastím od brvna na 4:2 upravoval M.Fodrek. Tažko povedať čo sa stalo s výkonom hostí v druhom polčase, pretože na 5:2 upravil v 67.minúte znova Makyda, svojim tretím gólom. Hostia, ale stále zápas nezahodili a v 70.minúte kapitán Barták perfektne trafil do siete 5:3. V závere ešte L.Breznický trafil brvno a prišlo k vylúčeniu na strane hostí. Vyrovnaný zápas, kde ale domáci rozhodli za šesť minút tromi gólmi v druhom polčase.

Góly: 17., 51. a 67. Makyda, 49. Zajaček, 55. M. Fodrek – 6. Pet. Bulko, 19. Svatík, 70. Barták, ŽK: 0:1, ČK: 84. Barták, rozhodoval: Kurnický, 80 divákov.

TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula, D. Fodrek, Bročko, Zajaček, R. Glasa, Šebáň (28. Jánošík), D. Koreň, M. Glasa, M. Fodrek, Makyda (89. Doktor)

VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták, Žúži, Fabian, Svatík (80. Pazúr), Pav. Bulko, Horňák (87. Viršinský), Ondrášek, Pet. Bulko (54. L. Breznický), T. Sivák, O. Breznický (RG)

Veľká Hradná – Dolná Súča 2:1 (1:1)

V 11. min sa hostia ujali vedenia gólom A. Plevu, ktorý dopravil loptu do siete vyrazenú Kukuliašom. V 14. min domáci vyrovnali na 1:1, keď sa po centri M. Kováča presadil Hilčík. V ďalšom priebehu prvého polčasu mali viac šancí hostia, no Kukuliaš všetko spoľahlivo vyriešil. Do druhého polčasu vstúpila aktívnejšie Veľká Hradná s cieľom čo najskôr nakloniť misky váh na domácu stranu. V 76. min sa to aj podarilo. Hostia si po rýchlom útoku Baláža a následnom centri loptu zrazili do vlastnej siete. V ďalšom priebehu už napriek snahe oboch mužstiev gól nepadol, preto po víťazstve 2:1 zostali body doma.

Góly: 16. Hilčík, 76. vlastný (Mrázik) – 11. A. Pleva, ŽK: 5:3, rozhodoval: Šišovský st., 100 divákov.

VEĽKÁ HRADNÁ: Kukuliaš – Masár, Ježík, M. Kováč, Jandák, Kyjac (79. Petrík), P. Lobotka (90. Sýkora), B. Straka, Baláž, R. Straka, Hilčík

DOLNÁ SÚČA:Valaštín – D. Hlávek, Kučerák, Mrázik, Trnavský, A. Pleva, T. Pleva, Sedláček, Žák, R. Hlávek (84. Gazdík), Trúnek JOZEF KYJAC

Zamarovce – Čachtice 2:6 (0:2)

Hostia boli od úvodu lepším tímom, čo využili už do polčasu na strelenie dvoch gólov Mašánom a Tukom. Po prestávke skóre narastalo v prospech Čachtíc a v 65. min bolo už hrozivých 0:5. Domáci síce vďaka gólom Dan. Jančoviča a Garaja znížili na 2:5, ale posledné slovo mal v 79. Lopušan. Vysoké víťazstvo hostí bolo zaslúžené.

Góly: 69. Dan. Jančovič, 72. Garaj – 6. a 58. Mašán, 65. a 79. Lopušan, 27. Tuka, 53. Ďuriš, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Masaryk – Jančovič, Minárech, Minárik, Myslivec, Chochlík, Garaj, Jančovič, Poláček, Drienka, Mikušinec

ČACHTICE: Vlado – Martin Trebatický st., Ďuriš, Lopušan (79. Šťastný), Vido (46. Šimo), Urban (58. Peterka), Mašán, Miroslav Trebatický, Martin Trebatický ml., Tuka, Udvorka

Brestovec – Horná Súča 7:2 (2:0)

Nováčik súťaže si v ďalšom domácom zápase schuti zastrieľal. Skóre zápasu otvoril v 18. min Gálik. Desať minút pred prestávkou Farbák upravil na 2:0. V druhom polčase upravil Gálik a po ňom Farbák už na 4:0. V 63. min znížil na 4:1 Blaho, no gólostroj Brestovca pokračoval. V 73. min pridal na 5:1 Sládeček a už o tri minúty po góle Malackého bolo 6:1. V 82. min zavŕšil svoj hetrik Farbák. Hokejové skóre na 7:2 stanovil tri minúty pred naplnením riadnej hracej doby Jozef Dohnan.

Góly: 18. a 52. Gálik, 35., 56. a 82. Farbák, 73. Sládeček, 76. Malacký – 63. Blaho, 87. Jozef Dohnan, ŽK: 1:1, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Vrábel, Gálik (74. Baranovič), Viselka, Bakoš, Obuch, Gaža (58. Malacký), Sládeček, Mozolák, Kučerák (79. Večeřa), Farbák

HORNÁ SÚČA: F. Seriš – F. Guga, M. Guga, Š. Coník, Zvolenský (67. Kučerák), Bartek (63. M. Coník), Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Fabo

Očkov – Ľuborča 2:0 (1:0)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu a mužstvá sa iba oťukávali. V 37. min sa po štandardnej situácii a parádnom zakončení Hikela dostali do vedenia domáci. Po prestávke chcel Očkov zlomiť zápas na svoju stranu čo najskôr. To sa im však nedarilo vďaka umnej hre Ľuborče. Hostia mohli vyrovnať, čo sa im ale nepodarilo. Gólovú poistku pridal v 88. min Madera, ktorý uzavrel skóre na konečných 2:0.

Góly: 37. Hikel, 88. Madera, ŽK: 0:1, rozhodoval: Király, 100 divákov.

OČKOV: Trebatický – Mečiar, Ondrášek, Čechvala (65. Kozic), Jurčo, Drahno, Hlaváč, Hikel, Madera, E. Valo (90. Duchoň), Herák

ĽUBORČA: Jaroš – Schwantner, Sabadka, Husár, Vavrúš, Gajdošík (72. Machara), J. Brisuda (78. B. Brisuda), Mihalik, M. Patka, P. Patka, Belko MILAN ŠČEPKO

Kočovce – Nová Ves 2:1 (1:1)

V 7. min pohrozili hostia prihrávkou medzi obrancov, ale Lacko mieril do žrde. Následnú dorážku Sika dal nad bránu. V 12. min mieril tesne vedľa hosťujúcej brány Gajdošík. V 22. min po chybe hosťujúcej obrany netrafil Horčičák bránu. Z následného protiútoku hostia potiahli loptu po pravej strane a otvorili skóre Zaťovičom – 0:1. V 30. min Lacko prekopol v dobrej pozícii bránu domácich. Útoky Kočoviec končili na obrane Novej Vsi. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich v 41. min mieril tesne nad bránu Gajdošech. V 43. min potiahol loptu stredom obrany Horčičák, prihral Roškovi, ktorý strelou do protipohybu Kundu vyrovnal – 1:1. V 47. min Horčičák pred brankárom mieril tesne vedľa. V 50. min tvrdú strelu Hanáčka z priameho kopu vyrazil brankár na roh. V tejto časti zápasu boli hostia stiahnutí pred vlastnou šestnástkou. V 75. min faulovali hostia L. Horčičáka a nariadený koputový kop premenil jeho brat J. Horčičák (čerstvý mladoženáč) – 2:1. V 83. min bol po nevyberanom zákroku a druhej žltej karte vylúčený M. Korytina. Domáci si už zaslúžené víťazstvo nenechali vziať.

Góly: 43. Roško, 78. J. Horčičák (11 m) – 24. Zaťovič, ŽK: 0:2, ČK: 82. M. Korytina (po 2. ŽK), rozhodoval: Hruda, 20 divákov.

KOČOVCE: Motola – Papp (46. Mihál), Majerník, R. Sevald, Hanáček, Greguš, Gajdošík, Roško, L. Horčičák, J. Horčičák (90. Zemaník), Maraz

NOVÁ VES: Kunda – Trenkner, Nemšák, Zaťovič, Gajdošech, Ševčík, Korytina, Sika, Kačina, Fačkovec, Lacko PETER GAJDOŠÍK

Bošáca – Dubodiel 3:2 (2:1)

Začiatok zápasu sa vyznačoval bojovnosťou z oboch strán. Každé mužstvo chcelo streliť úvodný gól. Vo finálnej fáze však chýbala presnosť prihrávky. Až v 18. min z priameho kopu Pavol Kusenda poslal prudkú loptu k tyči a brankár hostí Kúdela bravúrne zasiahol. Nič podstatné sa nestalo až do 29. min, keď sa hostia po peknej kombinácii otvorili skóre Malcom. O minútu neskôr chyboval domáci obranca, no na šťastie sólo zakončil Malec vedľa brány. V 33. min po akcii domácich bol v šestnástke faulovaný Helík a P. Kusenda z nariadenej jedenástky vyrovnal. V 42. min hosťujúca opäť faulovala na druhej strane šestnástky prenikajúceho Samotného a P. Kusenda poslal domácich do vedenia – 2:1. Druhý polčas začal aktívne z oboch strán. V 49. min sa domácim podarilo prečísliť obranu Dubodiela, no gól z toho nepadol, keď Samotný nastrelil gólmana. Hráči Dubodiela spozorneli, začali sa viac tlačiť pred bránu Bošáce a v 64. min dobrú šancu zahodil Trnčák. V 67. min po rohovom kope trafil z voleja Repa a bolo vyrovnané. V 75. min vyšla akcia aj domácim a Ochodnický nekompromisne zavesil tretí gól. O tri minúty sa Macejkovi ani na dva razy nepodarilo prestreliť obranu. V 87. min domáca obrana vykopla loptu z bránkovej čiary po nebezpečnej akcii hosťujúcich hráčov. Záverečná snaha hostí priniesla ešte veľkú príležitosť, no v 91. min už gól do domácej siete nepadol.

Góly: 34. a 43. P. Kusenda (oba z 11 m), 75. Ochodnický – 30. V. Malec, 67. Repa, ŽK: 2:2, rozhodoval: Vido, 100 divákov.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Bero, Ochodnický, Helík, T. Janega (46. Macejka), P. Kusenda, Vavro, M. Janega (70. Brezovák), Kozic, Samotný

DUBODIEL: Kúdela – Červený, Scheer (80. Hostačný), Matúš Petrík, A. Janík (82. B. Janík), Žáčik, Trnčák, Knoll, Repa, Malec, Kováč (1. M. Petrík) MARIÁN KOPUNEC

Tr. Teplá – Kľúčové 3:1 (3:0)

Domáci chceli na vynikajúco pripravenom trávniku potvrdiť získaný bod z V. Hradnej. Už vo 4. min otvoril skóre po dorážke Adamčík. V 7. min zvýšil po akcii a prihrávke Stupinského pred bránu Balon. V 12. min mohol zvýšiť Stupinský, avšak zoči-voči brankárovi nedal. Od tohto momentu sa do stretnutia vrátilo aj Kľúčové, ale vážnejšiu šancu si nevypracovalo. Gólom do šatne uzavrel polčasové skóre na 3:0 opäť Balon. V úvode druhého polčasu Kľúčové viackrát nebezpečne pohrozilo, Čupalka v domácej bráne sa nenechal zaskočiť. Kľúčové po prestávke aktívnejším mužstvom, avšak stačilo to iba na skorigovanie stavu. Záver stretnutia sa dohrával v nervóznej atmosfére. Stretnutie veľmi dobre zvládla rozhodcovská trojica z Moravy.

Góly: 4. Adamčík, 7. a 43. Balon – 61. P. Vavruš, ŽK: 3:3, ČK: 74. M. Papiernik (po 2. ŽK), rozhodoval: Michalec, 100 divákov.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Mladoš (85. Blaho), Tóth, Píža (78. Kováč), Beňo, Adamčík, Friedl, Gunár (46. Dorica), Balon, Stupinský

KĽÚČOVÉ: Rajníček – Štefánek (67. Sabadka), Miloš Kiačik, Papierník, P. Vavruš, Čakajík, M. Vavruš, Patka, Vydrnák, P. Kiačik, Pšenčík

7. Čachtice      4          2          0          2          10:9     6

-          Tr. Jastrabie     4          2          0          2          10:9     6

9. Horná Súča  4          2          0          2          12:12   6

10. Nová Ves  4          2          0          2          7:7       6

11. Kľúčové    4          2          0          2          7:8       6

12. Bošáca      4          2          0          2          10:13   6

13. Brestovec  4          1          1          2          13:14   4

14. Ľuborča     4          1          1          2          11:13   4

15. Dolná Súča            4          1          0          3          7:9       3

16. Zamarovce 4          0          0          4          7:19     0