Myjava B zaskočila Borčice, na lídra sa dotiahli Bánovce

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Borčice (v červenom) zaváhali na kopaniciach. Borčice (v červenom) zaváhali na kopaniciach. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Bánovce – Domaniža 4:0 (3:0)

Bánovce nastúpili na zápas s cieľom odčiniť prehru z Borčíc. Domáci mali v úvode veľký tlak, ale úvodné pološance ešte hostia odvrátili. V 23. minúte po centri Líšku hlavičkuje Kosiba do protipohybu brankára hostí – 1:0. Hneď po rozohraní a ďalšej šanci Bánoviec vypadla lopta z rúk brankárovi hostí a Szabó zvyšuje na 2:0. Domáci po tomto góle hrali prakticky až do konca stretnutia len na jednu bránku. Po rohu Ondráš páli tesne vedľa, Líška v čistej šanci prekopol bránku. Vzápätí dva fantastické zákroky predviedol brankár hostí Kubiš, keď vyrazil gólovú strelu Mroceka i dorážku Kosibu. V 45. minúte po štandardke domácich zvyšuje Szabó už na 3:0. Aj v druhom polčase domáci hrali výborný futbal, v páde Líška namieril hlavou len do bočnej siete. Zakrátko sa opäť vyznamenal brankár hostí, keď vyrazil strelu Kosibu z bránkovej čiary. V 77. minúte po akcii Svatíka a následnom centre Borchu upravil Kosiba už na 4:0. V závere ešte po peknej akcii Oleja prekopol Jambor z piatich metrov. Pre súpera je výsledok 4:0 až príliš prijateľný, Bánovce v zápase zahodili ešte množstvo ďalších vyložených šancí.

Góly: 23. a 77. J. Kosiba, 25. a 45. R. Szabó, R Lévai, 150.

SPARTAK: Bohunský – Poštrk, Mrocek, Líška (76. Svatík), Kosiba, Jambor, Gajdošík (66. Borcha), Ondráš, Marko (66. Olej), Minárik, Szabó.  (MK)

Hlohovec – Nová Dubnica 1:1 (0:0)

V Hlohovci sa hralo priemerné futbalové stretnutie, oba tímy vyčkávali, čo predvedie súper, a tak sa hralo v strede poľa. Keď domáci preberali aktivitu, prišiel skrat Svíbu a po udretí súpera musel predčasne pod sprchy, čo ovplyvnilo dejstvo druhého polčasu. Domáci hlavne bránili a hrali na brejky. Nakoniec hostia prevahu o jedného hráča využili v 71. Jakúbekom, ktorý presne zakončil po brejkovej situácii. Bod oslabeným domácim zabezpečil osem minút pred koncom Suchánek, ktorý si loptu po spracovaní hodil medzi trojicu brániacich hráčov a presne zakončil. V Hlohovci sa spravodlivo body delili.

Góly: 82. Suchánek – 71. Jakúbek. R. Jeremias, ČK: 44. Svíba. 50 divákov.

N. DUBNICA: Vladár – Burdej (58. Vaško), Zahranychnyy, Žifčák, Behan, Filo (88. Kucharík), Jakúbek, Maník, Držík, Častulín, Lendvay. Tréner R. Častulín.(STC)

Boleráz – Trenčianske Stankovce 2:0 (1:0)

V prvom polčase predvádzali obe mužstvá vyrovnaný futbal a šance sa rodili ťažko. Do prvej sa dostali domáci, keď bol Németh sám pred brankárom, no Zemanovič hostí podržal. Gól do šatne však domáci predsa len strelili, keď Lalík poslal loptu k žrdi – 1:0. Bol to zlomový moment zápasu, druhé dejstvo patrilo už jasne domácim a Blaško trafil brvno. Do siete neprešla ani individuálna akcia Mackovčína, ale v 69. minúte výborne odcentroval Onder a Mackovčín druhým gólom doprial domácim pokoj. Následne sa na ihrisku pritvrdilo, na čo doplatil hosťujúci Hazda, keď po faule Líšku oplácal a musel predčasne pod sprchy. Domáci nakoniec víťazstvo ustrážili, keď ešte Mackovčín stihol nastreliť brvno.

Góly: 45. Lalík, 69. Mackovčín. R. Darnadi, ŽK: Líška, Németh – Čibík, Blaško, Záhumenský, ČK: 77. Hazda, 200 divákov.

T. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Čibík, Blaško, Záhumenský, Takáč, Polek (56. Poruban), Škvarka, Ďuráči (83. Śišovský), Dohnan (66. Marcinát), Hazda. Tréner R. Pevný. (STC)

Malženice – Trenčianske Teplice 4:1 (1:1)

Domáci hrali oslabení o viacerých hráčov, no aj tak sa im podarilo súpera zaskočiť. Už v 9. minúte sa po rohu presadil hlavou Pikulík. Hostia vyrovnali po brejkovej akcii po ľavej strane, keď prišla prihrávka na stred osamotenému Bretschneiderovi a ten nekompromisne prekonal Močka – 1:1. V úvode druhého polčasu si spracoval Pikulík center z ľavej strany, posadil si obrancu a poslal domácich do opäť do vedenia – 2:1. Pokoj na domáce kopačky pridal po hodine hry Kukučka, ktorý bol na konci rýchlej kombinačnej akcie – 3:1. Hostia sa snažili, no domáci im príliš toho nedovolili, a tak mal posledné slovo Braniša, ktorý po prihrávke do šestnástky stanovil na konečných 4:1.

Góly: 9. a 48. Pikulík, 60. Kukučka, 88. Braniša – 36. Bretschneider. R. Kováč, ŽK: Hutár – Beňo, Poruban, 100 divákov.

T. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Haško, Bretschneider, Šiko, Paška, Puček, Hamaňa, Mihcalík, Poruban. Tréner J. Ružička. (STC)

Myjava B – Borčice 2:1 (1:0)

Líder pricestoval na kopanice v nekompletnej zostave a domáci vycítili šancu na úspech. Tá prišla už v úvode zápasu, keď sa v 9. min presadil Abrahám. Na ďalšie góly diváci v Starej Myjave čakali až do druhého polčasu. Keď v 56. min Bruško pridal na 2:0, so sériou neporaziteľnosti Borčíc to vyzeralo bledo. V 65. min síce strelil kontaktný gól Augistini, ale hostia už do konca zápasu viac neuspeli, hoci sa o to snažili. Za bojovnosť si domáci tri body zaslúžili.

Góly: 9. Abrahám, 56. Bruško – 65. Augustini, ŽK: Pecha, Egri, Abrahám – Náther, Zuziak, Ujlaky, rozhodoval: Bartko, 350 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Šmehyl (88. Nikodem), Pecha, Egri, Flamík (85. Pav. Sivák), Abrahám, Pet. Sivák, Toman, Sabler, Horeš, Bruško (90. Pekník). Tréner: V. Stančík.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Kočka (31. Zuziak), Augustini, Mačina (87. Le Giang), Mravec, Siva, Novák, Gábor (56. Ujlaky), Náther. Tréner: A. Homér.

Častkovce – Holíč 2:0 (1:0)

Po akcii Husára Adamec vysunul Madra a ten v 14. min otvoril skóre zápasu. V 24. min po Jančovičovom centri hlavičkoval Sládek v gólovej šanci, ale Ravas v bráne hostí sa vyznamenal. V druhej časti hry hostia začali hrať ofenzívnejší futbal. Nebezpečnú Nečasovu strelu Korček vyrazil na rohový kop. V 67. min po chybe domácich unikol Mihálik, ale tesne minul Korčekovu bránu. V 72. min po ukážkovej akcii na jeden dotyk trojice Vlado, Jančovič, Madro posledný menovaný zvýšil skóre na 2:0. V závere zápasu výborne hrajúci Madro vysunul Husára do samostatného nájazdu, ale Ravas včasným vybehnutím zabránil tretiemu gólu. Domáci zaslúžene zvíťazili.

Góly: 14. a 73. Madro, ŽK: Končitík, Jančovič – Blažek, Uher, rozhodoval: Mokoš, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Sládek (46. Vlado), Rusnák, Sarr, Čechvala, Osuský, Končitík, Husár, Jančovič, Madro, Adamec. Tréner: P. Meliš. PETER HALIENKA

Ostatné výsledky: Partizánske – J. Bohunice 2:3 (1:2), Vrbové – Šimonovany 3:0 (1:0), Prečín mal voľno. Dohrávka: Malženice – Vrbové 5:3 (5:0).

1. Borčice        11        9          1          1          34:6     28

2. Bánovce      12        9          1          2          33:13   28

3. Častkovce   12        6          5          1          17:7     23

4. J. Bohunice  13        6          4          3          22:12   22

5. Malženice    12        5          6          1          22:10   21

6. Myjava B     12        5          4          3          18:12   19

7. N. Dubnica  12        4          5          3          14:14   17

8. Domaniža     12        5          2          5          20:23   17