Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholná-Velčice na jar stúpa v tabuľke. Chocholná-Velčice na jar stúpa v tabuľke. (Zdroj: FB FO CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Chocholná-Vel. – Ladce 3:0 (0:0)

Za chladného počasia sa v Chocholnej odohralo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom to bola viac futbalová nuda, z ktorej futbalových priaznivcov vytrhla akurát príležitosť hosťujúceho Štrbáka, ale domáci brankár si aj s pomocou spoluhráčov udržal čistý štít. Bezgólový stav pokračoval aj po superpríležitosti Brleja, keď ten v úniku napálil loptu len do nôh Machalu. A keď v závere z otočky Ján Tuharský pálil vedľa, bolo jasné, že diváci budú v prvom dejstve na gól čakať márne. V tom druhom sa však domáci do svojho súpera pustili s omnoho väčšou chuťou. Najprv Brlej nedokázal streliť gól ani po tom, keď bol už Machala položený na zemi a neuveriteľne minul. V ďalších minútach Chocholania hostí zatlačili, no z tlaku toho príliš veľa nevyťažili. Na druhej strane nechal Drgu vyniknúť Štrbák. Gól visel vo vzduchu aj po úniku Juraja Tuharského, ako si vymenil loptu s M.Lobíkom, no na jeho prihrávku už nedosiahol. Gólová chvíľa tohto hráča však prišla v 66. min po tom ako mu z polovice ihriska loptu naservíroval J. Cingel a najstarší z bratov Tuharských otváral skóre. Ďalší vzruch pred bránkou hostí prišiel o 10 min neskôr, keď po priamom kope brankára hostí takmer prekonal jeho spoluhráč. V 82. min prostredný z bratov Tuharských Ján po tom ako sa dostal k odrazenej lopte strelou k vzdialenejšej žrdi pridal poisťujúci gól. V 90. min sa potvrdilo, že v Chocholnej staré pušky nezhrdzaveli, keď ako na podnose Juraj Tuharský poslal loptu L. Cingelovi a ten so stoickým pokojom nasmeroval loptu medzi žrde. Domáci tak v stretnutí, v ktorom potrebovali body ako soľ, zvíťazili hlavne vďaka výkonu v druhom polčase.

Góly: 67. a 84. Ján Tuharský, 90. L. Cingel, ŽK: 1:2, rozhodoval: Páleník, 120 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Jozef Tuharský (16. Drgo) – Lukša, J. Cingel, Gvizd, Smolík (61. Juraj Tuharský), Sabadka, N. Cingel, Lobík, Brlej (76. L. Cingel), Michalec, Ján Tuhársky TOMÁŠ FABIAN

Načítavam video...

Podolie – Bošany 0:0

Za príjemného počasia Podolie privítalo Bošany. Po úvodnom oťukávaní prebrali iniciatívu domáci hráči a brankára hostí sa snažili ohrozovať z viacerých pozícii. Žiaľ, pokusy Pyšného, Udržala a Červeňanského gólom neskončili. Hostia sa do náznakov šancí dostávali iba sporadicky. Druhý polčas začal príležitosťou Balcíra, ale ten mieril nad. V 54. min sa do veľkej šance dostal útočník hostí, no Palkech zasiahol. Od tohto momentu začali diktovať tempo hry domáci. V 62. min po zakončení Omastu zasiahol Sámela. V 75. min trestný kop Augustína opäť zneškodnil brankár Bošian. O štyri minúty neuspel opäť Augustín. Domáci postupne vrhli všetky sily do útoku a obliehali hosťujúcu bránu. V 88. min mohli hostia využiť, keď sa dostali do brejku, ale Palkech sa vyznamenal. Podoliu sa počas veľkého tlaku v druhom polčase nepodarilo streliť gól, a tak šťastnejší hostia odchádzajú z Podolia s bodom. Domáci doplatili na nepremieňanie šancí a výborne chytajúceho Sámelu.

ŽK: M. Červeňanský – Kostelný, Murko, rozhodoval: Soboňa, 80 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Udržal, R. Červeňanský, Pyšný, Trebatický, M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Toráč, Moravčík (46. Augustín) TOMÁŠ ČERVEŇANSKÝ

Malá Čausa – Uhrovec 0:1 (0:0)

Po odloženom prvom jarnom kole privítali Maločausania na domácom ihrisku futbalistov z obce Uhrovec. V jesennej časti zvíťazili hostia 2:1, keď za družstevník skóroval Roman Slaný. Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Na oboch stranách bolo dosť nepresností, viazla kombinácia a hralo sa prakticky bez šancí. Zaujala len 40. minúta, kedy Matiaško z pravej strany centroval do päťky na Slaného, no jeho strela tesne minula bránu. V druhom polčase v 48. min. sa v čistej šanci ocitol Pavlovič, ktorého strela obtrela pravú tyč Gregušovej brány. O minútu na to dobrá strela Obžeru opečiatkovala pravú tyč brány hostí. V 72. min. z ľavej strany išiel Bežo sám na brankára, no domáci gólman jeho úmysel vystihol. Maločausania sa snažili o strelenie gólu, ale ten im súdený nebol. Až prišla 82. min., pred šestnástkou domácich fauloval Baran, loptu si na priamy kop postavil Provazník a z dvadsiatich metrov dal strelou k tyči víťazný gól hostí. Zápasu by svedčala remíza, domáci si za predvedený výkon vyhrať nezaslúžili.

GÓL: 82. Provazník ROZHODOVAL: Vyletelka, 100 divákov

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Provazník (90. Kulišek), Zajac, Čabrák, Pavle, Opáth, Malina, Bežo, Pavlovič (84. Súkeník), Stuparič

Streženice – St. Turá 1:2 (1:1)

Zápas o záchranu sa hral vo vlažnom tempe s množstvom nepresností na oboch stranách. V 3. min pokus E. Medňanského skončil vedľa. V 15. min z ojedinelého rýchleho protiútoku prudkú strelu Dureca tečoval Szekfü za chrbát vybiehajúceho Hriša – 0:1. Po rozohrávke a prihrávke Miloša Šestáka vyrovnal 17. min Michal Šesták. Hra upadla do priemeru a v 65. min mali vyloženú šancu hostia, no Durec prestrelil bránu. Strela P. Štrbáka v 71. min tesne minula šibenicu. V 75. min po nepresnej rozohrávke sa dostal k lopte Gablech  dal víťazný gól hostí.

Góly: 17. Michal Šesták – 15. Szekfü, 75. Gablech. Rozhodoval Mokrý, ŽK: Miloš Šesták, 50 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Antálek (Jozef Tuka), Valenčík, Bordák, Mazák, Gablech, Durec, Peterka, Jaroš, Magula (23. Ján Tuka), Szekfü (90. Baran).

Malá Hradná – V. Uherce 0:2 (0:0)

V derby zápase vyhrali futbalovejší hostia. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hostia mali mierne navrch. V 56. minúte Beliansky otvoril skóre zápasu a v závere Mego upravil na konečných 0:2. Hostia zaslúžene vyhrali.

Góly: 56. M. Beliansky, 80. D. Mego. R Magdolen, 100.

TJ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech (84. Bolfa), Urbánek, Jakub Varhaník, Michal Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Marko, Dudáš (76. Petrík).

Brvnište – Tr. Turná 1:1 (0:1)

V prvej dvadsaťminútovke mali domáci dve tutovky, no Mário Hároník sa nepresadil. V 45. min po zaváhaní obrany minul loptu Zelenák a voľný Chorvát otvoril skóre. Po prestávke domáci pridali, R. Polník, ale v 57. min po ruke v šestnástke premenil jedenástku Ofori, ktorý podal výborný výkon. Hostia mali tiež šance, no pri najväčšej sa vyznamenal Čaplair, ktorý vychytal Chorváta. V závere mohol rozhodnúť Mário Hároník, ale hlavičkoval mimo brány.

Góly: 57. Ofori (11 m) - 45. Chorvát. Rozhodoval M. Grznár, ŽK: Kolembus - Stronček, Matúš Kováč, Marek Kováč, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – J. Kováč, Matúš Kováč (89. Hrušovský), T. Sivák, Hasenovič, Červeňan (26. Stronček), Chorvát, Jambor, Michal Kováč, Hrubý (87. Santa), Marek Kováč.

Ostatné výsledky: Horovce – Z. Kostoľany 3:0 (0:0)

1. Cigeľ          17        12        2          3          34:14   38

2. Myjava B   17        11        3          3          35:15   36

3. Veľké Uherce       18        9          4          5          31:21   31

4. Malá Čausa           17        8          2          7          33:29   26

5. Horovce     17        6          5          6          35:28   23

6. Uhrovec      18        7          2          9          25:32   23