Trenčín Nové Mesto nad Váhom Myjava na Facebooku Bánovce nad Bebravou

Bod proti majstrovi

V 14. kole Podolie hostilo na domácej palubovke aktuálneho majstra SR Pinerolu Bratislava, ktorá má aj v tejto sezóne tie najvyššie ciele.

Podolie doma uhralo cennú remízu.(Zdroj: ARCHÍV RB)

Dragons Podolie – ŠK Pinerola Bratislava 4:4 (1:1)

Podolie však nechcelo predať svoju kožu ľahko a do zápasu išlo s cieľom bodovať a nadviazať na predošlé dva úspešné výsledky. To sa nakoniec aj podarilo.

Hosťujúca Pinerola začala zápas zo zabezpečenej obrany. Nepúšťali sa do vysokého presingu, skôr vyčkávali a aktívni boli najmä od vlastnej polovice. Hráči Podolia začali podobne, no vzhľadom na to, že súper im viac nechával priestor na rozohrávku, boli nútení tvoriť a postupným útokom sa snažiť dostať na dostrel brány Herka. Podoliu viac vychádzali rýchle prechody do útokov, z ktorých sa častejšie dostávali na dostrel brány. Naopak, súper sa snažil o streľbu z takmer každej pozície, no Bobocký sa svojej úlohy zhostil na výbornú a súpera občas privádzal do zúfalstva. Čo sa týka priebehu hry, tak Podolie malo viac z hry, no do väčších šancí sa dostávala práve Pinerola. Bolo to práve Podolie, ktoré otvorilo skóre zápasu, po rýchlom protiútoku, keď Madro využil svoj futsalový um. Pinerola sa snažila o vyrovnanie, ale Bobocký nie a nie pustiť loptu za svoj chrbát. Domáci mohli svoj stav navýšiť, keď sa do obrovskej šance dostal Zaťovič s Hiklom, no druhý menovaný bol na prihrávku prikrátky. Taktiež Jurčo mohol navýšiť stav, no Herko končekmi prstov reflexívne loptu vyškriabal na roh. Už to vyzeralo, že do šatní pôjde Podolie s jednogólovým vedením. Zostávalo 10 sekúnd do konca. Súper zahrával aut a lopta sa aj so šťastím dokotúľala do brány Podolia a bolo 1:1.

Do druhého dejstva malo Podolie výborný vstup. Kapitán Zaťovič v 22. minúte krásne povyzvŕtal Herka a opäť dostal svoj celok do vedenia 2:1. Domáci boli od tohto momentu na koni. Hostia sa však nevzdávali a snažili sa o rýchlu odpoveď, ktorá však neprichádzala. Obetavé zákroky Bobockého držali domácich nad vodou a dokonca v 29. minúte udreli opäť, keď sa Jurčo pretlačil cez obrancu a Herka pohodlne prekonal. Stav 3:1 bol impulzom pre hostí, že treba niečo zmeniť. To sa aj stalo. Pinerola začala hrať power-play. Bolo vidno, že tento herný variant majú nacvičený. Do prvej šance sa dostal Marušinec, ktorý nastrelil len tyč, no v 32. minúte už bol stav 3:2, keď Bagin pohodlne dostal loptu do prázdnej brány. Na hráčoch Podolia bolo vidno túžbu vyhrať tento zápas a v 36. minúte sa Zaťovič krásne uvoľnil a opäť dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Od tejto chvíle sa začala opäť power-play hostí. Tá slávila úspech v 37. minúte gólom Marušinca. Následne mohlo Podolie navýšiť stav, no strela Zaťoviča cez celé ihrisko tesne minula bránu. V 38. minúte sa opäť dostali hostia k slovu a Bagin stanovil na 4:4. Pinerole sa to ale málilo a aj naďalej pokračovali v hre bez brankára. Dokonalý obrat mohli zavŕšiť 10 sekúnd pred koncom, no našťastie pre domácich, Bagin netrafil opustenú bránu, a tak sa oba celky rozlúčili zmierlivou a spravodlivou remízou. Podolie bolo veľmi blízko k senzácii, no skúsenosť majstra bola proti.

Góly: Zaťovič 2, Madro, Jurčo – Bagin 2, Marušinec, Hájek. Rozhodovali Wojčík – Botka, 300 divákov.

PODOLIE: I. Bobocký, Krajčík (n. b.) – Prekop, Halás, Jurčo, Hikel, Zaťovič, Tuka, Madro – R. Bobocký, Šimor, Drexler

SERVIS

Ostatné výsledky: Wild Boys Bratislava – Slov-Matic 1:9, Nitra – FTVŠ UK Bratislava 1:2, Žilina – Levice 6:6, N. Zámky – B. Bystrica 7:6.

1. Slov-Matic 14 13 0 1 120:26 39

2. Across Pinerola 14 10 3 1 79:28 33

3. FTVŠ UK Ba 14 9 0 5 55:63 27

4. Žilina 14 6 3 5 59:56 21

5. Levice 14 6 2 6 47:56 20

6. Podolie 14 4 5 5 65:59 17

7. Nové Zámky 14 5 2 7 56:85 17

8. Wild Boys Ba 14 4 1 9 44:74 13