Hádzanárky Trenčína siahali v Partizánskom po víťazstve

Hádzanárky HK AS Trenčín získali v Partizánskom cenný bod.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ AS TRENČÍN/PETER KAPUSTA)

Partizánske - HK AS Trenčín 25:25 (16:13)

Úvod stretnutia otvorila v prvej minúte E. Rajnohová, ale domáca Gerič hneď vyrovnala. Do 18. min bol stav vyrovnaný, potom domáce odskočili od mladých Trenčaniek rozdielom šiestich gólov a upravili na 16:10. V 28. min hosťky stiahli vedenie domácich a upravili polčasový výsledok na rozdiel troch gólov.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťujúcemu družstvu v 36. min Blažeková upravila a vyrovnala stav stretnutia na 16:16. v 40. min poslala svoj tím do prvého vedenia Nejedlíková. V 43. min Kostelná zabezpečila dvojgólové vedenie Trenčaniek - 20:18. Priebeh druhého polčasu bol priaznivejší pre hosťujúce hráčky, stále si udržiavali dvojgólové vedenie. Obrat nastal v 41. min, keď domáce hádzanárky vsietili tri góly po sebe a dostali sa do jednogólového vedenia. V 56. min M. Rajnohová upravila na 24:25 a Kostelná vyrovnala na konečných 25:25.

HK AS: Rehušová, Furgaláková, Hanzalíková - Takáčová T., Minárechová N., Jašková P.1, Zemanovičová B.4, Kostelná K.6/1, Nejedlíková N.3, Ušiaková N.2, Blažeková S.5, Matejíková, Rajnohová M.1, Rajnohová E.3. Trénerka: Z. Rajnohová.

HLAS TRÉNERKY:

Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín): „Na tento zápas sme si verili, lebo konečne sme boli opäť v plnej zostave aj keď nie so stopercentným zdravotným stavom. Druhý polčas bol z našej strany určite lepší, podržala nás brankárka Furgaláková a dievčatá sa neuveriteľne zomkli vylúčením E. Rajnohovej, ktorú rozhodcovia potrestali červenou kartou. Škoda, že sme si neudržali vedenie. Nakoniec sme získali bod, ktorý určite poteší. Za výkon ďakujem celému kolektívu a dúfam, že sa nám podarí ešte lepší výkon budúcu sobotu, keď privítame súpera český Sokol Písek.“

Ostatné výsledky 19. kola: Most – ŠKP Bratislava 41:20, Ostrava – Šaľa 20:21, Michalovce – Slavia Praha 35:25, Olomouc – Zlín 282:4, Písek – Veselí 25:33.

13. ŠKP Bratislava 18 0 0 18 367:603 0

Program 20. kola: sobota 4. marca o 15.00 h Trenčín – Písek.

I. LIGA ST. DORKY

Šaľa – Stupava 29:19, Trenčín – ŠKP Ba 31:28, UDHK Nitra, Bytča a Prešov mali voľno. Dohrávka: UDHK Nitra – Šaľa 34:29.

I. LIGA ML. DORKY

Šaľa – Stupava 27:21, Trenčín – ŠKP Ba 36:22, Dráb. Košice – Bytča 19:39, Vranov – Prešov 13:26, UDHK Nitra a Michalovce mali voľno. Dohrávka: UDHK Nitra – Šaľa 35:34.

1. Prešov 10 10 0 0 273:180 20

2. Michalovce 10 9 0 1 305:212 18

3. Bytča 11 8 0 3 366:271 16

4. Šaľa 11 8 0 3 323:271 16

5. UDHK Nitra 10 7 0 3 298:267 14

6. Trenčín 11 4 0 7 241:242 8

7. Stupava 11 4 0 7 275:280 8

8. ŠKP Bratisl. 11 2 0 9 300:308 4