1. FBC s istotou postupu do play-off, AS zaváhal v Skalici

Prehľad výsledkov florbalovej extraligy mužov.

AS Trenčín v Skalici nebodoval. (Zdroj: FBK SKALICA)

Skalica – FBK AS Trenčín 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Už v 2. min sa dokázal prekľučkovať obranou domácich Múčka a dorazil vlastnú strelu za Vymyslického chrbát. Odpovedať dokázal najlepší hráč domácich Mráz, ktorého strelu tesne pred Turekom tečoval obranca Machara – 1:1. V poslednej minúte prvej tretiny platilo staré známe nedáš – dostaneš, keď Matejka nastrelil brvno a z protiútoku sa dokázal trafiť Prošvic na prvú žŕdku.

V 25. min mali Trenčania výhodu presilovej hry, v ktorej dokázal Kováč prestreliť všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnať na 2:2. Ešte v tej istej minúte sa ihneď po rozohraní buly dostal k lopte Machara, povodil dvoch hráčov a prihrával Petrovi Helešovi, ktorý strelou zvyšoval na 3:2. V tom momente sa zdalo, že Skaličania nemajú dostatok psychických ani fyzických síl na otočenie zápasu.

Opak bol ale pravdou. Skalica, ktorá hrala po celý zápas nepríjemnú osobnú obranu, začala dohrávať a faulovať hráčov AS, na čo nedokázali rozhodcovia správne zareagovať a viacerými spornými verdiktmi výrazne ovplyvnili dianie na ihrisku.

V 37. min vyrovnával Hanzalík na 3:3 po ďalšom z mnohých sporných momentov. Do tretej tretiny nastupovali Trenčania odhodlaní zápas dotiahnuť do víťazného konca a poistiť si tretie miesto v tabuľke. Proti ale boli opäť hlavne rozhodcovia, ktorí nezmyselne vylúčili najskôr Pavla Heleša a následne aj Kováča, ktorý dostal absolútne vymyslenú červenú kartu. Trest prišiel z hokejky Mráza, ktorý sa presadil dvakrát v priebehu dvoch minút a zavŕšil hetrik.

Góly AS: Múčka, Kováč, Pet. Heleš

TRENČÍN: Turek (Melicher) – Kováč, Pavol Heleš, Machara, Dávidek – Klapita, Matejka, Mikolaj – Meliš, Peter Heleš, Mandinec – Žiaček, Múčka, Ellinger

1. FBC Trenčín – Záh. Bystrica 5:6 (3:0, 2:4, 0:2)

Prvé minúty mali územnú prevahu hostia, ktorí sa snažili rýchlymi prihrávkami dostať za obranu Trenčanov. Tí sa v úvode duelu nevedeli dostať do herného pokoja a nevedeli udržať loptu na paliciach. V polovici prvej tretiny nastala zmena a do hry sa dostali domáci. Svoju zlepšenú hru korunovali troma gólmi. V presilovke sa presadil Lamačka – 1:0. Následne prišla chvíľa Patrika Bičana, ktorý vsietil dva dôležité góly – 3:0.

Prostredná časť hry priniesla hneď v úvode presilovú hru pre hráčov 1. FBC. V nej padli dva góly. Po rýchlom úniku a individuálnej chybe pri presilovkom systéme znižoval Kubaský – 3:1. O 50 sekúnd odpovedal v presilovke tvrdou strelou Trefný – 4:1. V rozmedzí 28. a 33. minúty prišiel výpadok domácich. Najprv sa strelecky zapísal Kubovič, aby v hre 4 na 4 v rýchlom slede dvakrát po sebe skórovali Kubaský a Steinhubel. To znamenalo vyrovnanie na priebežných – 4:4. Do šatní však odchádzali Trenčania vo vedení, keď Zeliezkovu prihrávku pretavil Poruban – 5:4.

Rozhodujúca tretina bola v znamení viacerých šancí na oboch stranách. V domácej bránke podal spoľahlivý výkon Ďurmek, ktorý zaznamenal úspešné zákroky pri čistých šanciach súpera. V 47. minúte však ani on nestačil na gól Kubaského v početnej výhode Tsunami – 5:5. Hra sa prelievala zo strany na stranu. Diváci si určite prišli na svoje, keď videli zaujímavé herné situácie. Rozhodujúci moment duelu prišiel 52 sekúnd pred koncom zápasu. Kovaľ dostal loptičku v útočnom pásme a po úspešnom súboji jeden na jedného trafil pravý roh bránky. Domácim sa nepodarila ani následná hra 6 proti 5 a tak zostal po 60. minútach na ukazovateli skóre konečný výsledok – 5:6. Duel rozhodovali Michal Tomáš a Roman Cíbik pred 350 divákmi.

Góly 1.FBC: P. Bičan 2, Lamačka, Poruban, Trefný

1.FBC: Ďurmek – Straka,Trefný – Bulko, Kollár – Ďurík – Kupka, Filadelfi, Seriš – Kiačik, Lamačka, Bičan P. – Zeliezka, Voštiar, Poruban. Tréner: M. Sága

Ostatné výsledky 21. kola: Florko Košice – Nižná 11:9, Lido Bratislava – Prešov 5:1, ATU Košice – Hurikán 7:6 pp. Zápas Žilina – Žltý Sneh Košice sa skončil po uzávierke vydania.

12. Žilina 20 4 0 3 13 95:124 15

Program 22. kola: sobota 4. marca 1. FBC Trenčín – Florko Košice, Prešov – AS Trenčín.