Trenčín Nové Mesto nad Váhom Myjava na Facebooku Bánovce nad Bebravou

Trenčín porazil Michalovce

Úradujúci majstri v zápase dominovali, súperovi strelili štyri góly.

Hráči AS Trenčín Rangelo Janga a Desley Ubbink sa raduje z gólu. (Zdroj: SITA)

TRENČÍN. Hostia zo Zemplína patria v tabuľke zápasov na ihriskách súperov k najmenej bodujúcim tímom. Nelichotivú bilanciu si chceli zlepšiť na pôde úradujúceho majstra.

Trenčania vstúpili do zápasu aktívnejšie a už po siedmich minútach hry sa mohli ujať vedenia. Po sérii prihrávok Ubbink posunul loptu na Issu, no ten v dobrej pozícii napálil loptu iba do brankára Maceja.

O šesť minút neskôr sa do vedenia prekvapujúco dostali Michalovce. Odrazenú loptu poslal do siete Kushta. Vedenie hostí netrvalo dlho, už o dve minúty bolo vyrovnané. Paur posunul loptu na Jangu a ten umiestnenou strelou k ľavej žrdi vyrovnal skóre na 1:1.

Rušnú šesťminútovku uzavrel Issa, keď do siete poslal prízemný rohový kop v podaní Ubbinka 2:1. Novotvoriaci sa tím AS Trenčín pokračoval v aktívnom futbale. Útoky ťahal najmä cez obratného Beridzeho, no vyložené šance nepribúdali.

Naopak, Michalovce mohli vyrovnať po polhodine hry. K hlavičke sa po štandardnej situácii dostal Šimčák. Z ideálnej pozície nenamieril hlavou medzi tri žrde. Päť minút pred naplnením prvého polčasu pridal Trenčín tretí gól: Beridze ponúkol loptu Ubbinkovi a holandský stredopoliar nemal problém strelou po zemi prekonať bezmocného Maceja.

O tri minúty bolo už 4:1: Ubbinkovu strelu zvnútra šestnástky dokázal brankár Zemplína ešte vyraziť, ale odrazenú loptu poslal do siete pohotový Paur. Po prestávke domáci futbalisti pokračovali v aktívnom výkone, ale ďalšie góly už neprichádzali.

V 67. minúte Rodney Klooster centrom našiel hlavu Jangu, jeho nebezpečný pokus vyrazil Macej do bezpečia. Zdramatizovať priebeh zápasu mohol onedlho Kushta, v poslednej chvíli ho od lopty odstavil Zubairu.

Na opačnej strane Janga nastrelil žrď michalovskej bránky. V 77. minúte aktívny Ubbink ponúkol centrovanú loptu do pokutového územia, Macej ju podbehol, ale prekvapený Paur ju poslal mimo priestoru troch žrdí. V závere sa zápas už iba dohrával a Trenčania dokráčali k trom bodom.

Martin Ševela (tréner Trenčína): Hráčom som hovoril, že nebudeme s ničím kalkulovať a šli sme za víťazstvom. V zápase sme boli dominantní a nezastavil nás ani úvodný inkasovaný gól. Prvý polčas sme boli veľmi efektívni. Po prestávke sme mali veľa šancí, ale efektivita nám nevychádzala. Máme na čom stavať. Zápas si rozanalyzujeme.

Anton Šoltís (tréner Michaloviec): Nie je veľmi čo hodnotiť. Chýbala nám rýchlosť a agresivita. Súper dominoval a zaslúžene vyhral. Prečíslil nás vo všetkom. Z tohto zápasu sa musíme poučiť a naša hra musí byť iná. Chceli sme hrať otvorený futbal. Sme mladý kolektív sa učí práve na takýchto zápasoch.

AS Trenčín MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)

Góly: 15. Janga, 19. Issa, 41. Ubbink, 44. Paur 13. Kushta. Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Kleščík - Vajs, Qose

Zostavy a striedania: Trenčín: Šemrinec R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. Šulek), Julien Zubairu Paur (81. Halgoš), Ubbink Issa, Janga, Beridze (75. M. Klooster)

Michalovce: Macej Qose (80. Kolesár), Kavka, Sedlák, Šimčák Grič Serečin, Dimitriadis, Danko (69. Leško), Regáli (46. Vajs) – Kushta