Ľuborča vyškolila Kľúčové z efektivity, dve červené karty pre Novú Ves

Prehľad výsledkov VI. ligy.

(Zdroj: ARCHÍV TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Nová Ves 2:1 (1:1)
Prvé jarné kolo pricestovalo do Zamaroviec mužstvo Novej Vsi. Podľa tabuľkového postavenia bolo jasné, že išlo o klasický „šesťbodový“ zápas. Lepšie začali domáci, ktorí mali v úvodných minútach viac z hry. Lepšie kombinovali a po jednej z akcii hostia odvrátili loptu na rohový kop. Po jeho zahratí sa odrazená lopta dostala až k Mikušincovi, ktorý pretrhol streleckú smolu, ktorá ho sužovala už dlhšie obdobie a domáci viedli – 1:0. O chvíľu nato zaútočili aj hostia. Po centrovanej lopte z pravej strany hráča Novej Vsi v pokutovom území fauloval Garaj a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Brankár Huňa síce vystihol stranu, ale na dobre umiestnenú strelu Siku nemal nárok. Po tomto momente to bol skôr boj a na ihrisku prevládalo veľa nepresností, či už v hre, alebo finálnej fáze akcií. Do polčasu sa dajú považovať za najväčšie šance hostí, pri ktorých podržal Zamarovce brankár Huňa. Najskôr zneškodnil ťažkú strelu, ktorá šla presne k tyči a potom zoči-voči nemu neuspel ani Sika.
Druhý polčas pokračoval tam, kde skončil ten prvý. Viac sa bojovalo, ako predvádzala kvalitná hra. V 52. min sa domáci po druhý raz dostali do vedenia. Po zblokovanej strele sa lopta odrazila za obranu, kde si ju prebral B. Drienka, obišiel aj brankára a upravil na 2:1. Dej druhého polčasu ovplyvnila situácia z 57. min, keď za odplácanie dostal červenú kartu skúsený Koritina a po ňom za nešportové správanie aj Sika, ktorý hlavnému rozhodcovi vysvetlil, čo si o ňom myslí. Zamarovciam mala táto situáciu pomôcť, ale dostali sa do ešte väčšieho kŕču. Hostia po dlhých autových vhadzovaniach a nákopoch podkurovali domácim. Dokonca jednu hlavičku z bránkovej čiary „upratal“ Chochlík. Tri body mali pre domácich cenu zlata.
Góly: 5. Mikušinec, 52. B. Drienka – 9. Sika (11 m), ŽK: 1:0, ČK: 57. J. Koritina, 73. Sika, rozhodoval: Vido, 50 divákov.
ZAMAROVCE: Huňa – Chochlík, Mikušinec, Dáv. Jančovič, Minárik, Myslivec (57. D. Drienka), T. Drienka, B. Drienka, Kulich, Garaj, Fraňo. Tréner: P. Jančovič.
NOVÁ VES: Grznár – Malíček, J. Koritina, Zaťovič, Gajdošech, Ševčík, Gablech (78. Kačina), SIka, Doboš (67. M. Korytina), Fačkovec, Lacko TIBOR DRIENKA

Tr. Teplá – Bošáca 1:1 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 8. min, keď gól strelil Kováč. V ďalších minútach zahodili Tepľania tri vyložené príležitosti. V 41. min sa po zbytočnej úmyselnej hre rukou nechal vylúčiť domáci Blaho. V druhom polčase sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska. Hostia vyťažili z minima maximum, keď sa im podarilo vyrovnať až v nadstavenom čase. V konečnom dôsledku sa deľba bodov javí ako spravodlivý výsledok.
Góly: 8. Kováč – 90. Macejka, ČK: 41. Blaho, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Mladoš, Tóth, Frohn, Blaho, Beňo (89. Sýkora), Adamčík, Gunár, Dorica (79. Provazník), Kováč (83. Bukovčák), Stupinský. Tréner: J. Hudec.
BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Vavro, Brezovák, Janega (86. Bero), P. Ochodnický ml., Bako, Zámečník, P. Ochodnický st. (77. Kozic), Kostelan (70. Macejka), Helík. Tréner: P. Ševčík.
MARTIN RÝDZI

Tr. Jastrabie – Veľká Hradná 1:2 (0:1)
Domáci začali zápas veľmi ustráchane. Už v 4. min po hrubej chybe obrany sa hostia ujali vedenia gólom Saloňa. V 8. min nasledoval pokutový kop, ktorý ostrostrelec Ševčík nepremenil. Domáci tím vyrovnal hru po 20 minútach, ale hostia stále hrozili z protiútokov. V druhom polčase Veľká Hradná pokračovala v zahadzovaní šancí, čoho jasným dôkazom bola nepremenená príležitosť do prázdnej brány. Následne opäť po obrovskej chybe obrany Marek Ševčík upravil na 0:2. V závere Tr. Jastrabie znížilo R. Glasom, dokonca mohlo ešte vyrovnať, ale výsledok sa už nemenil.
Góly: 90. R. Glasa – 4. Saloň, 74. Marek Ševčík, ŽK: 1:0, rozhodoval: Király, 200 divákov.
TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula, M. Glaas, Šebaň, R. Glasa, D. Fodrek, Žák, Koreň (59. Petrík), M. Fodrek, Kyselica, Makyda (74. Filo). Tréner: R. Pristach.
VEĽKÁ HRADNÁ: Kukuliaš (55. Guňovský) – Masár, P. Ježík, Jandák, Petrík (88. P. Lobotka), Kyjac, R. Straka, Saloň, Marek Ševčík, Baláž, Rychtárech (90. Konta). Tréner: Š. Sýkora. MAREK VÁVRA

Kočovce – Dolná Súča 1:1 (0:1)
V 4. min pohrozil peknou strelou spoza šestnástky hosťujúci R. Pleva, ale Motola loptu vyrazil. V 7. min prekvapil brankára umiestnenou strelou Sedláček a otvoril skóre zápasu. V 17. min vystrelil Horčičák, ale Marenčák jeho strelu a následnú dorážku Maráza zneškodnil. V 28. min sa ocitol sám pred bránou L. Horčičák, ale mieril vedľa tyče. O minútu neskôr nebezpečne hlavičkoval vedľa brány hosťujúci Sedláček. V 47. min po prihrávke Maraza netrafil loptu pred bránou J. Horčičák. V 52. min faulovala hosťujúca obrana J. Horčičáka, ale nariadený pokutový kop nepremenil Maraz. Následne to z rohového kopu napravil a hlavou vyrovnal. V 56. min ohrozil nebezpečne z priameho kopu domácu bránu R. Pleva. V 68. min fauloval v šestnástke domáci obranca, ale pokutový kop Motola vyrazil. V 76. min bol vylúčený po protestoch R. Pleva, ale i napriek oslabeniu hostia hrozili z rýchlych protiútokov. Domácim sa aj napriek snahe nepodarilo streliť víťazný gól.
Góly: 53. Maraz – 7. Sedláček, ŽK: 1:4, ČK: 76. R. Pleva, rozhodoval: Hruda, 50 divákov.
KOČOVCE: Motola – Sevald, Hanáček, Toráč, Mihál (88. Majerník), L. Horčičák, Juriš, Brezuľa, Greguš (65. Gajdošík), J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald.
DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, Žuži, Mrázik, Trnavský, R. Pleva, T. Pleva, Sedláček, Vendžúr, Gazdík (60. A. Pleva), Valaštín. Tréner: A. Gajdošík. PETER GAJDOŠÍK

Očkov – Dubodiel 4:1 (1:0)
Kto si z domácich myslel, že Dubodiel príde ako odovzdaný súper, mýlil sa. Hostia hrali húževnatý futbal. V prvom polčase si vypracovali dve čisté gólové šance. Až v 36. min naklonil misky váh na domácu stranu Gažo. Po prestávke sa strelecky dva razy presadil Hlaváč a raz z bieleho bodu Hikel. Za hostí upravil skóre Kúdela. Prvý jarný zápas sa odohral v dobrom tempe.
Góly: 36. Gažo, 64. a 89. Hlaváč, 79. Hikel (11 m) – 86. Kúdela, ŽK: 2:1, rozhodoval: Mazúch, 50 divákov.
OČKOV: Trebatický – Mečiar, Jurčo, Hikel, Hlaváč, Novák, Kozic, Ondrášek, Brezuľa (46. Čechvala), Herák, Gažo. Tréner: M. Lintner.
DUBODIEL: Matúš Petrík – Repa, S. Petrík, Scheer (82. Janík), Kováč, Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec. Tréner: M. Červený. MILAN ŠČEPKO

Kľúčové – Ľuborča 2:7 (0:5)
Za silného vetra začalo nemšovské derby lepšie hosťujúce družstvo z Ľuborče, ktoré už v 15 min vyhrávalo 0:3. Hostia si tým vytvorili ideálnu pozíciu pre zisk všetkých bodov. Do konca polčasu upravili skóre už na 0:5, hoci šance si vytvorili i domáci. Najviac mrzí nepremenená penalta Kostadinova. Druhý polčas začali lepšie domáci, ktorí znížili na 1:5 po odrazenej lopte Vavrušom, na čo hostia o pár minút reagovali a zvýšili skóre na 1:6 Sabadkom. Ľuborča najmä po prestávke kontrolovala dianie na ihrisku. V závere Patka po rohovom kope znížili na 2:6. Hostia v závere pridali siedmy gól Bahnom. Hostia vyškolili domácich z efektivity a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 60. Vavruš, 76. Patka – 8. a 82. Bahno, 10. a 29. Naňák, 15. a 63. Sabadka, 41. Mazanovský, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Mikulášek, 200 divákov.
KĽÚČOVÉ: Machara – M. Kiačik, Verchola (46. Machara), Kendera, Papiernik, Ďuriš, Rajníček, Kostadinov (46. Pšenčík), Vavruš, Patka, Štefánek (70. Kendera). Tréner: M. Vavruš.
ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka (75. Rajníček), Schwandtner, Vavrúš, Machara, Zváč, Mihalik, Belko, Naňák, Mazanovský (73. Gajdošík). Tréner: P. Vavruš. TOMÁŠ VYDRNÁK

Čachtice – Horná Súča 3:1 (2:0)
V úvodnom jarnom zápase sa v čachtickom drese predstavili dvaja noví hráči – Martin Matyáš a Marek Valovič. Prvé minúty domáce mužstvo za podpory vetra zatlačilo hostí. V 8. min po akcii Martina Trebatického zakončil akciu gólom Peterka. O niekoľko minút po priamočiarej akcii Lopušan prestrelil Seriša a bolo 2:0. V prvom polčase malo domáce mužstvo veľa vyložených šancí, ktoré však nedokázalo využiť. Do druhého polčasu Hornosúčania nastúpili s cieľom niečo urobiť s vývojom zápasu. Hra sa vyrovnala. V 71. min Novotný s prehľadom preloboval brankára a upravil na 3:0. O dve minúty neskôr obrana Čachtíc urobila hrubú chybu a hostia Jozefom Kučerákom znížili na 3:1. Zápas sa dohral v dobrej atmosfére, domáci zaslúžene zvíťazili.
Góly: 8. Peterka, 11. Lopušan, 71. Novotný – 73. Kučerák, ŽK: 1:1, rozhodoval: Kahún, 100 divákov.
ČACHTICE: Valovič – Urban, Mar. Trebatický st., Mar. Trebatický ml., Mašán, Tuka (77. Šumaj), Matyáš, Peterka (46. Novotný), Mir. Trebatický, Ďuriš, Lopušan (71. Vido). Tréner: T. Trebatický.
HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, Fabo, Š. Coník (77. Machara), F. Guga (62. Lukšo), Zvolenský, Pav. Dohnan, Blaho, J. Dohnan, Kučerák (77. Bartek), Repa. Tréner: B. Mrázik. ROMAN PUCHÝ

Zápas Brestovec – Veľké Bierovce/Opatovce je odložený na 14. apríla o 16.30 h.

1. Veľká Hradná 16 11 2 3 47:30 35
2. Čachtice 16 11 0 5 44:31 33
3. Trenč. Teplá 16 8 5 3 41:29 29
4. Brestovec 15 8 3 4 53:37 27
5. Kočovc 16 8 3 5 40:37 27
6. V. Bierovce – Op. 15 8 2 5 46:27 26