Spartak Myjava si pripísal na konto prvé jarné body

O výhre rozhodol jediný gól domácich.

ilustr. fotoilustr. foto (Zdroj: archív)

MYJAVA. Spartak Myjava sa po takmer 100 dňoch opäť predstavil na domácom trávniku, a to v zápase 19. kola 4. ligy severozápad, keď na kopaniciach privítal aktuálne druhý tím tabuľky, OFK Dynamo Malženice.

Kvôli odstúpeniu Bánoviec nad Bebravou sa jarná časť súťaže pre spartakovcov začala ešte len pred týždňom, no s Bolerázom Myjavčania prehrali 0:2 a dnes sa chceli preto pred svojimi fanúšikmi pokúsiť o reparát.

V úvodných minútach stretnutia pôsobili obaja súperi na ihrisku vyrovnaným dojmom a ako prví pohrozili domáci hráči, keď v 3. minúte prinútil Močku k zákroku svojou strelou Erik Vávra. Malženičania kontrovali v 6. minúte, kedy sa pokúšali viackrát vyslať gólovú strelu na Solničkovu svätyňu, ale ani oni sa v domácej šestnástke nepresadili. V 13. minúte mal otvárací gól zápasu na kopačke Dávid Copko. V behu však mieril nad brvno súperovej svätyne.

Ďalšie potencionálne ohrozenie brány videli diváci potom v 23. minúte, ale zakončenie Pavla Siváka zmarila v poslednej chvíli obrana hostí. Hra bola v tomto dejstve poznačená viacerými nepresnosťami na oboch stranách a chýbali útočné akcie, ktoré by súperom v ich pokutových územiach trochu „zavarili“.

Navyše, v 30. minúte musel na nosidlách opustiť trávnik zranený Lukáš Bruško a vo vynútenom striedaní, mimochodom už druhom na strane Myjavy v tomto dueli, ho nahradil Patrik Kubica. Ani ďalšie minúty veľa vzruchu na tribúnach nevyvolali. Za zmienku stojí snáď len Marčekov prienik v 40. minúte a zakončenie toho istého hráča na začiatku 45. minúty, kedy musel Močko loptu vyrážať od žrde.

V samotnom závere prvého polčasu sa ešte pokúšal doraziť loptu za Solničkov chrbát kapitán hostí Lulovič. Bez výsledku. Tímy sa tak na prestávku rozišli za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva nastúpili tímy bez zmien v zostavách. Otvoriť skóre mohol v 51. minúte hráč Malženíc Benkovský. Strelu z priameho kopu pekne zatočil do šibenice, no Solnička bol pozorný a loptu vyrazil. O štyri minúty neskôr skúšal šťastie na opačnej strane Kubica, ale jeho strelu Močko ukryl do náručia. V 66. minúte zahrávali domáci rohový kop, po ktorom už smerovala lopta do siete hostí a prakticky z bránkovej čiary ju vyrážal obranca Dynama. Následná Copkova strela skončila tesne vedľa žrde a stav sa stále nemenil.

Ďalšia šanca sa zrodila v 73. minúte. Loptu centroval do šestnástky hostí Oríšek, Holiš ju však netrafil ideálne a priestor troch žrdí minul. O minútu už bolo všetko inak, keď konečne rozvlnil dobre mierenou hlavičku sito Jaroslav Toman a poslal svoj tím do vedenia. Myjava – Malženice 1:0.

V 77. minúte mohol pridať druhý presný zásah Holiš, ale zblízka bránu prekopol. Tieto momenty kopaničiarov naštartovali a v posledných desiatich minútach boli na ihrisku aktívnejší i nebezpečnejší. Pekným momentom zápasu bol odkop z domácej šestnástky v 85. minúte, loptu si v strede poľa spracoval Copko a predviedol sólo nájazd na malženickú bránu, po ktorom mohol poistiť víťazstvo kopaničiarov. Škoda, že zoči-voči Močkovi napokon poslal loptu nad brvno. Bola to zároveň posledná významnejšia strelecká príležitosť zápasu. Myjava zvíťazila nad Malženicami 1 : 0 a pripísala si do tabuľky prvé jarné body.

zostava Spartaka Myjava: Solnička – Kočica, Bruško (30. Kubica), Horeš (K), Toman – Sivák Pa., Marček – Jastráb (18. Oríšek), Copko, Vávra – Jorík (65. Holiš)

zostava OFK Dynamo Malženice: Močko – Lulovič (K), Chynoradský, Vdovjak, Hluch – Rehák (58. Pikulík), Barborík, Čmilanský (77. Blaho), Krajčovič – Balážik – Benkovský

rozhodovali: Husár – Birkus, Farkaš

góly: 74. Toman

ŽK: 17. Bruško, 50. Kočica – 11. Chynoradský, 75. Lulovič

ČK: -

návštevnosť: 405 divákov

Hlas trénera

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava: „Dnes som spokojný s nasadením. S tým, že sme dreli do konca zápasu a s troma bodmi. Bolo vidieť, že sme mali zbytočne veľký rešpekt. Bol to prvý zápas pred domácim publikom, pod umelým osvetlením, na čo chlapci nie sú naučení. Musím pochváliť, že mužstvo celý zápas drelo. Čo ma mrzí, že sa nám do dvadsiatej minúty zranili dosť vážne dvaja hráči. Pozitívom bolo jednoznačne nasadenie, bojovnosť, zlepšený výkon v druhom polčase, vytváranie si šancí a tri body.“

Autor: SPARTAK MYJAVA