Podolie zaskočili Kanianku, Tr. Turná Cigeľ

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

ilustračnéilustračné (Zdroj: Ľudovít Neupauer)

St. Turá – Opatová 2:0 (1:0)

Prvú gólovú šancu zápasu v 13. min nevyužil Valenčík, keď jeho šancu v pokutovom území zlikvidoval brankár Škultéty. Na opačnej strane brankár Viskup zlikvidoval šance v 15. min Havierovi a o minútu neskôr Moškovi. V 19. min Peterkovu nebezpečnú strelu odvrátila obrana hostí, ale už v 24. min Peterka poslal po sóle domácich do vedenia po presnej prihrávke od Valenčíka. V 38. min Havier mohol vyrovnať, ale z päťky netrafil loptu do brány. Prvých pätnásť minút v druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami bez gólových šancí. V 71. min sólo od polovice ihriska zlikvidoval Peterkovi brankár. O päť minút ho zblízka neprekonal ani Moravčík, ale o 30 sekúnd neskôr v páde rybičkou-hlavou zvýšil skóre na 2:0 Šimek. Čajovu hlavičku pozorný Viskup v 77. min chytil a udržal si čisté konto. Víťazstvo domácich v boji o záchranu je plne zaslúžené, pretože oň všetci hráči bojovali a zvlášť vynikol kapitán Peterka, ktorý operoval na veľkom priestore, nabehal najviac kilometrov. Hráči dobre plnili pokyny trénera Krajčovica. Objektívna rozhodcovská trojica mala uľahčené rozhodovanie i tým, že hráči hrali slušne a nik nebol napomínaný.

Góly: 24. Peterka, 76. Šimek, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Fúrik, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Jaroš, Pollák, Antálek (46. Majtás), Denk, Šimek, Magula, Moravčík (87. Szekfu), Matlák, Valenčík, Peterka (84. Hložka). Tréner: P. Krajčovic.

OPATOVÁ: Škultéty – Hájek, Kováčik, Šubert, Vitko, Havier, Augustini, Ostrolúcky, Kompas (52. Gallo), Moško, Čaja. Tréner: R. Šulek. VILIAM SOLOVIČ

Tr. Turná – Cigeľ 3:1 (1:1)

Domáci hráči do zápasu nastupovali po minulotýždňovom debakli 0:5 s veľkým rešpektom. V 2. min Patrik Chorvát vysunul Hrubého, ktorý loptu pekne nastrelil pred bránu, kde ale, bohužiaľ, nikto nebol. V 9. min sa Hrubý opäť pekne uvoľnil, poslal loptu pred hosťujúcu bránu, ale domáci Prekop namieril len do žrde. V 11. min sa po nepriamom kope uvoľnil Jambor, ktorého tvrdá strela tesne minula bránu hostí. V 34. min sa prvýkrát ukázali hostia, ale tentoraz gólovo, keď loptu do siete namierili po rohovom kope. V 41. min Jambor našiel rozbehnutého Hrubého, ktorý sa nemýlil a svoju šancu premenil gólovo na 1:1. V 62. minúte dostali hostia príležitosť kopať jedenástku, ale domáci brankár Chlebana perfektne vychytal. V 70. min konečne zahrozili domáci, keď po Hasenovičovej prihrávke Michal Kováč prestrelil. V 75. min z priameho kopu vystrelil nebezpečne Jambor, ale brankár si poradil, z následného rohového kopu po faule hostí dostali aj domáci príležitosť kopať jedenástku, ktorú premenil Hasenovič – 2:1. V 84. min po rohovom kope domácich sa hlavou presadil aj Marek Kováč na 3:1. Domáci si už zápas dohrali a po bojovnom výkone získali prvé jarné body.

Góly: 43. Hrubá 77. Hasenovič (11 m), 84. Mar. Kováč – 34. Medera, ŽK: Prekop, P. Chorvát – Medera, Madarász, Kotula, rozhodoval: Hybský, 50 divákov.

TR. TURNÁ: Chlebana – Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát, Prekop (88. Vanko), Hasenovič, P. Chorvát (87. Konečný), Jambor (83. Sedláček), Mich. Kováč, Hrubý, Mar. Kováč. Tréner: R. Horňák. JAKUB HORŇÁK

V. Uherce – Chocholná-Vel. 3:2 (2:1)

Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu, ktorá bola nariadená po zrážke hosťujúceho hráča s domácim brankárom. V 44. minúte po peknej kombinačnej akcii Cígera s Megom vyrovnával Kováč na 1:1. Ubehlo len niekoľko sekúnd a Kováč peknou prihrávkou našiel Cígera, ktorý poslal domácich do vedenia – 2:1. Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, po vysunutí Petráša Kundalom strieľa prvý menovaný tretí gól domácich. Hostia sa v závere snažili zápas zdramatizovať, čo sa im aj podarilo, keď sa presadil striedajúci Drgo. Záverečný tlak ale neprišiel, pretože domáci si tesné vedenie už pohodlne udržali.

Góly: 44. R. Kováč, 45. M. Cíger, 69. P. Petráš – 25. J. Tulpík, 82. A. Drgo. R Rajtar, 150.

SFC: Vaňo – Cingel, Lukša, J. Tuhársky (43. R. Bariš), Tulpík, Lobík, Sabadka, A. Michalec, J. Michalec (M. Kozárec), Smolík (67. Drgo), Gvizd.

Z. Kostoľany – Uhrovec 1:1 (1:0)

Za upršaného počasia a na mokrom teréne videli diváci bojovný výkon oboch mužstiev. Vo vyrovnanom prvom polčase mali domáci už v 5. min. vyloženú šancu. Na Paukejeho center nabehol spoza obrany Liptaj, ktorý prehodil vybiehajúceho Kolárika, no na nešťastie domácich aj bránu hostí. Hra pokračovala bez vyložených šanci až do 42. min., keď po centri Šurinu predĺžil hlavou Jarošinec a Liptaj po spracovaní lopty nedal tvrdou strelou do vinkľa žiadnu šancu Kolárikovi. Bolo 1:0. V druhom polčase mali prevahu hostia, keď mali výborné šance dvakrát Stuparič a raz Škultéty. V 68. min. mohol po úniku potrestať súpera Liptaj, ale jeho akcia a následná strela skončila len na bočnej sieti Kolárikovej brány. V poslednej minúte zúročili svoju prevahu hostia, keď po centri z priameho kopu a zmätku v šestnástke domácich aj s prispením veľkého šťastia vyrovnali Stanom na konečných 1:1.

GÓLY: 43. Liptaj – 90. Stano. ROZHODOVAL: Néma, 100 divákov

Kanianka – Podolie 0:1 (0:0)

Kanianka chcela nadviazať na dobrý výkon v Uhrovci, čo sa jej však pred domácimi fanúšikmi ani zďaleka nepodarilo. Domáci hostí z Podolia podcenili, hrali kŕčovito a ťažko sa dostávali do šancí. V 2. min. Gajdošov priamy kop išiel tesne vedľa podobne, ako v 9. min. volej Petráša, ktorý preletel nad. V 19. min. opäť vystrelil Gajdoš, ale chytajúci tréner hostí Palkech nohou loptu vyrazil. V 23. min. gól domáceho Šlabjara neplatil pre ofsajd. Hostia pozorne bránili, zaujala 38. min., keď strelu hosťujúceho Prosňanského vyrazil domáci Jantoška s námahou na brvno. V 43. min. center Gajdoša skončil tesne nad bránkou hostí. Polčas sa tak skončil 0:0. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, domáci si nevedeli dať rady s organizovanou obranou Podolia a bola to na ihrisku riadna bieda. V 60. min. Strečanského hlava bola nepresná a známe nedáš – dostaneš sa potvrdilo v 71. min., keď hostia podnikli rýchly brejk a prekvapujúco sa v Kanianke ujali vedenia – 0:1. V 75. min. sa ocitol v šanci domáci Šlabjar, ale mieril nepresne. A následne aj Gajdošova strela bola nepresná. Domáci v poslednej desaťminútovke stupňovali svoj tlak a hostí zatlačili, ale ani vyložené šance premeniť nevedeli. Hostia tak aj vďaka kúskovaniu hry udržali tesné a prekvapujúce víťazstvo 1:0. Domáci chlapci aj keby hrali do rána, gól by nestrelili.

GÓL: 71. Pyšný. ROZHODOVAL: Soboňa, 170 divákov

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gajdošík, M. Červeňanský, Macho, Pyšný, R. Červeňanský, Gúčik, Balcír (88. Augustín), Križák, Prosňanský

Ostatné výsledky: Plevník – Brvnište 1:1 (1:0), Ladce – Bošany 1:1 (1:1), Streženice – Horovce 1:2 (0:1).

1. Veľké Uherce 17 12 3 2 47:18 39

2. Kanianka 17 11 3 3 41:15 36

3. Horovce 17 10 4 3 45:18 34

4. Cígeľ 16 11 0 5 38:26 33

5. Uhrovec 17 9 3 5 38:30 30

6. Opatová 17 8 3 6 36:26 27

7. Chocholná-Vel. 17 8 2 7 29:32 26

8. Bošany 17 7 2 8 30:28 23