Juniorka prehrala v Nitre. Dorastenci rozbehli finále s Martinom neúspešne.

(Zdroj: HKDUKLA.SK/V.K.)

JUNIORI

Nitra – Trenčín 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0) – 2:1 na zápasy

Juniorka na ľad do Nitry vycestovala bez zraneného tria Špankovič, Novák a Smolka. Posilnili ju však hráči z dorastu. Trenčania začali lepšie. Už na začiatku tretej minúty našiel Havrila Božíka a bolo 0:1. Radosť hostí z vedenia netrvala dlho. Už o minútu vyrovnal Lukáš Konig po spolupráci s bratom Dávidom. V 13. min sa Nitračania dostali do vedenia prvý raz v zápase, keď bol v presilovej hre úspešný Matejovie. Druhá tretina patrila Dukle. O jediný presný zásah sa v 28. min postaral po individuálnej akcii Havrila. Záverečnú tretinu začali aktívnejšie domáci, ktorí dohrávali presilovku pri vylúčení Tužinského. Už po 21 sekundách hry pridal Matejovie svoj druhý gól v zápase. Dukla však neskladala zbrane. V 45. min vyrovnal Dúžek a zápas dospel až do predĺženia. V ňom mali viac šťastia na hokejkách domáci. V 63. min ukončil stretnutie Lukáš Konig.

Góly: 4. L. Konig (D. Konig), 13. Matejovie (Múčka, Gubo), 41. Matejovie (Šimurda, Múčka), 63. L. Konig (D. Konig, Šimurda) - 3. Božík (Havrila, Okuliar), 28. Havrila, 45. Dúžek (Faško-Rudáš), vylúčenia: 10:7 + 10 min OT Garay – Dúžek, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefík, 520 divákov.

DUKLA: Páleš – Balaj, Birás, Božík, Briestenský, Čacho, Danko, Ďurkech, Dúžek, Faško-Rudáš, Havrila, Hulman, Jakubec, Okuliar, Pataky, Regenda, Škvarka, Themár, Tužinský

DORAST

Trenčín – Martin 3:4 (1:1, 1:3, 1:0) - 0:1 na zápasy

Súper Dukly z Martina si v semifinále poradil s víťazom základnej časti Trnavou. Diváci na gól nemuseli dlho čakať. Už v 4. min Bačovu strelu tečoval Paulíny a hostia viedli. Trenčín sa zaslúženého vyrovnania dočkal v 9. min. Pelechovo nahodenie spoza bránky si nešťastne do vlastnej siete zrazil Kubány. V 22. min Trebichavský pridržal Rešetára a sám faulovaný premenil trestné strieľanie. Po viacerých šanciach trenčianskych dorastencov prišiel trest v podobe gólu hosťujúceho celku. Od modrej čiary vystrelil Barto a jeho pokus zapadol do siete. Dukla strelila kontaktný gól o štyri minúty. Luhový posunul Puk na Pelecha, ten ešte našiel Maniačeka, ktorý poľahky znížil. V závere druhej tretiny sa skóre menilo ešte raz, keď Rešetár upravil na 2:4.

V poslednej tretine padol už iba jediný gól. Pri presilovke napriahol Kukuča a tvrdou strelou znížil na 3:4. Záverečný tlak domácich Martinčania ustáli.

Góly: 9. Pelech (M. Luhový), 34. Maniaček (Pelech, M. Luhový), 44. Kukuča (Ferenyi, Matej Ilenčík) – 4. A. Paulíny (Bače, Fafrák), 22. Rešetár z tr. strieľania, 30. M. Barto (N. Ferleťják, Fafrák), 39. Rešetár (Melcher, Lavička). Vylúčenia: 4:6, presilovky:1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich, Goga, 638 divákov.

DUKLA: Dušák – Pastorák, F. Husár, Matej Ilenčík, S. Kňažko, J. Martiška, Trebichavský, M. Chatrnúch, M. Stacha – M. Luhový, Pelech, Maniaček – A. Kukuča, K. Kováčik, Ferenyi – V. Ďurina, J. Haščák, Rykov – N. Korbel, Honeček, Halgoš

Ďalšie články z témy Dukla Trenčín

1. Polícia pátra po dvoch mužoch z Trenčína 5 374
  2. Policajti budú kontrolovať vodičov 643
  3. Na Bradlo sa po rokoch vráti celoštátna spomienka na generála M. R. Štefánika 594
  4. VIDEO: Veľké Bierovce/Opatovce rozdrvili Dolnú Súču, osem gólov v Tr. Teplej Video 314