Trenčianska Turná zaskočila Chocholnú-Velčice, Podolie strelilo päť gólov

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

(Zdroj: FO CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Chocholná-Vel. – Tr. Turná 0:2 (0:0)

Hneď na začiatku derby, v ktorom je isté akurát to, že nič nie je isté, vyskúšal pozornosť domáceho brankára J. Kováč. Na opačnej strane vo veľkom vápne hostí bolo až príliš husto na to, aby lopta prešla až do siete. V 12. min J. Michalec ukázal, čo sa dá nedať a neuveriteľne prekopol. Ďalšia gólová príležitosť domácich sa črtala o okamih neskôr, no domáci hráči nevyužili to, že Chlebana bol až príliš ďaleko od svojej brány. V 35. min by si cenu fair-play zaslúžil J. Tuharský, keď už po tom, ako hlavná rozhodkyňa odpískala faul, sa chvályhodne priznal, že pred šestnástkou hostí si pád spôsobil sám. V prvom polčase tak diváci na gól čakali márne. Ten druhý začal platonickým tlakom domáceho mužstva, no udrelo na opačnej strane, keď skóre zápasu otvoril po úniku a strele ku vzdialenejšej žrdi M. Hrubý. O päť minút neskôr v 62. min už bolo 0:2, keď si loptu po strele Hrubého do vlastnej siete hlavou upratal N. Cingel. Skorigovanie nepriaznivého stavu nebolo v ďalších minútach dopriate ani M. Lobíkovi a z následnej strely ani J. Tuharskému. Domáci tak v tomto stretnutí ťahali za kratší koniec a hosťom sa konečne po troch rokoch podarilo nad Chocholnou vyhrať, keď naposledy tak bolo v sezóne 2013/14, no vtedy už Chocholňanom o nič nešlo.

Góly: 57. Hrubý, 62. vlastný (N. Cingel), ŽK: J. Cingel, J. Michalec, rozhodovala: Gašparíková, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Sabadka, J. Cingel, A. Michalec, Lukša, N. Cingel, J. Tuhársky, Adamčík, Lobík, Tulpík (65. Vaňo), J. Michalec (83. Smolík). Tréner: J. Kozárec.

TR. TURNÁ: Chlebana – Jak. Kováč, Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát (80. Prekop), Hasenovič, P. Chorvát (85. Bednár), Jambor (65. Stronček), Mich. Kováč, Hrubý, Mar. Kováč. Tréner: R. Horňák.

TOMÁŠ FABIAN

Opatová – Ladce 0:1 (0:0)

V Opatovej začal aktívnejšie hosťujúci Tatran a vypracoval si na začiatku viacero sľubných šancí. Hlavne v 7. min Pšenák, ktorý sa sám rútil na Škultétyho, no jeho lob mu nevyšiel. V 18. min znovu vo veľkej šanci hostí sa lopta poodrážala od domácich hráčov a tí hrozbu odvrátili. V 27. min sa Pšenák znova dostal do šance cez Kováčika, ale Škultéty bol pozorný. Martinka v 29. min vyprášil Škultétyho rukavice a domáci boli stále v kŕči. Stále sa nemohli dostať do zápasového tempa. Prvá strela, ktorá Machalovu svätyňu ohrozila, bol pokus z kopačky Haviera. O chvíľu mal gól na kopačke Moško, no mieril nad bránu. Aj do druhého polčasu vstúpili svižnejšie hostia. Tí mali v 50. min šancu Pšenákom, ale včasným vybehnutím Škultétyho zostal stav nezmenený. Na druhej strane v 56. min sa ponúknutej šance po prihrávke Čaju zľakol Moško, ktorý sám pred opustenou bránou neskóroval. V 65. min sa zaskvel Škultéty, ktorý bravúrnym spôsobom zneškodnil šancu Martinkovi. Hneď na to mali možnosť aj domáci po šanci Ostrolúckeho. Moško sa v 69. min zľakol šance a zoči-voči brankárovi neuspel. Hlavička Kováčika v 88. min prelobovala Machalu, ale aj bránu. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v tej istej minúte, keď domáceho gólmana, inak najlepšieho z domácich hráčov, prekonal Pšenák. Aj keď Opatová mala v závere viac čistých šancí, hrá sa na góly, a tak si hostia odvážajú tri body.

Gól: 89. Pšenák, ŽK: F. Váň, rozhodoval: Kollár, 100 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Kompas, Kováčik, Šubert, Vitko (46. Zubo), Havier, Ostrolúcky, Moško, Čaja, Hájek, Madový (62. Gallo). Tréner: R. Šulek.

ĽUBOMÍR LIŠKA

Podolie – Zem. Kostoľany 5:0 (1:0)

Domáci chceli nadviazať na minulotýždňové víťazstvo u lídra súťaže a získať tri body aj v domácom prostredí a svoje ambície začali potvrdzovať hneď od úvodu zápasu. V 11. min po faule na prenikajúceho Križáka nariadil rozhodca priamy kop, ktorý zahrával Balcír. Jeho center našiel Prosňanského a ten nekompromisne zakončil – 1:0. V 52. min sa k zahrávaniu priameho kopu spoza šestnástky opäť postavil Balcír a jeho strela aj s prispením nerovnosti trávnika skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Hostia mohli skorigovať stav v 57. min, ale Palkech bravúrne zasiahol a následná dorážka išla nad. V 60. min sa k nakopnutej lopte dravo hnal s chuťou hrajúci Križák, využil nedorozumenie hosťujúcej obrany a zvýšil už na 3:0. Domáci hrali v laufe, čo potvrdili o štyri minúty, keď Pyšný vybojoval loptu, potiahol útok po krídle, našiel v pokutovom území Križáka a ten zakončil presne k tyči – 4:0. Hostia mohli znížiť v 74. min, ale ani dvaja unikajúci hráči zoči-voči Palkechovi neuspeli. Nedáš-dostaneš platilo aj v tomto prípade, keď sa zopakovala spolupráca Pyšný-Križák a navrátilec do podolských farieb zavŕšil svoj hetrik. Domáci tak na jar ešte nestratili ani bod.

Góly: 59., 64. a 75. Križák, 12. Prosňanský, 52. Balcír, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Zemko, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Macho, Pyšný, R. Červeňanský (67. Augustín), Gúčik, Balcír (80. Uhlík), Križák (78. Toráč), Prosňanský, Omasta. Tréner: B. Palkech. TOMÁŠ BOBOCKÝ

Uhrovec – Veľké Uherce 2:1 (2:1)

V derby zápase veľmi dobrej úrovne a pred skvelou diváckou kulisou sa odohral zaujímavý zápas na veľmi vysokej úrovni. Obe mužstvá potvrdzovali, že momentálne majú dobrú formu. Domáci sa ujali rýchlo dvojgólového vedenia, hostia ešte pred odchodom do šatní zápas zdramatizovali. Aj v druhom polčase sa hral oku lahodiaci futbal, na oboch stranách sa však viac vyznamenali brankári. Domáci si za celý zápas vypracovali viac šancí a o ten jeden gól si aj zaslúžili vyhrať.

Góly: 22. L. Vavro, 34. M. Stano (11 m) – 37. M. Cíger. R Magdolen, 250.

TJ: Flóro (46. Kolárik) – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Provazník (72. Čabrák), Vavro (88. Pavelek), Bežo, Pavlovič, Stuparič.

Horovce – St. Turá 1:0 (0:0)

Domáci začali aktívne, ale R. Brix ani P. Štrbák Baláža neprekonali. Hostia nezaostávali a už v 8. min Jarošovu bombu Žilka vyrazil. Do konca polčasu sa neujali strely Miladinoviča, M. Štrbáka ani P. Štrbáka, a preto diváci gól nevideli. Aj druhý polčas začali Horovce aktívnejšie, v 55. min vychytal Bučeka Baláž, ktorý loptu vytlačil na roh, po ktorom Gábor opečiatkoval brvno. Domáci mali viac z hry, ale Kostič ani Škrapko Baláža neprekonali. Hostia aktívnou hrou pohrozili v 80. min Popelkom a v 87. min Janegom, ale Žilka si udržal čisté konto. Rozhodujúci moment nastal v 88. min, keď prenikajúceho Kostiča fauloval Denk a M. Štrbák z pokutového kopu rozhodol. Diváci odmenili potleskom oba tímy za dobrú úroveň zápasu.

Gól: 88. M. Štrbák (11 m). Rozhodoval Baboš, ŽK: R. Brix – Jaroš, Moravčík, Majtás, 100 divákov.

ST. TURÁ: Baláž – Jaroš, Valenčík, Pollák, Denk, Hornáček, Magula, Moravčík, Peterka, Majtás (58. Popelka), Janega (88. Hložka).

Ostatné výsledky: Cigeľ – Plevník-Drienové 2:0 (1:0), Bošany – Kanianka 0:1 (0:0), Brvnište – Streženice 2:2 (1:1).

1. Veľké Uherce 18 12 3 3 48:20 39

2. Kanianka 18 12 3 3 42:15 39

3. Horovce 18 11 4 3 46:18 37

4. Cígeľ 17 12 0 5 40:26 36

5. Uhrovec 18 10 3 5 40:31 33

6. Opatová 18 8 3 7 36:27 27

7. Chocholná-Vel. 18 8 2 8 29:34 26

8. Brvnište 17 6 6 5 32:34 24