Trenčín Nové Mesto nad Váhom Myjava na Facebooku Bánovce nad Bebravou

Svinná darovala body Zdenke Myšákovej

Prehľad výsledkov VIII. ligy Trenčín.

Futbalisti Svinnej si minútou ticha uctili pamiatku zosnulej Zdenky Myšákovej. (Zdroj: FB TJ ŠTART SVINNÁ)

Tr. Stankovce B – Omšenie 5:2 (2:0)

Stankovská rezerva mala raketový nástup do zápasu. Už v 2. min unikol po pravom krídle Kmeťo a po kľučke brankárovi strelil do opustenej brány úvodný gól zápasu. V 3. mi našiel Biras v šestnástke úplne voľného Patrika Porubana a ten poľahky prekonal Homolu. V 9. min mal obrovskú šancu Púček, ale Homola sa vyznamenal. Hráči Omšenia hrali otvorený futbal, čo vyhovovalo rýchlonohým domácim hráčom. Tempo hry sa postupne zmiernilo, hra sa vyrovnala a hralo sa bez vyložených šancí. Hostia sa snažili niečo spraviť so zápasom, ale domáca obrana pracovala bez chýb. V závere polčasu prišli šance Trenč. Stankoviec, ale v 43. min strieľal Kmeťo tesne nad brvno a neúspešní boli aj Sedláček a Chudý v 44. min.

Aj druhý polčas sa začal náporom Trenč. Stankoviec. V 47. min bol v gólovej šanci Biras, ale brankár mu loptu vyrazil. V 54. min mieril Patrik Poruban do šibenice, ale brankár loptu vytlačil na roh. V 56. min vyšla akcia Omšeniu, keď v šestnástke sa presadil Škorvánek – 2:1. V 57. min mali hostia šancu na vyrovnanie, ale prudkú delovku veterán Tretinár vytlačil na roh. V 60. min však zahrmelo na opačnej strane, keď sa presadil aktívne hrajúci Sedláček – 3:1. V 64. min sa vybral na výlet stopér Chudý a prudkou strelou prekonal Homolu – 4:1. Hráči Trenč. Stankoviec boli naďalej aktívnejší, ale hostia využívali každú príležitosť na rýchly brejk a dávali vyniknúť Tretinárovi. V 82. min bol však bezmocný proti strele Bielika – 4:2. V 85. min kontroval Sedláček, keď obišiel aj brankára a s prehľadom skóroval – 5:2. V zápase bohatom na góly zaslúžene zvíťazilo domáce mužstvo.

Góly: 2. Kmeťo, 3. Poruban, 60. a 85. Sedláček, 63. Chudý – 56. Škorvánek, 82. M. Bielik, rozhodoval: Hudec, 20 divákov.

TR. STANKOVCE B: Tretinár – Sedláček, Zverbík, Hrbas, Poruban (79. Vašek), Kmeťo (85. Švajčík), Chudý, Berko, Turaj (46. Gábor), Biras, Puček

OMŠENIE: D. Homola – Dvorský (78. Malo), Kijačik, Martinus, P. Homola (60. Gašpar), Haviar, M. Bielik, Bajzík, Ťupek, Barinka (65. Tašár), Škorvánek

Svinná – Soblahov 4:1 (2:0)

Prvý zápas Svinnej sa začal smutne. Prítomní si uctili minútou ticha Zdenku Myšákovú – zakladateľku fanklubu vo Svinnej, ktorá zomrela vo veku 40 rokov. Gólový účet domácich hráčov načal v 28. min Patrik Krajčík. Druhý pridal Andrej Košík z pokutového kopu za faul brankára na útočníka. Tretí gól padol opäť z bieleho bodu, keď sa nemýlil Judiny. Po góle čiperného Petra Laštíka už Svinná viedla v 84. min 4:0. Hosťom zo Soblahova sa podarilo streliť čestný úspech v 90. min kapitánom Patrikom Plevom. Tri body smerujú do neba Zdenke.

Góly: 28. P. Krajčík, 43. Košík, 62. Judiny, 84. Laštík – 90. Pleva, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

SVINNÁ: Mateáš – Laštík, Košík, Vondra, Jawara, F. Krajčík, Krpelan (67. Strharský), Krasimirov – Nikolov (82. Ševčík), Kuchtiak, Kovalíček (46. Judiny), P. Krajčík

SOBLAHOV: Hrnčár – Mrázik, M. Kačena, Kudlík, Krajčo, Fabo, Drienka, Pleva, Kemel, J. Kačena, Ďuráči

Bobot – Motešice 4:2 (1:2)

Susedské derby sa začalo minútou ticha za bývalých hráčov TJ Tatran Bobot pánov: Alojza Kyselicu a Jaroslava Šimona. Hostia v úvode zaskočili domácu obranu a Milan Filo využil jej zaváhanie prvým gólom. Neprešlo ani 5 minút a dôrazne hrajúci Pavol Koplík vyrovnal skóre v zápase. V 31. minúte Milan Tašár napriahol spoza šestnástky a hostia opäť viedli. Proti domácim hral celý prvý polčas nepríjemný vietor, ktorý sťažoval ich úsilie. Takmer okamžite v úvode druhého dejstva Lukáš Jonis zavelil svojím presným zásahom k obratu v susedskom dueli po chybe brankára hostí. Následne približne o minútu strelil vedúci gól Erik Antalovič a domáci sa chopili oprát zápasu. Napokon víťazstvo Tatrana spečatil gólovou hlavičkou Lukáš Jonis. Bobot obratom v stretnutí zaknihoval cenné víťazstvo so svojím tradičným súperom na domácej pôde.

Góly: 5. Koplík, 47. a 69. Jonis, 48. Antalovič – 2. Filo, 31. M. Tašár, rozhodoval: Malik, 80 divákov.

BOBOT: Zápotočný – Koplík (46. Galko), T. Sokolík (46. Ďuriš), Pástor, Ševčík, D. Sokolík, Jonis, Antalovič, Koreň, Poláček, Masár

MOTEŠICE: Beňo – Ginter, Peťko, Sýkora, Káčer (54. Drienka), Krivoklatský, Dovičin, Král, M. Tašár, J. Tašár, Filo (8. Horňák)

1. Svinná 14 10 1 3 35:16 31

2. Tr. Stankovce B 13 10 0 3 41:17 30

3. Ivanovce 13 7 1 5 30:25 22

4. Bobot 14 4 5 5 33:43 17

5. Soblahov 14 4 2 8 26:38 14

6. Motešice 14 3 3 8 24:37 12