Chocholná-Velčice "rozobrala" Cigeľ na súčiastky

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

(Zdroj: SOKOL FC CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Chocholná-Vel. – Cigeľ 6:0 (2:0)

Presne týždeň mali Chocholania na pokus o reparát pred domácimi priaznivcami po nie príliš vydarenom zápase s Trenčianskou Turnou a splneniu tohto cieľa zodpovedalo celozápasové dianie na ihrisku s mužstvom z popredia tabuľky. Prvý pozdrav na bránu hostí išiel z kopačky J. Tuharského už v 2. min, no jeho pokus o obstrel nevyšiel. Po góle voňala aj spolupráca Lobíka s Tulpíkom a následne aj tandemový výjazd domáceho kapitána s Tuharským. Tieto pekné futbalové momenty boli predzvesťou gólových hodov, ktoré prišli v ďalších minútach. V 21. min L. Sabadka po prihrávke od Tulpíka osamotený v šestnástke súpera postavil hosťujúceho brankára do úlohy štatistu. V 29. min poskytla hosťujúca obrana dostatok času a priestoru Tuharskému a ten strelou k tyči zvyšoval na 2:0.Za tohto stavu sa odchádzali obe mužstvá na polčasovú prestávku. Úvod druhého dejstva vyšiel opäť domácim, keď sa J. Tuharský uvoľnil pomedzi dvoch brániacich hráčov a svojou strelou vymietol ľavý roh brány. Hostia sa však s nepriaznivým výsledkom zmieriť nechceli a následná dvadsaťminútovka patrila im, no Chocholania ich svojou umnou hrou držali na dištanc. Potom však začali úradovať opäť domáci. Najprv strelou z otočky v 66. min zavŕšil hetrik Tuharský. O sedem minút neskôr krásnou strelou z hranice veľkého vápna na 5:0 zvyšoval L. Sabadka. Nemohúcnosť hostí v zakončení potvrdil v 82. min Ďuriš, keď svojou strelou zo značky 11 metrov nechal vyniknúť Vaňa. V 90 min sa pokutový kop kopal aj na opačnej strane po konzultácií s postranným arbitrom, no s rozdielnym výsledkom ako na opačnej strane a L. Sabadka bol v zápase druhým hráčom, ktorý si pripísal trojgólový zápis. Reparát tak domácim hráčom v zápase, v ktorom sa rozsypalo vrece s gólmi vyšiel na výbornú.

Góly: 21., 73. a 90. Sabadka (3. z 11 m), 29., 49. a 66. Tuhársky, ŽK: Lukša, N. Cingel – Medera, rozhodoval: Ágg, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Vaňo – Gvizd, J. Cingel, A. Michalec (79. Smolík), Lukša, N. Cingel, J. Tuharsky, Sabadka, Lobík, Tulpík (84. Drgo), J. Michalec (86. M. Kozárec). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIAN

Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1)

Domáce mužstvo namlsané po víťazstvách s Cígeľom a Chocholnou nastupovalo so zdravotnými problémami viacerých hráčov základnej zostavy. M. Chorvát a Michal Kováč nenastúpili pre zranenie a iba so sebazaprením nastúpili do zápasu Jambor, P. Chorvát a Marek Kováč. Napriek tomuto hendikepu sa domáci už v 3. minúte dostali do šance, keď ušiel Hrubý po krídle a v šestnástke našiel Strončeka, ktorý z päťky trestuhodne prestrelil bránu súpera. V 6. minúte zahrozili aj hostia po strele z 10 metrov zachraňoval Tomáš Chlebana pekným zákrokom .Dlho sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí na jednej alebo druhej strane, ale v 35. minúte po peknej akcii udreli hostia a bolo 0:1. V 40. minúte po faule na Strončeka mali domáci možnosť priameho kopu, ale Hasenovič tesne minul bránku. V 44. minúte P. Chorvát strieľanou prihrávkou hľadal Hrubého, ktorý z ťažkého uhla nedokázal vsietiť vytúžený gól. V 56. minúte zase hostia ušli a po strele z uhla prekonali domáceho brankára. V 73. minúte sa po centri z pravej strany hostia zase gólovo presadili a bolo už 0:3. Treba športovo uznať kvality súpera a dnes zvíťazilo lepšie a efektívnejšie mužstvo hostí.

Góly: 57. a 74. Vavro, 36. Bežo, ŽK: Mar. Kováč – Zaťko, rozhodoval: Rusinko, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Chlebana – Bednár, Mat. Kováč, Bečka, Hasenovič, Stronček, P. Chorvát (78. Hulaj), Jambor (64. Sedláček), Hrubý, Prekop (46. Konečný), Mar. Kováč. Tréner: R. Horňák.

UHROVEC: Flóro – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano (84. Pavle), Baniat, Provazník, Vavro (79. Pavelek), Bežo (87. Hanko), Čabrák, Stuparič. Tréner: M. Šagát. JAKUB HORŇÁK

St. Turá – Brvnište 0:0

Hostia pricestovali na zápas iba s jedným náhradníkom. V 5. min a 9. min nebezpečné strely Valenčíka v blízkosti brány zlikvidovali obetaví obrancovia. V 16. min sa Polník šprintom dostal do pokutového územia domácich, ale nepresne nahral na nabiehajúceho spoluhráča. Výborný brankár hostí Čapliar v 33. min takmer z vinkľa vytiahol hlavičku Šimeka. V druhom polčase v 58. min Majtás zo 17 m poslal loptu tesne nad bránu. V 60. min loptu po sóle Peterku brankár hostí vyrazil a následne ju z 5 m do siete neposlal ani Janega. Vyloženú gólovú šancu v tomto polčase nevyužil u hostí v 64. min Polník, ktorý po sóle sám pred Viskupom kopol loptu tesne vedľa brány. V 69. min peknú Peterkovu hlavičku spod brvna zachytil brankár Uhrovca. Keď Majtás v 76. min z 8 m netrafil a v 88. min šla strela Matláka tesne nad brvno, zápas sa skončil bez gólu. Domáci by si za snahu a dostatok šancí zaslúžili vyhrať, ale za to sa body nedávajú. V dôležitom zápase o záchranu sa od nich odklonilo šťastie.

ŽK: Peterka – T. Kramarík, V. Kramarík, rozhodoval: Matuška, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Popelka, Pollák, Antálek, Denk, Šimek, Hornáček (66. Matlák), Magula, Peterka, Valenčík (46. Majtás), Janega (82. Moravčík). Tréner: P. Krajčovic. VILIAM SOLOVIČ

Kanianka – Opatová 4:0 (0:0)

V Kanianke sa za pekného počasia predstavila po prvýkrát Opatová nad Váhom. A už v 2. min. mohla prehrávať, no Strečanský pálil v dobrej šanci vysoko nad. V 14. min. vystrelili nepríjemne hostia, no Jantoška bol na mieste. V 19. min. skončila hlavička domáceho Boška na rukaviciach hosťujúceho gólmana. V 21. min. bola strela domáceho Strečanského presná, ale slabá. V 35. min. sa ocitol vo výbornej šanci domáci Boško, ale trestuhodne zahodil. V 39. min. vystrelil pekne z uhla Šlabjar, avšak lopta skončila tesne nad bránou. Polčas tak skončil bezgólovo. V 48. min. ušiel domáci Šlabjar, hosťujúci gólman ho podrazil a Kanianka kopala penaltu. Tú však M. Petráš nepremenil, a tak stav bol stále 0:0. V 59. min. strelu Strečanského vytlačil gólman na roh a z následnej štandardnej situácie opečiatkovali domáci konštrukciu brány. Futbalisti Kanianky v týchto fázach hry zvyšovali tlak, no v 53. min. zmeraveli, keď hlavička hosťujúceho Šuberta išla tesne vedľa. V 56. min. sa domáci po 136. minútach na domácej pôde dočkali vytúženého gólu, keď perfektnú Šlabjarovu prihrávku premenil povedľa brankára M. Petráš – 1:0. Od tohto momentu domáci ovládli hru a o tri minúty sa skóre menilo opäť, keď po prvýkrát za Kanianku skóroval Strečanský – 2:0. V 73. min. pas Hvolku si perfektne spracoval Strečanský, ušiel obrane hostí a pomedzi nohy brankára upravil na 3:0. V Kanianke tak bolo vymaľované. V 65. min. zahodil tutovku Hianik, no v 86. min. sa dočkal gólu agilný Šlabjar, ktorý si presný zásah v tomto zápase zaslúžil – 4:0. Domáci si víťazstvo zaslúžili, pozitívne sa tak naladili na ďalší zápas, na ktorý vycestujú k ašpirantovi na postup z Horoviec.

GÓLY: 56. Petráš, 60., 73. Strečanský, 86. Šlabjar. ROZHODOVAL: Haring, 150 divákov. ŽK: Kôstka – Škultéty, Kováčik

OPATOVÁ: Škultéty – Kompas, Kováčik, Šubert (81. Polák), Vitko, Havier, Ostrolucký, Moško, Hájek (79. Šlesár), Bella, Augustini MARTIN PIPÍŠKA

V. Uherce - Podolie 2:0 (1:0)

Domáci mali v zápase jasnú prevahu a skóre otvorili z pokutového kopu, ktorý sa kopal po ruke hosťujúceho hráča v šestnástke. Loptu na biely bod si postavil Kundala a poslal domácich do vedenia. Aj v druhom polčase držali loptu častejšie na kopačkách domácich. Beliansky peknou prihrávkou pred šestnástkou našiel Mega, ktorý strelou k ľavej tyči uzavrel stav stretnutia na konečných 2:0.

Góly: 38. J. Kundala (11 m), 82. D. Mego. R Provodovský, 150.

OŠK: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Macho, Pyšný (76. Miklovič), R. Červeňanský, Gúčik, Balcír, Križák, Prosňanský (84. Augustín), Gajdošík.

Ostatné výsledky: Streženice – Plevník 0:1 (0:0), Ladce – Horovce 1:2 (1:1), Z. Kostoľany – Bošany 0:1 (0:1).

1. Kanianka 19 13 3 3 46:15 42

2. Veľké Uherce 19 13 3 3 50:20 42

3. Horovce 19 12 4 3 48:19 40

4. Uhrovec 19 11 3 5 43:31 36

5. Cigeľ 18 12 0 6 40:32 36

6. Chocholná-Vel. 19 9 2 8 35:34 29

7. Opatová 19 8 3 8 36:31 27

8. Bošany 19 8 2 9 31:29 26