Posledný zdolal prvého, derby v Novej Vsi víťaza nepoznalo

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Trenčianske Jastrabie (v čierno bielom) nestačilo na rozbehnuté Veľké Bierovce/Opatovce. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Kľúčové – Tr. Teplá 1:0 (1:0)

Domáci tím konečne na jar bodoval naplno. Kľúčové bolo od úvodu zápasu jasne lepším mužstvom. Už v 5. min mohlo byť 3:0, ale Patkove šance zmaril Čupalka. Domáci premenili šancu až v 17. min. Po Kenderovej strele sa z dorážky do odkrytej brány presadil Patka. Domáci do konca polčasu držali opraty zápasu vo svojej réžii. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ale Kováč nepremenil dve čisté šance. Od toho momentu domáci umnou hrou udržali súpera na uzde a výraznejšia šanca sa nezrodila už ani na jednej. Vzhľadom na priebeh zápasu je víťazstvo Kľúčového zaslúžené.

Góly: 17. Patka, ŽK: 3:2, ČK: 89. Balon, rozhodoval: Kahúň, 80 divákov.

KĽÚČOVÉ: Machara – Rajníček, Kostadinov (64. Vydrnák), Kopačka, Vavruš, Patka, Petrúšek, Čakajík (46. Fabuš), Papiernik, Verchola, Kendara (87. Hoťko). Tréner: M. Vavruš.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Beňo, Balon, Adamčík, Kováč, Stupinský, Blaho, Bukovčák (80. Sýkora). Tréner: J. Hudec. TOMÁŠ VYDRNÁK

Dolná Súča – Veľká Hradná 4:1 (2:1)

V prvú aprílovú nedeľu Dolná Súča privítala lídra z Veľkej Hradnej. Od začiatku sa hral pekný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Prvú veľkú šancu mal domáci Ľ. Vendžúr, ktorý po prieniku Trúneka zle trafil loptu a tá šla mimo brány. V 19. min si šancu vypracovali i hostia. Ako prví skórovali hostia, keď sa v 29. min presadil po dlhej lopte za obranu M. Kováč. Veľká hradná saz vedenia dlho neradovala, pretože po rohovom kope v 32. min sa hlavou presadil kanonier Sedláček. V druhom polčase už dominovali domáci hráči. V 58. min skóroval opäť Sedláček. V 68. min si spracoval loptu Sedláček a hosťujúci obranca Ježík preloboval vlastného brankára. V 73. min skóroval kapitán Ľ. Vendžúr. Do konca stretnutia sa už nič vážnejšie nestalo. Vo výbornom stretnutí, v ktorom výkonom prispeli aj hostia, rozhodoval Klimčík.

Góly: 32. a 58. Sedláček, 68. vlastný (P. Ježík), 73. Ľ. Vendžúr – 29. M. Kováč, ŽK: 3:2, rozhodoval: Klimčík, 200 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Martiška – D. Hlávek, Mrázik, Kučerák, Trnavský, T. Pleva, Sedláček (85. J. Vendžúr), Ľ. Vendžúr, Gazdík (46. Repa), Trúnek, Valaštín (74. A. Pleva). Tréner: A. Gajdošík.

VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – Masár, P. Ježík, M. Kováč (82. A. Sýkora), Jandák, Rychtárech, P. Lobotka (66. P. Kováč), Saloň, Baláž, Kyjac (74. J. Kováč), Marek Ševčík. Tréner: Š. Sýkora. JAKUB MARENČÁK

Veľké Bierovce/Opatovce – Tr. Jastrabie 2:1 (2:0)

Domáci mali pred zápasom najlepšiu obranu v celej VI. lige a po nich hneď nasledovalo Trenčianske Jastrabie v počte inkasovaných gólov a tak sa dalo predpokladať, že gólový rozdiel nebude veľký. V 4.minúte stretnutia zahrával rohový kop Pavol Zajaček a Tomáš Sivák tesne minul bránu. V 13. minúte to domácim už vyšlo, bývalý hráč Trenčianskeho Jastrabia, pre ktorého bol tento zápas špecifický, keďže ešte na jeseň obliekal ich dres vybojoval loptu v strede poľa pekne prešiel cez dvoch hráčov a následne vyslal loptu do behu Tomášovi Sivákovi, ktorý otvoril skóre na 1:0. V 20. minúte spálil dobrú šancu aj domáci Juraj Barták, keď zakončil tesne vedľa. V 32. minúte Ondrej Breznický načasoval prihrávku na Lukáša Breznického a ten v úniku zvýšil na 2:0 pre domácich. Do konca polčasu sa tvorili šance ale neboli dostatočne nebezpečné a tak sa išlo do kabín za stavu 2:0. V 55. minúte zahral rohový kop Pavol Bulko na Tomáša Siváka, ktorý hlavou tesne minul. V 60. minúte super šanca domácich - Juraj Barták v úniku tesne minul ľavú tyč. V 69. minúte stretnutia vrátil do hry hostí z priameho kopu spoza šestnástky Michal Fodrek - 2:1. Domáci mohli do konca zápasu pridať góly, ale šance od Zajačeka, Bartáka alebo Tomáša Siváka ostali nevyužité. Skvelý výkon predviedol aj hlavný rozhodca Maraz. Domáci zaknihovali siedmu výhru v rade.

Góly: 13. T. Sivák, 32. L. Breznický – 69. M. Fodrek, ŽK: 1:2, rozhodoval: Maraz, 200 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Žúži, Pav. Bulko, Mercek, Fabian, Zajaček (74. Svatík), O. Breznický (61. M. Sivák), L. Breznický (84. Pazúr), T. Sivák, Ondrášek, Barták. Tréner: R. Kadák.

TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula (72. Jánošík), D. Fodrek, Valko, R. Glasa, Doktor, Žák, Koreň, M. Glasa, M. Fodrek, Petrík (66. Bročko). Tréner: R. Pristach. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Dubodiel – Bošáca 4:2 (0:0)

Prvý polčas sa hral obojstranne rýchly futbal, ale pre brankárov veľké nebezpečenstvo nehrozilo. Aj keď už v 7. min sa lopta kotúľala po bránkovej čiare domácej brány, nakoniec tam neskončila. Obrana hostí pracovala v prvom polčase spoľahlivo. Nebezpečenstvo gólu hrozilo až pred koncom polčasu po dvoch vydarených strelách M. Zámečníka. V 49. min zostal pred brankárom Svobodom nikým nekrytý Hostačný a doklepol odrazenú loptu do brány. Druhý gól padol o tri minúty neskôr po viacerých kiksoch hosťujúcich hráčov (pričom sa dvaja hráči zranili). Presne mieril L. Petrík. To hostí vyviedlo z rytmu a v 56. min inkasovali aj tretíkrát. V 64. min na opačnej strane vystrelil aktívny M. Zámečník a odrazenú strelu od tyče D. Helík dokopol do prázdnej brány. Potom hostia prebrali iniciatívu a keď začali tlačiť, dlhý oslobodzujúci odkop našiel voľného Žáčika a ten poľahky dopravil loptu po štvrtý raz do bošáckej brány. V 86. min sa domácim už taký dlhý odkop nepodaril, na loptu si nabehol P. Ochodnický ml. a z voleja trafil loptu do brány.

Góly: 56. a 86. Žáčik, 49. Hostačný, 52. L. Petrík – 64. Helík, 86. P. Ochodnický ml., ŽK: 1:2, rozhodoval: Ľ. Šišovský, 100 divákov.

DUBODIEL: Matúš Petrík ml. – Repa, Scheer, Hostačný (83. Červený), A. Janík (46. L. Petrík), Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Štefanech (90. B. Janík), Malec. Tréner: M. Malec.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda (54. Mizerák), Vavro (54. P. Ochodnický st.), Brezovák, Bero, P. Ochodnický st., Bako, Zámečník, Janega, Helík, Mihala (38. Kostelan). Tréner: P. Ševčík. MARIÁN KOPUNEC

Ľuborča – Očkov 4:1 (2:0)

Úvodných desať minút sa mužstvá oťukávali, brankári boli bez práce a čakalo sa na prvú chybu. Domáci mali prvú gólovú možnosť v 19. min, keď si po šanci Rajníčka obrana hostí takmer strelila vlastenca, no brankár reflexívne zasiahol. Z následného rohu lopta iba tesne minula cieľ. Úvodný gól stretnutia mohli dať hostia v 21. min, no obrana domácich si s námahou s rýchlou akciou súpera poradila. V 30. min sa domáci ujali vedenia, keď po dlhom nákope Sabadku a priťuknutí Mazanovského sa zoči-voči brankárovi objavil Naňák, ktorý ho prehodil. V 35. min zmaril dobrú príležitosť hostí včasným vybehnutím Husár po zlej ofsajdovej taktike domácej obrany. V 37. min bol faulovaný Mazanovský a z následného priameho kopu Naňák prízemnou bombou pridal na 2:0. V 43. min už domáci kričali gól po hlavičke Belka, ale obranca hostí na čiare parádne zasiahol. Po zmene strán hostia chceli s výsledkom niečo urobiť, podnikali nebezpečné útoky, domáci však boli pozorní. V 57. min rozozvučal Naňák brvno. V 62. min po zakončení toho istého hráča sa dostal k odrazenej lopte Mazanovský, ale tretí gól Ľuborče nepridal. V 70. min to skúšal ďalekonosnou strelou Mihalik, brankár hostí bol pozorný. V 73. min ušiel ofsajd pasci Naňák a zavŕšil hetrik. V 85. min po chybe obrany sa predsalen presadil aj Mazanovský, ktorý okorenil dobrý výkon gólom. Hostia v samom závere skorigovali peknou strelou na 4:1 Hikelom. Ľuborča v štvrtom zápase na jar opäť potešila svojich priaznivcov a v tabuľke rapídne stúpa.

Góly: 30., 37. a 73. Naňák, 84. Mazanovský – 89. Hikel, ŽK: 2:1, rozhodoval: Mazúch, 160 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, Schwandtner, Vavrúš, Patka (74. Šupák), Rajníček, Mihalik, Belko, Naňák, Mazanovský (85. Gajdošík). Tréner: P. Vavruš.

OČKOV: Trebatický – Mečiar (73. Ščepko), Hikel, Ondrášek, Pollák (53. Brezuľa), Hlaváč, Herák, Čechvala, Jurčo, Drahno, Novák. Tréner: M. Lintner. PETER SCHWANDTNER

Nová Ves – Kočovce 0:0

Zápas sa začal opatrne. Prvú vážnejšiu šancu si vypracovali domáci, ale hlavičku Janča Motola vyrazil. V 30. min prišlo k vylúčeniu M. Korytinu, keď rozhodca nechcel vidieť predchádzajúce fauly na neho – držanie hosťujúcim hráčom, keď sa mu chcel vytrhnúť, hosťujúci hráč spadol na zem a domáci futbalista uvidel červenú kartu. V 42. min strelu Gablecha vyrazil brankár hostí. V 51. min hosťujúci Roško neprestrelil Grznára. O tri minúty za hru hostí v pokutovom území nariadil rozhodca jedenástku. Ten však Malíček nepremenil. Potom sa hra pohybovala v strede ihriska, domáci čakali na rýchly protiútok. V 72. min po prihrávke Fačkovca netrafil Gablech bránu hostí. V 77. min po druhej žltej karte šiel predčasne pod sprchy aj hosťujúci Majerník. Z následného priameho kopu Jančo hlavičkoval tesne vedľa brány. V 85. min po strele Roška Malíček vykopol loptu z bránkovej čiary. Vzhľadom k priebehu zápasu je remízový rezultát spravodlivý.

ŽK: 3:4, ČK: 30. M. Korytina - 77. Majerník, rozhodoval: Michalec, 200 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Šimončič (60. Kačina), Gajdošech, Ševčík, Gablech, M. Korytina, Vrablic(82. Vatrt), Fačkovec, Lacko. Tréner: V. Gajdúšek.

KOČOVCE: Motola – Sevald, Majerník, Juriš, Toráč, L. Horčičák, Gajdošík, Roško, Brezuľa (82. Mihál), J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald. VILIAM GAJDÚŠEK

Čachtice – Zamarovce 0:1 (0:1)

Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s cieľom zaknihovať tri body a o výsledku chcelo rozhodnúť už v úvode zápasu. To sa však nestalo a Zamarovčania z ojedinelého protiútoku v 12. min strelilo jediný gól po peknej akcii a spätnej prihrávke sa presadil Myslivec. Čachtičania vynaložili veľké úsilie, aby výsledok zvrátili ešte do polčasu. Akcie v podaní Ďuriša a Lopušana to aj potvrdili, lenže skončili bez gólového efektu. Do druhého polčasu nastúpili domáci otočiť stav zápasu vo svoj prospech, avšak napriek osemdesiatpercentnému držaniu lopty vo svojej moci a dvom či trom čistým šanciam sa domácim nepodarilo ani vyrovnať. Kvalitný zápas zvládol aj hlavný rozhodca Ševčík.

Góly: 12. Myslivec, ŽK: 0:3, rozhodoval: Ševčík, 150 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Mar. Trebatický ml., Mašán (33. Urban), Tuka (65. Mart. Trebatický st.), Matyáš, Mir. Trebatický, Ďuriš, Lopušan (46. Peterka), Šumaj, Novotný, Vido. Tréner: T. Trebatický.

ZAMAROVCE: Huňa – Mikušinec, Chochlík, Dáv. Jančovič, Kulich (66. Garaj), Švajka, Minárik, Fraňo (73. D. Drienka), Myslivec, B. Drienka, T. Drienka. Tréner: P. Jančovič. ROMAN PUCHÝ

Horná Súča – Brestovec 3:1 (1:0)

Prvý jarný zápas na domácom ihrisku zvládli Hornosúčania dobre i keď hostia prišli dobre pripravení. Do desiatej minúty mali viac z hry hostia, potom sa osmelili aj domáci. V 10. min Kučerák vysunul P. Dohnana, ale ten tesne minul bránu. V 16. min po odkope Zemanoviča domáci navrátilec z Tr. Stankoviec Ján Dohnan prešprintoval dvoch hráčov Brestovca a zoči-voči Vidovi nezaváhal – 1:0. O minútu na to ďalekonosná strela hostí tesne minula bránu. V 19. min center Kučeráka Blaho tesne hlavičkoval vedľa brány. O tri minúty mali hostia obrovskú šancu, no skončila neúspechom. V 40. min Kučerák sám pred brankárom zakončil, ale obrana v poslednej chvíli loptu upratala do bezpečia. V závere prvého dejstva centroval Kučerák, no Bartek hlavičkoval do rúk brankára. Druhý polčas začali domáci nezodpovedne, čo sa im vypomstilo. V 54. min vyrovnal Sládeček po centrovaj lopte – 1:1. Po tomto momente domáci pridali na obrátkach a boli aktívnejší. V 71. min po centri Jána Dohnana prestrelil brankára Pavol Dohnan – 2:1. Po tomto góle domáci zabezpečili obranu a vyrážali do rýchlych brejkov. V 88. min im jeden vyšiel. V strede ihriska vybojoval loptu František Guga, prihral Zvolenskému a ten do prázdnej brány upravil na 3:1. Vďaka patrí obom mužstvám za slušne odohratý zápas. Domácim za bojovnosť a hosťom za korektný prístup.

Góly: 16. J. Dohnan, 71. P. Dohnan, 88. Zvolenský – 54. Sládeček, ŽK: 1:0, rozhodoval: Király, 150 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, Fabo, Š. Coník, Zvolenský, Bartek (77. F. Guga), Ján Dohnan (90. M. Coník), P. Dohnan, Blaho, Joz. Dohnan, Kučerák (85. Machara). Tréner: B. Mrázik.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Gálik, Bakoš, Obuch, Gaža (67. Strnátka), Sládeček, Mozolák, Švancara, Sadloň, Kučerák (77. Malečka). Tréner: D. Dubovský. BRANISLAV MRÁZIK

1. V. Hradná 19 12 3 4 52:37 39

2. Čachtice 19 12 0 7 47:36 36

3. V. Bierovce/Op. 18 11 2 5 55:29 35

4. Tr. Teplá 19 9 5 5 46:34 32

5. Kočovce 19 9 4 6 42:41 31

6. Ľuborča 19 9 2 8 63:48 29