Famózny obrat Dolnej Poruby, Polianku vychválil primátor Myjavy Halabrín

Prehľad výsledkov VII. ligy sever.

Ani presila hráčov Neporadze v šestnástke nezabránila Dolnej Porube k famóznemu dvadsaťminútovému obratu z 0:2 na 4:3. Ani presila hráčov Neporadze v šestnástke nezabránila Dolnej Porube k famóznemu dvadsaťminútovému obratu z 0:2 na 4:3. (Zdroj: PETER ZELÍSKA)

SEVER

Selec – Mel.-Lieskové 1:0 (1:0)

V Selci sa o všetkom rozhodlo už v 2. min, keď si na pekný center z pravej strany nabehol M. Šišovský a s prispením obrancu strelil jediný gól stretnutia. Od tohto momentu sa hral útočný futbal s veľkým množstvom nepremenených príležitostí. V prvom polčase mali síce hostia viac loptu na svojich kopačkách, ale boli to domáci, ktorí sa štyrikrát ocitli hosťujúcemu brankárovi. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia sa snažili vyrovnať, ale boli to opäť Selčania, ktorí z rýchlych protiútokov nastrelili tri razy žrď brány. A tak vďaka smole, nepremeneným príležitostiam a výborným výkonom oboch brankárov diváci už gól nevideli a domáci si pripísali cenné tri body.

Góly: 2. M. Šišovský, rozhodoval: Malik, 100 divákov.

SELEC: J. Puna – Králik, Masár, B. Panák, Dohňanský (76. Jurko), M. Šišovský (89. M. Panák), Š. Šišovský (67. Pilát), Zaťko, Ľ. Puna, Sivák, Ondriška

MEL.-LIESKOVÉ: Krchnavý – Kotek, Žiška, Motyka, Birás, Štefák (46. Batelka), Janigáč, Luprich, Vilímek (46.Habdák), Mizerák (74. Špaček), Švec

Dolná Poruba – Neporadza 4:3 (0:1)

Kto nebol v Dolnej Porube na zápase, neprežil futbalový orgazmus. Zápas bol plný zvratov a nervov. Hostia od 14. min vyhrávali 0:1, keď sa presadil M. Richtárech, a tak sa aj skončil prvý polčas. V druhom dejstve to bolo ako na zápase v Barcelone. V 58. min pridal na 0:2 Pristach. Až v 66. min sa podarilo gól domácim, keď upravil na 1:2 Ježík. To domácich naštartovalo a o tri minúty vyrovnal na 2:2 Martinák. V 83. min upravil na 3:2 Ježík, ale o chvíľu schladil domácich J. Richtárech – 3:3. Nádhernou strelou z priameho kopu rozveselil domácich priaznivcov T. Suchý – 4:3. Ťažký zápas plný zvratov zvládla hlavná rozhodkyňa Škultétyová bravúrne.

Góly: 66. a 81. Ježík, 69. Martinák, 90. T. Suchý – 14. Martin Richtárech, 58. Pristach, 83. J. Richtárech, rozhodovala: Škultétyová, 50 divákov.

DOLNÁ POPUBA: Marko – Váni (63. P. Suchý), Vlado, J. Suchý, Ježík, Hamaňa, J. Suchý (46. Daško), Martinák, Nedielka, Kapko (77. Ďuriš), T. Suchý

NEPORADZA: Mikula – Kyselica, M. Begáň, Dlábik, Púčik, Antalovič (84. T. Begáň), Martin Richtárech, Pristach, Tunega, J. Richtárech, Ondráš

Horňany – Mn. Lehota 5:3 (1:2)

Hostia v prvom polčase po góloch Mikušinca a Erika Laca viedli už 0:2. Za domácich skorigoval na 1:2 Hanus. Horňany po prestávke pridali na obrátkach, zvrátili stav zápasu a napokon zaslúžene zvíťazili 5:3.

Góly: 43., 54. a 59. Hanus, 64. Znášik, 89. Brlej – 19. Mikušinec, 37. E. Laco, 81. Bajzík, rozhodoval: Zelieska, 80 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Ježík, Filin (39. Strieženec, 79. Brlej), Matuška, Minárik, Kostolanský, Masár, Predanocy (87. Balon), Znášik

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, E. Laco, Plichta, D. Hrnčár, Ďuráči, Bachynec (79. Ďurža), Bajzík, Mikušinec

Záblatie – Skalka 4:0 (2:0)

Záblatie nastúpilo na prvý tohtoročný domáci zápas po nečakanej prehre v prvom jarnom kole plní odhodlania zvíťaziť nad nevyspytateľným súperom zo Skalky. Počas celého zápasu domáci hráči jasne dominovali a okrem štyroch strelených gólov zostalo ďalších veľa šancí nevyužitých, takže hostia zo Skalky napokon odišli s prijateľnou prehrou 4:0.

Góly: 20. a 50. Paldauf, 24. Marček, 65. Shulha, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Habánik, Ševčík, Krištof, Šťastný, Marček, Paldauf, Andrej Fraňo (60. Shulha), Anton Fraňo (79. Priehoda), Gajdošík (70. Bosý)

SKALKA: Bulejko – Gašparec, P. Horecký, Truban, Holíček, L. Horecký, Hrušovský, Dúžek, Šumichrast, Ješko, Hrnčár (58. Fečkanin)

Drietoma – Horné Srnie 4:1 (2:0)

Drietoma v prvom domácom jarnom kole nastúpila s odhodlaním konečne ukázať potenciál mužstva. Už od začiatku vysoko napádali hostí, čo im výrazne uberalo sily. Do polčasu sa presadili "len" dvakrát po pekných zakončeniach Babrnáka, ale ešte veľké množstvo čistých gólových šancí zahodili. Druhý polčas pokračoval v podobnom tempe a koncert zahodených šancí si mohli diváci vychutnávať až do konca. Drietoma sa presadila ešte Gabrhelom z pokutového kopu, načo hostia zareagovali ojedinelým brejkom, po ktorom nasledovala penalta pre hostí, ktorú Belko s prehľadom premenil. Domácich však ukľudnil po krásnom lobe Mikuš, a tak sa domáci mohli radovať z prvého jarného víťazstva, ktoré bolo zaslúžené. Slušnému priebehu zápasu výborne dopomohla rozhodcovská trojica, ktorá zvládla zápas s prehľadom.

Góly: 22. a 29. Babrnák, 62. Gabrhel, 86. Mikuš – 66. Belko, rozhodoval: Kačička, 30 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Palko (59. Holúbek), Šišovský, Hlísta, Zajac, Kuzl (68. Lacko), Gabrhel, Poruban, Mikuš, Babrnák, Filo (82. Baliak)

HORNÉ SRNIE: Horný – Sekula, Kebísek, Šimák, J. Švančárek (64. Straka), M. Švančárek, Galko (80. Naňák), Lukajka, Fabuš (46. Belko), Trška, Blaško

Tr. Bohuslavice – Krajné 3:0 (0:0)

Minulotýždňové zaváhanie sa snažili domáci hráči odčiniť a potešiť svojich priaznivcov troma bodmi. Tí ich prišli povzbudiť napriek tomu, že v kalendári bol 1. apríl. Bohuslavice sa v prvom polčase museli vysporiadať s vetrom, ktorý im vracal lopty na vlastnú polovicu. Napriek tomu si dokázali vypracovať niekoľko pekných akcii, ktoré však nedokázali dotiahnuť do úspešného konca a vsietiť prvý gól. Krajné podporu vetra nevyužilo, a tak odchádzali oba kolektívy do kabín za bezgólového stavu. V druhom polčase chceli domáci streliť prvý gól čo najskôr, čo sa im podarilo v 54. min Hantákovou hlavičkou. Hostia sa nevzdávali, ale tempo hry začali zvyšovať domáci. V 68. min pridal na 2:0 Šimon Vavro. Domáci chceli pridať ešte ďalšie góly, ale proti bol Michalík. Napokon v 90. min uzavrel skóre na 3:0 ďalšou presnou hlavičkou Hanták.

Góly: 54. a 90. Hanták, 68. Š. Vavro, rozhodoval: Ľ. Šišovský, 50 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – P. Vavro, hanták, T. Sevald, Š. Vavro (75. Markovský), Fraňo (59. Zámečník), Salic, Machara, Bečár (70. Marták), Mitánek, Gavalec

KRAJNÉ: Michalík – Baranovič, Tížik, Vavák, Dobrovodský, Medveď, Kostelný, Kňazský, Lacho, Elíz (62. Matušík), Beňo

Kálnica – Hrádok 1:0 (1:0)

V zápase veľmi dobrej úrovne sa stretli mužstvá zo stredu tabuľky. Domáci v prvom polčase niekoľkokrát ohrozili bránu súpera, no šance zostali nevyužité. Pri rozohraní rohového kopu dvihol domáci hráč loptu hlavou a Marek Hladký v 31. min strelil úvodný gól zápasu. V druhom polčase si obe mužstvá vypracovali gólové šance, ktoré zostali nevyužité, a tak zostal výsledok zápasu nezmenený – 1:0. Hostia predviedli veľmi dobrý výkon, za čo im patrí česť. Výborne rozhodoval Hulínek.

Góly: 31. Marek Hladký, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.

KÁLNICA: J. Šicko – Dedík, Kunda, M. Važan, Mordin, Marek Hladký, Martin Hladký (89. Bolech), M. Šičko, Ivana (79. Uher), A. Važan, Doboš

HRÁDOK: P. Kucharovič – Ľupták (31. Gábor), J. Sevald, Štekel, Opet (84. M. Sevald), Šimlovič, Tekula, Steinecker, Tomka, Pavlovič, Šimko (46. Jurák)

Brezová – Zem. Podhradie 1:1 (1:1)

V úvode zápasu hostia zaskočili domácich vedúcim gólom, keď v 6. min. z priameho kopu pekne trafil kapitán Šimon Katrinec – 0:1. Bradlan tento moment prebral k aktívnejšej hre, z ktorej sa začali rodiť aj príležitosti. Ale strely z kopačiek Dúbravu, Danka, Tomku aj Šlahora skončili prevažne vysoko nad bránou. Neujala sa ani hlavička Michaličku, Krásneho, ani strela Osuského st.. S centrami, ktoré smerovali do šestnástky hostí, si poradil brankár Poláček alebo ich zatiahnutá hosťujúca obrana odvracala. O útočnú aktivitu Zemianskeho Podhradia sa staral hlavne Janeček. Tento hráč mal po brejku v 24. min. veľkú šancu na zvýšenie skóre, v čom mu výborným zákrokom zabránil domáci brankár Maliarik. Až tesne pred prestávkou Bradlan zaslúžene vyrovnal, keď po rohovom kope bol úspešný na zadnej žrdi dorážkou Radoslav Danko – 1:1. V druhom polčase domáci diváci verili, že vedúce mužstvo súťaže zlomí húževnatý odpor hostí, ale nestalo sa. V 54. min. peknú kombinačnú akciu nezakončil gólom kapitán Michalička. V 61. min. vychytal Potúčka v čistej šanci Poláček a o tri minúty hosťujúci Dominik Zámečník, ktorý vpredu dobre dopĺňal Janečka, nastrelil brvno. V 70. min. nevyužil vhodný okamih na strelu M. Maliarik a obrana hostí ju zblokovala. O vzruch sa postaral aj brankár Bradlana Peter Maliarik, ktorý pri odkope zaváhal, trafil dobiedzajúceho Janečka, ale lopta sa našťastie pre domácich odrazila vedľa brány. Bradlan Brezová nepodal očakávaný výkon a skomplikoval si situáciu v boji o čelo tabuľky.

Góly: 45. Danko – 5. Š. Katrinec, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Krásny, Žabka, Šlahor, Peter Osuský ml. (74. Mĺkvy), Tomka, Peter Osuský st. (61. M. Maliarik), Dúbrava (66. Barbírik)

ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec, Pospíšil, Lehocký, Janeček, Bližniak, Bako, Profjéta (89. P. Zámečník), Š. Katrinec, D. Zámečník, M. Zámečník

Pobedim – Bzince 8:0 (3:0)

Úvod zápasu patril domácim, ktorí skóre otvorili už v 25. sekunde Makarom. Ďalší vývoj zápasu sa niesol v hernej prevahe Pobedimu. Domáci futbalisti mali zápas plne pod kontrolou až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu. Treba oceniť húževnatosť hostí, ktorí bojovali do poslednej minúty.

Góly: 1., 44. a 88. Makara, 40. Havrlent, 47. Herák, 55. Žitňanský, 78. M. Gono, 84. Mikláš, rozhodoval: Kurnický, 100 divákov.

POBEDIM: Kyselica – Ľ. Gono, Foltýn, Herák (58. Toráč), Priadka, Makara, Husár, Havrlent (55. Pomajbo), Mikláš, M. Gono, Žitňanský (68. Obuch)

BZINCE: Kostolanský – Bončo, Málik, Biháry, Bača, Skovajsa, Carvalho, Suchý, Andel, Urban

Horná Streda – Kostolné/St. Turá B 1:0 (0:0)

Zápas začínal minútou ticha na počesť zosnulých funkcionárov Ľuboša Lazarčíka a Jozefa Mikloviča. Domáci začali obrovským náporom a už v 1. min L. Vrábel nastrelil tyč. Potom sa hra vyrovnala a hostia prekvapili dobrou hrou a v 28. min opečiatkovali tyč domácej brány. V 35. min L. Vrábel opäť nastrelil konštrukciu brány, a tak sa prvý polčas skončil bez gólov. V druhom polčase domáci zatlačili súpera a v 81. min strelili gól Adamom Vráblom. Na základe prevahy Hornej Stredy je víťazstvo domácich zaslúžené.

Góly: 81. A. Vrábel, rozhodoval: Bušo, 50 divákov.

HORNÁ STREDA: Bango – Vrábel, Havrlent, Joštic, Michal Satina, Čeh, Čaňo ( 70. Uhlík), P. Vrábel, A. Vrábel, L. Vrábel, Stojanov

KOSTOLNÉ: Janček – Filip, Štefánek, Lukáč, Baran, Szekfu, Györög, Bruško, Bakoš (76. Maroň), Hložka, Baranovič

Dolné Srnie – Lúka 6:3 (2:2)

Súboj predposledného tímu s posledným začali lepšie domáci a po dvoch hlavičkových zakončeniach vyhrávali 2:0. Hosťom sa podarilo znížiť po chybe domácich na 2:1 a ešte do polčasu vyrovnali peknou hlavičkou. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom a po strele z diaľky sa dostali do vedenia. Domácich to nepoložilo a zaslúžene vyrovnali na 3:3. Štvrtý gól strelil striedajúci Gužinák a na 5:3 zvýšil krásnou strelou Hejbal st. Posledný gól strelil po rohovom kope Petkov.

Góly: 3. a 52. Švehla, 31. a 88. Petkov, 66. Gužinák, 70. R. Hejbal st. – 39., 41 a 47. Karaba, rozhodoval: Hudec, 50 divákov.

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Kopunec, Mučaji, R. Hejbal st., Poláček, Petkov, M. Bušo (77. Muller), Vicena, Paller, L. Bušo (63. Gužinák), Švehla

LÚKA: M. Kunda – Orišek, Buška, Jurda, Bak (57. J. Adamus), Cíbik (22. Zelinka), Karaba, Herák, Šupka, Juliny, Pichler

Polianka – Turá Lúka 0:1 (0:0)

V Polianke sa pred výbornou návštevou 200 divákov odohral kvalitný zápas. Hostia strelili jediný gól zápasu v 63. min, keď sa presadil Viskup. Domáci síce prehrali, ale so zdvihnutou hlavou. Poklonu organizátorom dal aj primátor Myjavy Pavel Halabrín, ktorý ich pochválil za skvelú organizáciu tohto derby myjavského okresu.

Góly: 63. Viskup, rozhodoval: Vido, 200 divákov.

POLIANKA: Černák – M. Kováčiny, Vavák, Čmela, Sládek (85. Nižnanský), Kovár, Ľ. Svinkásek (38. R. Kováčiny), Čepko (90. Tomka), Zguriš, Horniak, Šimko

TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Štermenský (82. Nečas), Havlík, Šarudi, Kulíšek, Augustín (46. Viskup), Kročian (57. Halabrín), Ružička, Ťulák

1. Turá Lúka 15 10 3 2 34:16 33

2. Brezová 15 9 4 2 34:9 31

3. Pobedim 15 9 3 3 46:16 30

4. Tr. Bohuslavice 15 8 4 3 26:14 28

5. H. Streda 15 8 2 5 41:29 26