Jasná výhra Horného Srnia, šláger v Hornej Strede rozhodol vlastenec

Prehľad výsledkov VII. líg.

Dvojica Herák-Makara strelila Lúke osem gólov. Dvojica Herák-Makara strelila Lúke osem gólov. (Zdroj: MILOŠ MIKLOVIČ)

SEVER

Dolná Poruba – Selec 1:0 (0:0)

Zápas sa hral v nervóznom duchu. Domáci v 17. min nepremenili samostatný nájazd T. Suchým, preto sa polčas skončil nerozhodne. Od 58. min hrala Dolná Poruba oslabená o vylúčeného T. Suchého. Napriek oslabeniu sa Slovan dostal do vedenia. V 60. min Nedielka najprv nepremenil pokutový kop, ale dorážku zvládol – 1:0. Domáci niekoľkokrát ešte dokázali pohroziť, ale gól už nepadol. Hostia v závere prišli o vylúčeného Králika.

Gól: 60. Nedielka (11 m), ČK: 58. T. Suchý – 88. Králik, rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Marko – Uhlárik, Vlado, I. Suchý, Ježík, Hamaňa, J. Suchý (42. J. Ďuriš), Martinák, Nedielka (85. P. Ďuriš), T. Suchý

SELEC: J. Puna – Králik, Masár (79. M. Panák), B. Panák, Dohňanský (55. Ondrášek), M. Šišovský, Zaťko, Letko, Sivák, Ondriška, Dudášik

Drietoma – Skalka 3:1 (2:1)

Domáci nastúpili hneď od začiatku zápasu aktívne a napádali súpera už pri rozohrávke. Drietoma udrela hneď v 10. minúte zápasu po krásnej individuálnej akcii Holúbka, ktorý si vychutnal obranu hostí. Skalka sa nedostávala do vyložených gólových situácií, ale domáci sa nevedeli z tutoviek presadiť. Tak prišiel trest v podobe pekného gólu z kopačky Šumichrasta z ojedinelej akcie. Odpoveď však na seba nedala dlho čakať a hneď o dve minúty opäť po brilantnej akcii Holúbka, ktorý naservíroval loptu nekrytému Mikušovi, bolo opäť vedenie na strane domácich. Do konca polčasu domáci nepustili súpera na svoju polovicu, ale nedokázali premeniť stopercentné šance. Festival zahodených tutoviek pokračoval aj v druhom polčase, keď sa domáci nevedeli presadiť ani z miliónpercentných šancí. Pohodu na kopačky priniesol až tretí gól z kopačky výborne hrajúceho Holúbeka, ktorého nekompromisne vysunul z výkopu brankár Varga. Hostia od tohto momentu pôsobili odovzdane a domáci pokračovali v zahadzovaní šancí. Zápas sa mohol skončiť výraznejším rozdielom, avšak nemohúcnosť v zakončení musia Drietomčania dolaďovať v tréningoch. Rozhodcovia zvládli zápas s veľkým prehľadom a nedopustili sa žiadnej výraznej chyby. Drietoma vyhrala dôležitý zápas zaslúžene, keď súpera predčila po všetkých stránkach.

Góly: 10. a 67. Holúbek, 34. Mikuš – 32. Šumichrast, rozhodoval: Mikulášek, 100 divákov.

DRIETOMA: Varga – Palko (80. M. Lacko), Šišovský, T. Lacko (70. Brandis), Zajac, Mikuš, Gabrhel, Hlísta, Baliak, Holúbek, Ondruška (46. Filo)

SKALKA: Bulejko – Vavruš (75. L. Horecký), Truban, Švančárek, Holíček, Cíbik, P. Horecký, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek (50. Ješko), Fekanin (46. Guga)

H. Srnie – Mn. Lehota 5:1 (1:1)

Domáci sa vedenia ujali v 11. min, keď po prihrávke Blaška zakončil Trška – 1:0. V 18. min sa hosťom podarilo vyrovnať. Po rýchlom protiútoku skóroval Honza. V 30. min vysunul Belko do samostatného úniku Blaška, no jeho strelu brankár Lehotský vyrazil. V 35. min si s ďalekonosnou strelou E. Laca poradil brankár Riečičiar. V 49. min sa domáci ujali vedenia, keď si na center J. Švančárka nabehol Blaško a hlavičkou zvýšil na 2:1. V 72. min pohrozili aj hostia, no strela T. Laca letela vysoko nad bránu. O minútu platilo nedáš-dostaneš, keď po ľavom krídle prenikol Blaško a krásnou prihrávkou pred prázdnu bránu poslal loptu na Tršku a ten zvýšil na 3:1. V 82. min bol po druhej žltej karte vylúčený Trška. V 84. min ušiel hosťujúcej obrane Blaško a krížnou strelou zvýšil už na 4:1. V 90. min fauloval hosťujúci brankár Blaška a rozhodca nariadil penaltu. K lopte sa postavil Sekula a s prehľadom ju premenil a zavŕšil tak vysoké víťazstvo domácich po dobrom výkone.

Góly: 11. a 73. Trška, 49. a 84. Blaško, 90. Sekula (11 m) – 18. Honza, ČK: 82. Trška, rozhodoval: Svetkovič, 50 divákov.

HORNÉ SRNIE: Riečičiar – Šimák (22. Galko), Sekula, L. Kebísek, J. Švančárek, M. Švančárek, Belko, Lukajka (58. Naňák), Hošo, Trška, Blaško

MNÍCHOVA LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, E. Laco, Plichta, Babynec, Honza, D. Hrnčár, Ďurža (75. Balaj), Bajzík

Záblatie – Neporadza 5:0 (2:0)

V Záblatí sa predstavila Neporadza, ktorá má v jarnej časti zatiaľ výbornú fazónu. Domáci mali prvý polčas výhodu vetra a v prvej polhodine hry si vypracovali tri šance, ale Gajdošík, Anton Fraňo ani Šťastný ich nepremenili. V 28. min bol v pokutovom území faulovaný kapitán Anton Fraňo a skóre z pokutového kopu otvoril Žabár. Už o štyri minúty sa po centri z pravej strany presadil Gajdošík a uzavrel polčasové skóre. Do druhého polčasu vstupovali hostia s ambíciou niečo ešte urobiť s výsledkom a mali aj podporu vetra. Lenže ich snaha vydržala iba niekoľko minút a potom prebrali iniciatívu domáci hráči, ktorí predviedli pekné kombinácie a potešili divákov ešte troma peknými gólmi. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Góly: 28. Žabár (11 m), 32. a 74. Gajdošík, 62. Krištof, 69. Marček, rozhodoval: Klimčík, 110 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Andrej Fraňo (46. Paldauf), Habánik, Ševčík, Krištof, Žabár, Šťastný, Marček, Anton Fraňo, Chorvát (65. Magál), Gajdošík

NEPORADZA: Mikula – Fekete (59. Jánsky), Kyselica, M. Begáň, Rychtárech, Púčik, Hošo, Matúš (75. T. Begáň), Tunega, Richtárech, Ondráš

Horňany – Mel.-Lieskové 2:0 (0:0)

V bojovnom zápase domáci šli od začiatku za svojim cieľom – ziskom troch bodov. Vďaka húževnatému prístupu ich nerozladilo ani množstvo nevyužitých vyložených šancí. Na prvý presný zásah diváci čakali až do 79. min, keď sa presadil Hanus. V samom závere ten istý hráč pridal gólovú poistku na 2:0. Víťazstvo Horňán je zaslúžené, nakoľko hostia si nevypracovali takmer žiadnu šancu.

Góly: 79. a 90. Hanus, rozhodoval: Škultétyová, 50 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Strieženec, Hanus, Ježík, Filin, Matuška, Minárik, Kostolanský, Masár, Predanocy, Znášik (12. Botlo)

MEL.-LIESKOVÉ: Krchnavý – Hanták, Luprich, Janigáč, Birás, Špaček (70. F. Birás), Žiška, Batelka, Vilímek, Mizerák (82. Kadlečík), Hodulík (46. Kostelanský)

Hrádok – Krajné 1:2 (1:1)

Domáce mužstvo sa pred zápasom ocitlo v zložitej situácii. Keďže brankárska jednotka Kucharovič bol odcestovaný a druhý brankár Mišák sa tesne pred začiatkom zápasu zranil, musel do brány nastúpiť hráč z poľa Šimlovič. V 26. min zahrávali hostia priamy kop a Baranovič strelou k ľavej žrdi poslal hostí do vedenia – 0:1. V 36. min zahrával Jurák rohový kop, na loptu si nabehol Mário Sevald a hlavičkou vyrovnal na 1:1. V 55. min mali dobrú príležitosť na skórovanie aj hostia, ale hlavička Tížika preletela nad brvnom domácej brány a vzápätí strela Tomku tesne minula bránu hostí. V 80. min sa druhýkrát v zápase presadil Baranovič, keď opäť z priameho kopu uzavrel skóre zápasu na konečných 1:2.

Góly: 36. M. Sevald – 26. a 80. Baranovič, rozhodoval: Király, 100 divákov.

HRÁDOK: Mišák – Gábor, J. Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Jurák (66. Kucharovič), Tekula (81. Prokop)

KRAJNÉ: Michalík – Baranovič, Tížik (90. Tomka), Vavák (75. Beňo), Dobrovodský, Medveď, Kostelný, Kňazský (85. Elíz), Lacho, Klimek, Podmajerský.

Dolné Srnie – Polianka 4:1 (2:1)

Domáci sa pustili do súpera od začiatku zápasu. Dve čisté šance zostali nepremenené, ale tretiu už domáci Paller zužitkoval na strelenie gólu. Na 2:0 zvýšil strelou k tyči Ján Bušo. Hostia nezložili zbrane a znížili na 2:1 po chybe domácich. Druhý polčas sa snažili domáci pridať tretí gól, čo sa im po peknej akcii podarilo. Štvrtý gól pridal dobre hrajúci Švehla. Hosťom sa podarilo znížiť, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil.

Góly: 19. Paller, 25. J. Bušo, 60. Vicena, 73. Švehla – 28. Zguriš, rozhodoval: Fabián, 35 divákov.

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Poláček, R. Hejbal st., Radoš, Kopunec, Petkov, M. Bušo, Vicena (82. L. Bušo), J. Bušo (69. Gužinák), Švehla (89. Muller), Paller

POLIANKA: Černák – Čmela, R. Kováčiny (73. P. Svinkásek), V. Šimko, Sládek, Ľ. Svinkásek, Tomka (69. M. Šimko), Kovár, Zguriš, J. Kováčiny, Nižnanský

H. Streda – T. Lúka 0:1 (0:1)

Stretnutie popredných tímov tabuľky prinieslo obojstranne skvelý futbal. Od úvodných minút bolo vidieť, že sa stretli dve vyspelé mužstvá a zápas priniesol pekný útočný futbal. Skóre stretnutia otvorili hostia, keď využili chybu domácej obrany. V 26. min sa po hlavičke Augustína a následnom teči Adama Vrábla ujali vedenia. V druhom polčase domáci nastúpili obrovským náporom a už po piatich minútach L. Vrábel z bezprostrednej blízkosti napálil loptu do brankára Oravca. Po čase zahrozili aj hostia. Ich útočník Kročian opečiatkoval brvno domácej brány. Horná Streda stupňovala tlak, avšak všetky jej šance vychytal najlepší hráč zápasu – brankár Oravec. Keď už bol prekonaný, zastúpili ho na čiare spoluhráči, prípadne konštrukcia brány. Záverečnú desaťminútovku boli hostia priklincovaní pred vlastnou bránou, ale domáci hráči nepremenili viaceré vynikajúce príležitosti, keď strelecky zlyhali otec so synom Vráblovci. Minútu pred koncom neskončila ani hlavička hrajúceho trénera Jakubičku, hostia si vzhľadom na priebeh zápasu odviezli tri body. Zásluhou oboch tímov mohli diváci sledovať najlepší zápas sezóny, ktorý sa odohral v Hornej Strede. Aj keď lepší domáci prehrali, vyslúžili si za výkon potlesk divákov. Dobrým výkonom k zápasu prispeli aj hlavný rozhodca Hulínek a jeho dvaja kolegovia.

Góly: 26. vlastný (A. Vrábel), rozhodoval: Hulínek, 50 divákov.

HORNÁ STREDA: Bango – Joštic, Havrlent, A. Vrábel (32. J. Vrábel), Michal Satina, Čeh, Hasan, P. Vrábel, Čaňo (78. Jakubička), L. Vrábel, Stojanov

TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Havlík, Šarudi, Kulíšek, Augustín (90. P. Ťulák), Kročian, Holič (83. M. Ťulák), Viskup, Duga

Pobedim – Lúka 11:0 (5:0)

Góly: 10. Husár, 18., 30. a 32. Makara, 34. Priadka, 50., 53., 55., 60. a 65. Herák, 82. Luštík, rozhodoval: Markech, 100 divákov.

POBEDIM: Kyselica – Obuch (62. Mrekaj), Ľ. Gono, Priadka, Herák (65. Foldýn), Makara, Husár, Havrlent, Kohutovič (68. Dudášik), M. Gono, Luštík

LÚKA: M. Kunda – Buška, Jurda, Oríšek, Vöröš, Karaba, Herák, Adamus, Šupka (82. J. Kunda), Juliny, Pichler

Brezová – Kostolné/St. Turá B 3:1 (0:0)

Góly v Brezovej začali padať až po prestávke. V 57. min., keď hráč hostí spadol v šestnástke na loptu rukou, hlavný rozhodca odpískal jedenástku. Tú nekompromisne premenil brankár Peter Maliarik – 1:0. V 66. min. centroval z pravej strany Osuský st. a Jaroslav Potúček nemal problém zblízka hlavou zvýšiť na 2:0. V 73. min. strelu Szekfűho chytil na čiare Maliarik a na opačnej strane po dravom prieniku netrafil bránu Šlahor. O dve minúty sa z ostrého uhla sprava pokúsil o zakončenie Barbírik, ale lopta tesne minula opačnú žrď brány hostí. V 86. min. si na prihrávku J. Žabku nabehol Marián Michalička a v sklze zvýšil na 3:0. Hostia hrali pekný futbal, ktorému chýbalo len zakončenie. Dočkali sa až v poslednej minúte, keď jeden z najlepších hráčov na ihrisku Dominik Drahoš peknou strelou upravil na konečných, ale hlavne za druhý polčas zaslúžených 3:1. Domáci dohrávali s desiatimi hráčmi bez zraneného Potúčka.

Góly: 57. P. Maliarik, 65. Potúček, 85. Michalička – 90. Drahoš, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, M. Maliarik (66. Bzdúšek), M. Žabka, Šlahor, Osuský, Tomka, Osuský (74. Barbírik), Dúbrava (60. J. Žabka)

KOSTOLNÉ: Janček – Filip (46. Šimek), Lukáč, Baran, Szekfu, Hučko, Györög, Drahoš, Bartek (71. Beňo), Maroň (79. Bakoš), Baranovič

Kálnica – Bzince 1:1 (0:1)

V zápase priemernej úrovne sa hra odohrávala na polovici hostí zo Bziniec. Domáci sa snažili kombinačnou hrou a strelami ohrozovať bránu hostí. Výborne chytajúci brankár Kostolanský zneškodnil viaceré strelecké pokusy domácich. V 15. min nastrelil Ivana tyč. Po úniku v 37. min a chybe obrany hostia otvorili skóre Miškechom. Domáci po prestávke nepustili súpera do žiadnej vyloženej šance, no gól sa im podarilo streliť až v 75. min Andrejom Važanom z pokutového kopu. Domáci hráči dohrávali iba s deviatimi futbalistami, pretože až dvaja boli hlavným arbitrom vylúčení.

Góly: 75. A. Važan (11 m) – 37. Miškech, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

KÁLNICA: Režný – Dedík, Králik (65. Martin Hladký), M. Važan, Mordin, Marek Hladký, Bolech (78. Kukučka), M. Šicko, Ivana, A. Važan, Doboš

BZINCE: Kostelanský – Otrubný, Bončo, Mazáň (14. Andel), Bača, Málik, Horák, Skovajsa, Miškech, Mikušík, Matějka

Tr. Bohuslavice – Zem. Podhradie 3:0 (2:0)

Góly: 24. Mitánek, 34. Zámečník, 59. Š. Vavro, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – P. Vavro, Hanták, Sevald, Š. Vavro, Mitánek, Gavalec, Zámečník (55. Fraňo), Marták, Ondrejík (79. Igaz), Machara (73. Bečár)

ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec, Lehocký (83. Marouany), D. Zámečník, Duga, Š. Katrinec, Staňo (38. Pospíšil), Bako, M. Zámečník, Janeček, Bližniak

1. Brezová 17 11 4 2 42:12 37