Trenč. Turná zdolala Opatovú rozdielom triedy

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá tri body spred týždňa nepotvrdila. Stará Turá tri body spred týždňa nepotvrdila. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Tr. Turná – Opatová 3:0 (2:0)
Po víťazstve s Bošanmi išli domáci muži na derby vo výbornej nálade. Hneď v druhej minúte nebezpečne zakončoval Martin Chorvát, bránu však netrafil. Domáci od začiatku zápasu tlačili a v siedmej minúte po dlhom vhadzovaní Hasenoviča opäť tesne nad zakončoval Hrubý. V 18. min sa domáci konečne dočkali, keď po úniku Hrubého presne namieril Matúš Kováč 1:0. Hneď o minútu nato nebezpečne strieľal Hrubý, ale zase tesne minul. V 30. min vybojoval loptu skvele hrajúci Matúš Kováč, oklamal brankára, nahral Patrikovi Chorvátovi a ten sa do prázdnej brány nemýlil – 2:0. V 44. min nepremenil stopercentnú šancu Hrubý. V druhom polčase chceli niečo s výsledkom urobiť aj hostia, ale domáci hráči svojou hrou nedovolili vážnejšie ohroziť brankára Chochlíka. Domáci s rozumom kontrolovali priebeh zápasu. V 80. min mali hostia svoju najväčšiu šancu po peknej akcii, ale netrafili bránu. V 89. min po nacvičenom signáli a dlhom autovom vhadzovaní Hasenoviča Michal Kováč uspokojil hlad po góloch a hlavou zvýšil na 3:0. Mužstvo domácich opäť potvrdilo, že pokiaľ sú kompletní, môžu potrápiť každé mužstvo V. ligy.
Góly: 18. Mat. Kováč, 31. P. Chorvát, 90. Mich. Kováč, ŽK: Mar. Kováč – V. Škultéty, Zubo, rozhodoval: Kollár, 150 divákov.
TR. TURNÁ: Chochlík – Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát, Hasenovič, Stronček (87. Vanko), P. Chorvát (89. Vašek), Mich. Kováč, Hrubý, Bednár, Mar. Kováč (78. Sedláček). Tréner: R. Horňák.
OPATOVÁ: J. Škultéty – Hájek, Gallo, Šubert, Vitko (40. Kompas), Danko, Havier, Moško (73. Čaja), V. Škultéty, Augustini, Zubo. Tréner: R. Šulek. JAKUB HORŇÁK

SkryťVypnúť reklamu

Podolie – Uhrovec 0:0
Hodový zápas začal v dobrom tempe Križák. Hneď v úvode zápasu sa dostával do šance. V súboji s protihráčom spadol, ale hlavný rozhodca pokutový kop neodpískal. V 9. min mal po priamom kope šancu Ohrablo, no hlavičku zle umiestnil. V 13. min mali šancu aj hostia. V 32. min po faule na Gúčika pred veľkým vápnom na gól domáci premeniť nedokázali. O dve minúty neskôr sa zaskvel výborne chytajúci Palkech. Po prestávke sa hral zväčša medzišestnástkový futbal s minimom šancí a množstvom osobných súbojov. V 57. min Balcír z priameho kopu prekopol bránu. O minútu na to domáce obrana zabránila Uhrovcu skórovať. V 87. min Križák prekonal Kolárika, no pri lobe prekopol aj bránu. Pomerne nervózny zápas sa napokon skončil deľbou bodov.
ŽK: Pyšný, Križák, Gajdošík – Baniat, Bežo, rozhodoval: Pintér, 150 divákov.
PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Macho (77. Augustín), Pyšný, R. Červeňanský, Gúčik, Balcír, Križák, Gajdošík, Miklovič. Tréner: B. Palkech.
UHROVEC: Kolárik – Zaťko, Škultéty, Čabrák, Stano, Baniat, Opáth, Vavro (90. Poštrk), Bežo (89. Hanko), Pavlovič (75. Pavelek), Stuparič. Tréner: M. Šagát. MARTINA STRAKOVÁ

Cigeľ – Stará Turá 3:0 (2:0)
Cigeľčania stále hľadajúci svoju jesennú formu privítali už po šiestykrát na domácej pôde súpera zo Starej Turej, s ktorým uzatvorili rovný tucet doterajších stretnutí. V jedenástich odohraných zápasoch päťkrát triumfovali hráči Partizána Cigeľ a trikrát Staroturania, ale vzájomné skóre 13:13 hovorí o vyrovnanosti týchto duelov. Tí, ktorí si vedú štatistiky zápasov, iste majú v pamäti, že na deň presne pred rokom – 23. apríla – sa skončilo stretnutie v Starej Turej víťazstvom domácich v pomere 4:0. A aj doterajších šesť jarných stretnutí lepšie zvládli hostia, a tak by táto skutočnosť mala byť akýmsi mementom pre domácich. Zápas sa začal obojstranne opatrne, prvú strelu na bránku hostí vyslal T. Zaťko. Viskup však s ňou nemal žiadny problém. V 8. min. sa hostia dokonca mohli ujať vedenia, no osamotený Durec domácu bránu netrafil. V 10. min. zas center Kamdema zlikvidoval hosťujúci gólman. V 13. min. T. Zaťko skúšal šťastie z diaľky, no tiež bez gólového efektu. V 15. min. domáci útočili zase, Kamdem poslal Kotulovi gólovú prihrávku, a ten do opačnej strany brankára hostí poslal svojich do vedenia – 1:0. Veľkú šancu mali domáci aj v 29. min., lenže center Š. Zaťka presný nebol. Následne na to sa po chybnom odkope Ďuriša dostali do dobrej príležitosti aj hostia, ale trestuhodne ju zahodili. Na druhej strane zas pekne vystrelil Lazár, ale ani z toho gól nebol. V týchto minútach sa hral obojstranne útočný futbal, akcie sa striedali na oboch stranách a diváci boli neustále v napätí. V 37. min. hostia len tesne minuli domácu bránku. O tri minúty zas zaútočili domáci, Lazár pekne prihral T. Zaťkovi, a ten hlavou poslal po druhýkrát loptu do bránky Viskupa. Minútu pred koncom polčasu mohli hostia streliť kontaktný gól, domáci Gibas bol však proti, a tak do kabín odchádzali spokojnejší domáci, ktorí si vytvorili dvojgólový náskok. Aj druhý polčas začali domáci aktívnejšie a už v 49. min. Lazár po prihrávke T. Zaťka preloboval brankára hostí a bolo 3:0. V 59. min. Kamdem prestrelil brvno. Následne Š. Zaťko sa dostal k odrazenej lopte v šestnástke, ale jeho prudká strela letela tiež nad. V 67. min. sa do streleckej listiny mohol zapísať aj striedajúci Pružinec, jeho hlavička však len tesne minula pravú žrď brány hostí. V 72. min. zaútočili aj hostia, ale ich nepresná strela cieľ nenašla. Medzi 72. a 82. min. si domáci vybrali akýsi „oddychový“ čas, hostia sa viackrát dostali do dobrých pozícii, no strelecky boli indisponovaní. V slušne hranom stretnutí zvíťazili domáci nad snaživým súperom zaslúžene, po celý zápas boli aktívnejší a strelecky disponovanejší.
GÓLY: 15. Kotula, 40. T. Zaťko, 49. Lazár. ROZHODOVAL: Rusinko, 200 divákov.
ST. TURÁ: Viskup – Denk, Pollák, Antálek, Popelka, Peterka, Moravčík, Matlák, Durec, Hornáček (83. Baran), Valenčík (14. Majtás) JÁN ČERNÁK

Bošany – Chocholná-Velčice 1:2 (0:2)
Aj vo štvrtom zápase v rade nezískali domáci hráči body. Najmä v prvom polčase pôsobili na ihrisku bezradne, bez pohybu a brankára hostí ohrozili iba zo štandardných situácii. V 10. minúte Tulpík vypálil z 20 metrov tesne vedľa bránky. V 19. minúte Omelka z trestného kopu ohrozil Drga, ktorý jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 25. minúte kopali Bošany opäť trestný kop, Murkovu strelu z 30 metrov Drga vyrazil iba pred seba, no obranca hostí odkopol loptu na roh. V 32. minúte N. Cingel nahral Tulpíkovi, ktorý spoza šestnástky trafil brvno. V 39. minúte boli hostia už úspešní. Tulpík pasom našiel Lobika, ktorý nájazd na Bačíka premenil vo vedúci gól – 0:1. O dve minúty po chybe obrany hostia pridali druhý gól, autorom bol N. Cingel. Druhý polčas sa hral na polovici Chocholnej-Velčíc. Bošianski hráči však nič nevymysleli, jediným svetlým momentom bola strela striedajúceho Hodála, keď z 30 metrov trafil pravý horný roh a upravil na konečných 1:2.
Góly: 74. L. Hodál – 39. M. Lobík, 41. N. Cingel, R Debnár, 100.
JEDNOTA: Drgo – Smolík, J. Cingel, Gvizd, Lukša, N. Cingel, Sabadka, Adamčí, Lobik, Tulpík (85. L. Cingel), Michalec (76. Tuharský). JOZEF JANÍK

Ostatné výsledky: Horovce – V. Uherce 2:0 (2:0), Brvnište – Zem. Kostoľany 3:0 kontumačne, Plevník – Kanianka 0:0, Streženice – Ladce 1:3 (0:2).
1. Horovce 22 15 4 3 54:20 49
2. Veľké Uherce 22 15 3 4 54:23 48
3. Kanianka 22 13 5 4 48:18 44
4. Uhrovec 22 13 4 5 46:31 43
5. Cigeľ 22 14 1 7 47:36 43
6. Brvnište 22 8 8 6 39:38 32
7. Chocholná-Vel. 22 10 2 10 39:41 32
8. Opatová 22 8 4 10 38:38 28