Prehľad výsledkov VI. ligy.

Domáci Patrik Trúnek (v žltom) v súboji o loptu s hosťujúcim Ondrejom Breznickým v zápase Dolná Súča - Veľké Bierovce/Opatovce 0:5.Domáci Patrik Trúnek (v žltom) v súboji o loptu s hosťujúcim Ondrejom Breznickým v zápase Dolná Súča - Veľké Bierovce/Opatovce 0:5. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Tr. Teplá – Dubodiel 5:3 (2:0)
Kto po dobrom nedeľnom obede prišiel na ihrisko do Trenčianskej Teplej, rozhodne neľutoval. Domáci futbalisti si po niekoľkých zlých výsledkoch chceli napraviť chuť proti Dubodielu. Skóre zápasu v 13. min otvoril Jakub Kováč a keď o tri minúty pridal na 2:0 Balon, domáci boli už v úvode zápasu oveľa bližšie k víťazstvu. Ideálny vstup Trenčianska Teplá zaznamenala aj po prestávke. V 46. min pridal už na 3:0 Stupinský. Hostia sa však nevzdávali a v 57. min znížil na 3:1 Repa. O dve minúty to už neplatilo po góle Provazníka. Dubodiel iskierku nádeje na body vykresal ešte raz. V 62. min znížil na 4:2 Kúdela. V samom závere na góly bohatého zápasu ešte upravil na 5:2 Stupinský a z následnej akcie na opačnej strane uzavrel skóre zápasu na konečných 5:3 Hostačný. Body zostali doma zaslúžene.
Góly: 13. Kováč, 16. Balon, 46. a 88. Stupinský, 59. Provazník – 57. Repa, 62. Kúdela, 89. Hostačný, ŽK: 3:2, rozhodoval: Mikulášek, 100 divákov.
TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Balon, Adamčík, Bukovčák (46. Dorica), Gunár, Kováč (81. Sýkora), Stupinský. Tréner: J. Hudec.
DUBODIEL: M. Petrík – Repa, Janík (77. Scheer), Hostačný, Kováč, Trnčák, Kúdela, L. Petrík, Knoll, Štefanech, Malec (86. T. Petrík). Tréner: M. Malec.

Veľká Hradná – Nová Ves 6:0 (1:0)
Domáci sa v prvom polčase dlho nevedeli strelecky presadiť, aj keď šance na to mali. V 10. min zazvonila po strele Saloňa iba ľavá tyč hosťujúcej brány. Až v 35. min sa po prihrávke od Saloňa uvoľnil B. Straka a otvoril skóre.V druhom polčase už domáci pretavili svoju hernú prevahu aj strelecky. V 57. min síce ešte penaltu nariadenú po faule na B. Straku Saloň nepremenil, ale v 62. min už zlú rozohrávku hosťujúceho brankára využi na druhý gól B. Straka. V 66. min po autovom vhadzovaní na vlastnej polovici a rýchlom brejku po osi Baláž – Kyjac – B. Straka posledne menovaný vsietil svoj tretí gól. V 76. min sa už z bieleho bodu po faule na Baláža nemýlil M. Kováč a zvýšil na 4:0.V 84. min sa po minútovom pobyte na ihrisku presadil aj striedajúci „dorastenec“ v drese domácich – 47-ročný P. Kováč , ktorý sa pekne presadil v šestnástke medzi hosťujúcou obranou a zvýšil na 5:0. V 88. min pridal P. Kováč ešte jeden gól a stanovil konečný výsledok na 6:0. Hosťom slúži ku cti, že sa aj za nepriaznivého stavu snažili, no to na hru domácich nestačilo. Dobrý výkon predviedla aj rozhodcovská trojica na čele s M. Ježíkom.
Góly: 35., 62. a 66. B.Straka, 76. M. Kováč (11 m), 84. a 88. P. Kováč, ŽK: 1:2, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.
VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – T. Masár, Ježík, M. Kováč (78. P. Masár), Jandák, Petrík (85. Sýkora), Kyjac, Saloň, B. Straka (82. P. Kováč), R. Straka, Baláž. Tréner: Š. Sýkora.
NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Šimončič, Nemšák (86. Madara), Ševčík, Gablech, Sika, Kačina, Vrablic, Lacko. Tréner: B. Grznár. JOZEF KYJAC

Dolná Súča – Veľké Bierovce/Op. 0:5 (0:3)
Po dvoch dobrých výsledkoch prišla pre Dolnosúčanov tvrdá rana od hráčov Veľkých Bieroviec/Opatoviec. Od úvodu boli hostia lepším mužstvom a už v 9. min sa po rohovom kope presadil Žúži. V 21. min po peknej strele zvýšil na 0:2 Pavol Bulko. V 41. min strelil gól Juraj Barták a uzavrel skóre polčasu na 0:3. V druhom polčase sa hra z domácej strany nezlepšila a v 47. min po rohovom kope pridal už na 0:4 Žúži. V 65. min sa presadil znova Barták a uzavrel skóre zápasu na 0:5. Hostia zaslúžene zvíťazili a odviezli si z Dolnej Súče tri body.
Góly: 9. a 47. Žúži, 21. Pavol Bulko, 41. a 65. Barták, ŽK: 1:1, rozhodoval: Ješko, 150 divákov.
DOLNÁ SÚČA: Martiška (45. Marenčák) – Hlávek, Mrázik, Valaštín, Kučerák, Gazdík (46. Repa), A. Pleva, R. Pleva (60. J. Vendžúr), Trúnek, Ľ. Vendžúr, Sirotný. Tréner: A. Gajdošík.
VEĽKÉ BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták, Zhaňač (82.Peter Bulko), Žúži, Mercek, Zajaček, Pavol Bulko, Sivák (76. Pazúr), Viršinský, Ondrášek, Svatík (67. Breznický). Tréner: R. Kadák. JAKUB MARENČÁK

Načítavam video...

Tr. Jastrabie – Horná Súča 3:0 (0:0)
Domáci nastúpili v odhodlaní získať tri body, čo od začiatku zápasu začali realizovať. V prvom polčase domáci s podporou vetra zatlačili hostí a mali hru vo svojich rukách, pričom nevyužili niekoľko sľubných šancí, z ktorých prišla najväčšia v 14. min, keď sa Melicher ocitol sám pred brankárom, ale Seriš loptu vykopol nohami. V 36. min pohrozili i hostia. Coník sa rútil na domáceho gólmana, no minul bránu. Domáci vzápätí založili protiútok, pričom M. Fodrek trafil žrď hosťujúcej brány. Druhý polčas začali s podporou vetra hostia a v 51. min nakopli loptu na bránu. Tú brankár vyrazil na rohový kop. V 57. min sa domáci dočkali. Doktor nakopol loptu a R. Glasa strelil úvodný gól zápasu. Následne Jastrabie pokračovalo v zahadzovaní šancí. V 63. min sa nepresadil Melicher a v 80. min sa po peknej individuálnej akcii prekľučkoval až pred brankára R. Glasa, no trafil ho iba do nôh. O tri minúty neskôr sa domáci dočkali. Z priameho kopu trafil ideálne Maroš Žák. Následne v 84. min sa po peknej akcii Melichera presadil opäť Maroš Žák. Hostia predviedli dobrý výkon, ale domáci získali tri body zaslúžene.
Góly: 57. Glasa, 83. a 84. Žák, ŽK: 1:3, rozhodoval: Kačička, 80 divákov.
TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula, Glasa, Šebaň (78. Jánošík), Doktor, Žák, D. Fodrek (70. Makyda), D. Koreň, M. Fodrek, J. Koreň (46. Bročko), Melicher. Tréner: R. Pristach.
HORNÁ SÚČA: Seriš - Fabo (46. Zemanovič), Coník (86. Lukšo), Zvolenský, Bartek (70. F. Guga), Dohnan, Kalík, Kučerák, M. Guga, Repa, Machara. Tréner: B. Mrázik. MAREK VÁVRA

Bošáca – Ľuborča 2:1 (1:0)
Zápas začal málo vídaným spôsobom, keď už v 10. sekunde Dušan Helík po troch dotykoch domácich hráčov s loptou otvoril skóre zápasu peknou strelou z hranice šestnástky. Hostia sa potom začali viac tlačiť pred šestnástku domácich, avšak nebezpečnejšie šance mali bošácki futbalisti. V 17. min z dobrej pozície pálil tesne vedľa brány Martin Zámečník. Do dobrých šancí sa potom dostali Zdenko Bako a Marián Janega. V 28. min na druhej strane hlavička Koníčka letela vedľa odkrytej časti brány Mareka Svobodu. V 37. min po rohovom kope domácich sa v dobrej pozícii ocitol Dušan Helík, slabo vystrelil a zo vzniknutej skrumáže nikto nedokopol loptu do brány. Hostia v prvom polčase miernu hernú prevahu nezužitkovali. V 42. min Kozic vo výbornej pozícii vystrelil slabo. Druhý polčas sa opäť začal vyvíjať v prospech domácich. V 48. min sa po peknej kombinácii dostali až do šestnástky Ľuborče, kde bol faulovaný Janega, ale Dušan Helík nariadenú jedenástku na druhý gól nepremenil. Za zmienku stojí to, že je to už štvrtá jedenástka, ktorú bošácki hráči nepremenili. V 60. min nebezpečný priamy kop hostí brankár Svoboda vytlačil mimo brány. Potom hostia v priebehu 10 minút vyslali smerom na domácu bránu tri nebezpečné projektily. V 70. min sa do brejku dostal Dušan Helík, hokejovým blafákom oklamal Husára a pridal druhý gól. V 87. min sa hosťom podarilo znížiť Bahnom. Bošáca na domácom ihrisku bodovala na domácom ihrisku naplno až v siedmom jarnom kole.
Góly: 1. a 70. D. Helík – 86. Bahno, ŽK: 1:0, rozhodoval: Király, 150 divákov.
BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Vavro, Brezovák, Bero, Kozic, Bako, Zámečník, Janega, Mihala (22. Macejka, 79. P. Helík), D. Helík (89. Mizerák). Tréner: P. Ševčík.
ĽUBORČA: Husár – Sabadka, Bahno, Schwantner, Rajníček, Mihalik, Belko, Naňák, Gajdošík, P. Patka, Koníček. Tréner: K. Prno. MARIÁN KOPUNEC

Očkov – Kľúčové 7:1 (2:1)
Domáci vyučili hostí z efektivity. Hoci bolo Kľúčové lepšie na lopte, Očkov z brejkových situácii strieľal góly. Šesťbodový zápas tak skončil jednoznačným výsledkom v prospech domáceho kolektívu.
Góly: 10., 79. a 87. Hikel, 18. Jurčo, 54. a 90. Hlaváč, 75. Borovský – 41. Patka, ŽK: 0:2, rozhodoval: Šišovský, 100 divákov.
OČKOV: Trebatický – Herák, Mečiar, Čechvala (9. Brezuľa), Ondrášek, Drahno, Hikel, Hlaváč, Jurčo, Borovský (80. Rodenák), Augustín (72. Benovič). Tréner: M. Lintner.
KĽÚČOVÉ: Machara – Kendera, Petrúšek, Papierník, Rajníček, Ďuriš, Vavruš, Patka, Čakajík (72. Hoťko), Kopačka, Vydrnák (46. Kostadinov). Tréner: M. Vavruš. TOMÁŠ VYDRNÁK

Kočovce – Čachtice 2:1 (1:0)
V zápase dvoch tímov z čela tabuľky sa z úvodu hral opatrný futbal. V 12. min nevyšla hosťom ofsajdová pasca a Roško sa ocitol sám pred brankárom, ktorého prekonal – 1:0. V 18. min po prihrávke Maraza vyrazil strelu Roška Valovič. O minútu neskôr tečoval strelu Lopušan, ale bránu domácich prekopol. V 29. min Maraz našiel centrom Roška, ale brankár jeho pokus chytil. V 33. min nebezpečne strieľal vedľa brány hosťujúci Trebatický. O minútu neskôr vystrelil z otočky Roško, ale iba do brankára. V 36. min nebezpečne hlavičkoval nad kočovskú bránu Šumaj. V 38. min vytlačil strelu hostí Motola na rohový kop. V 51. min ušiel obrane hostí Maraz a obstrelil Valoviča – 2:0. V 63. min strelu hostí zneškodnil Motola. V 68. min prehadzoval brankára hostí Toráč, ale netrafil bránu. V 73. min potiahol loptu po pravej strane Mašán, prihral Lopušanovi a ten obstrelil Motolu – 2:1. V 77. min Gajdošík mieril tesne vedľa hosťujúcej brány. V 81. min po peknej prihrávke Maraza napálil loptu do gólmana Toráč. Zápas výbornej úrovne a množstva šancí si už domáci postrážili a získali všetky body.
Góly: 12. Roško, 51. Maraz – 75. Lopušan, ŽK: 1:3, rozhodoval: Kahúň, 106 divákov.
KOČOVCE: Motola – Sevald, Majerník, Papp (75. Mihál), Toráč, L. Horčičák, Gajdošík, Roško, Brezuľa, J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald.
ČACHTICE: Valovič – M. Trebatický st., Mašán, Tuka, Matyáš, Vido, Urban (79. Peterka), M. Trebatický ml., Lopušan, Šumaj, Novotný. Tréner: T. Trebatický. PETER GAJDOŠÍK

Brestovec – Zamarovce 4:0 (2:0)
Domáci sa zhurta obuli do súpera a prvé tutovky zahodili v 2. min Gálik a v 3. min Farbák. Druhý menovaný si však už o štyri minúty napravil chuť, keď si na prsia spracoval prihrávku Sládečka a z voleja k tyči nedal Miklošovi šancu. V 15. min nevyšiel domácim signál, no loptu vybojoval Švancara, prihral Obuchovi, ktorý centrom našiel Farbáka a ten pohotovo zvýšil na 2:0. O dve minúty sa Farbák opäť ocitol zoči-voči Miklošovi, no ten ho tento raz vychytal. V 25. min sa obranou hostí preštrikoval Gaža, no jeho strelu zastavila žrď. Ešte v tej istej minúte vychytal brankár v dobrej pozícii Sadloňa. V 31. min dosiahli gól i hostia, no zakončujúci hráč bol v postavení mimo hry. V 35. min spálil tutovku Gálik a o dve minúty Obuch po individuálnej akcii nastrelil žrď. Hneď v prvej minúte druhého polčasu zachraňoval brankár Mikloš na čiare hlavičku Farbáka. Potom po trme-vrme v päťke Zamaroviec zachraňoval ležiaci hráč odkopom na bránkovej čiare istý gól. V 71. min sa domácim podarilo skórovať, no gól pre ofsajd neplatil. Hostia z času na čas vyrážali do protiútokov, no vypracovali si iba jednu či dve vážnejšie príležitosti. Definitívny pokoj na domáce kopačky priniesol po rohu Kučeráka Malacký, ktorý v 74. min zvýšil hlavou na 3:0. V 87. min sa rútil do šance Sadloň, no vybehnuvší brankár jeho zakončenie vyrazil a odrazenú loptu dopravil do siete agilný Sládeček. Spečatil tak zaslúženú výhru domácich 4:0.
Góly: 7. a 15. Farbák, 74. Malacký, 87. Sládeček, ŽK: 2:1, rozhodoval: Mazúch, 110 divákov.
BRESTOVEC: Vido – Malacký, Gálik, Bakoš, Obuch, Gaža, Sládeček, Švancara (79. Nemček), Farbák (82. Večeřa), Kučerák (80. Viselka), Sadloň. Tréner: D. Dubovský.
ZAMAROVCE: Mikloš – Mikušinec (62. Dragula), Chochlík, Jančovič, Kulich, Minárik, Myslivec, B. Drienka, D. Drienka, Fraňo, Garaj. Tréner: P. Jančovič. PETER NEMČEK
1. Veľká Hradná 22 14 3 5 64:44 45
2. V. Bierovce/Op. 22 13 3 6 69:35 42
3. Kočovce 22 13 3 6 54:42 42
4. Čachtice 22 13 1 8 54:41 40
5. Tr. Teplá 22 11 5 6 56:41 38
6. Brestovec 22 10 5 7 66:51 35