Prehľad výsledkov VII. líg.

Dolná Poruba (v tmavom) si body s Drietomou podelila. Dolná Poruba (v tmavom) si body s Drietomou podelila. (Zdroj: PETER ZELÍSKA)

SEVER

Horňany – Selec 1:0 (0:0)

V bojovnom zápase domáci zaslúžene zvíťazili. Boli bojovnejší a v šesťbodovom zápase dokázali zvíťaziť, keď sa o jediný gólový moment postaral nestarnúci Brlej z bieleho bodu. Vďaka trom bodom už Horňany nie sú posledné.

Góly: 90. Brlej (11 m), rozhodoval: Kačička, 80 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Strieženec, Hanus, Ježík, Filin, Bulejko (87. Botlo), Minárik, Kostolanský, Masár (80. Jurák), Predanocy, Balon (59. Brlej)

SELEC: Puna – Masár, B. Panák, Dohňanský, M. Šišovský, Zaťko, Jakub Letko (88. M. Panák), Sivák, Ondriška, Š. Šišovský, Pilár

Záblatie – Mel.-Lieskové 1:2 (0:1)

Záblatie odohralo nešťastný zápas. Prvý polčas mali domáci viac z hry a vypracovali si aj niekoľko príležitostí, ale gól sa podarilo streliť iba hosťom, ktorí z ojedinelej akcie po peknej kombinácii strelili gól v 32. min Vilímekom. Druhý polčas sa hralo vo svižnom tempe a domáci mali výraznejšiu prevahu, ale i hostia boli nebezpeční, keď hrozili najmä z rýchlych brejkov. Záblatiu sa podarilo vyrovnať v 63. min, keď po centri Marčeka sa hlavičkou presadil Žabár. Domáci cítili, že môžu strhnúť víťazstvo na svoju stranu a pritlačili hostí , ale skórovať nedokázali ani z najvyloženejších príležitostí. Naopak, hostia, ktorí boli stále nebezpeční po zaváhaní v zadných radoch domácich a faule v pokutovom území strhli víťazstvo na svoju stranu v 80. min z pokutového kopu. Zápasu by azda viac svedčala remíza, ale nakoniec spokojnejší odchádzali hostia. Domáci ukončili svoju sériu bez prehry na domácom ihrisku, ktorá trvala ešte od sezóny 2015/15, keď prehrali s Kľúčovým.

Góly: 63. Žabár – 32. Velímek, 80. Batelka, rozhodoval: Mikulášek, 100 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Krištof, Habánik, Žabár, Ševčík, Šťastný, Urban (67. Minárik), Marček, Paldauf (46. Magál), Anton Fraňo, Gajdošík (79. Bosý)

MEL.-LIESKOVÉ: Krchnavý – Capák (46. Kotek), Hanták, Motyka, L. Birás, Janigáč, Luprich, Batelka, Vilímek (76. Špaček), Mizerák (87. Štefák) , Žiška

Horné Srnie – Neporadza 3:2 (0:1)

Od úvodných minút sa hral zápas priemernej úrovne. Obe mužstvá sa snažili o kombinačný futbal a v 18. min hostia využili chybu domáceho brankára Naňáka a Martin Begáň otvoril skóre. V 26. min pohrozili aj domáci, no strelu Blaška vyrazil brankár Mikula. O minútu v čistej šanci hlavičkoval M. Švančárek, no skóre sa nemenilo. V 50. min opäť v čistej šanci zlyhal M. Švančárek, keď jeho pokus len tesne minul bránu. V 53. min pálil z 25 m Galko, no jeho pokus len s námahou brankár Mikula vyrazil. V 57. min boli domáci odmenení za aktivitu, keď M. Švančárek strelou z 20 m vyrovnal. V 65. min sa domáci ujali vedenia po strele navrátilca Ševčíka. V 72. min mali hostia veľkú príležitosť, no strela Matúša len tesne minula domácu bránu. V 83. min rozhodca odpískal penaltu. K lopte sa postavil hosťujúci Jozef Richtárech a strelou k žrdi vyrovnal na 2:2. V 87. min sa domáci dočkali víťazného gólu z kopačky Ševčíka, ktorý krížnou strelou rozhodol o troch bodoch pre domácich.

Góly: 56. M. Švančárek, 65. a 87. Ševčík – 18. Begáň, 82. Richtárech, rozhodoval: Jaroš, 50 divákov.

HORNÉ SRNIE: Ľ. Naňák (18.T. Naňák) – Galko, Sekula, Kebísek, J. Švančárek, M. Švančárek, Belko, Lukajka (90. Šimák), Hošo, Ševčík, Blaško

NEPORADZA: D. Mikula – Fekete, Kyselica, Begáň, Jánsky (70. Matúš), Rychtárech, Antalovič (78. Dlábik), Laššo, Tunega, Richtárech, Ondráš

Skalka – Mn. Lehota 0:1 (0:1)

Od úvodu zápasu bolo jasné, že hostia budú udávať tempo zápasu. Vypracovali si veľa gólových šancí, ale tie zostali nevyužité. Jedna im však vyšla, keď 40 m, na milimeter presný pas E. Laca, využil s prehľadom Kňažek. V druhom polčase opäť dominovali hostia, ale šance E. Laca a Mikušinca zostali nevyužité. Domáci hrozili iba po nakopávaných loptách a štandardkách, ale všetko s prehľadom vyriešil výborne chytajúci gólman Balaj. A tak si Mníchova Lehota pripísala prvé jarné víťazstvo.

Góly: 4. Kňažek, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

SKALKA: Bulejko – Gašparec, Truban, Holíček, Vavruš (59. L. Horecký), Hrušovský (46. Sedláček), P. Horecký (82. Hrnčár), Dúžek, Šumichrast, Ješko, Malec

MN. LEHOTA: Balaj – M. Hrnčár, Kňažek (83. Ďurža), T. Laco, E. Laco (89. Lehotský), Plichta, Bachynec, Honza, D. Hrnčár, Mikušinec, Bajzík

Dolná Poruba – Drietoma 1:1 (0:0)

Domáci mali v prvom polčase navrch, ale gól sa im nepodarilo streliť. Až po prestávke sa v 53. min peknou strelou Jozef Vlado rozjasal domácich priaznivcov. V 73. min ochladil domácich Holúbek a bolo 1:1. Do konca zápasu si domáci vytvorili niekoľko vynikajúcich šancí, ale zápas sa skončil deľbou bodov.

Góly: 53. Vlado – 73. Holúbek, ČK: 84. Mikuš, rozhodoval: Vobořil, 100 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Marko – I. Suchý (28. Váni), Vlado, P. Ježík, J. Suchý, Hamaňa, Daško, Martinák, Nedielka (89. P. Ďuriš), Šlesarik (78. Bližnák), P. Kapko

DRIETOMA: Varga – Hrčka, Šišovský, T. Lacko (78. Filo), Zajac, Mikuš, Gabrhel, Hlista, Baliak (72. Kuzl), Poruban (67. Holúbek), Babrnák

Zem. Podhradie – Hrádok 0:2 (0:1)

Góly: 10. a 50. Steinecker, rozhodoval: Tarabus, 50 divákov.

ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec (80. Profjéta), Lehocký, D. Zámečník, Š. Katrinec, Bako, M. Zámečník, Pospíšil, Janeček, Bližniak (64. Ochodnický), Marouany

HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, J. Sevald, Štekel, Opet, Šimlovič, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Jurák (84. Prokop), J. Kucharovič (65. Trautenberger)

Kostolné/St. Turá B – Kálnica 3:2 (2:1)

Domáci výborne vstúpili do zápasu. Už v 2. min získal loptu Hučko, obohral obrancu a po vniknutí do šestnástky tvrdou strelou otvoril skóre. Hostia si v 22. min vypracovali vyloženú šancu. Ivana dostal peknú prihrávku medzi stopérov a postupoval osamotený na Jančeka, ale ten jeho gólovú strelu vyrazil. Z následného rohu hostí získali loptu domáci a po kombinácii si rozobrali súpera a Drahoš mal pred sebou prázdnu bránu a poľahky zvýšil na 2:0. Väčšina útokov hostí končila u Jančeka alebo pri zahrávaní rohových kopov. Ten posledný v prvom polčase im vyšiel. Voľný Martin Šicko hlavičkou znížil. Kálnica mohla už v 52. min vyrovnať, ale protiútok zásluhou výborného Jančeka nevyužili. V 61. min šiel Maroň sám na J. Šicka, keď ho uvoľnil tréner Bruško, ale brankár sa vyznamenal. Onedlho Kálnica vyrovnala, keď presný center kapitána Mordina premenil na gól hlavou Ivana. Obe mužstvá sa snažili streliť víťazný gól a vyšlo to nakoniec domácim. V 86. min Maroň prihral do šestnástky Drahošovi a ten je pri bráne súpera silný v súbojoch. Elegantne sa s loptu otočil okolo brániaceho hráča a zblízka strelil víťazný gól. Hralo sa za stále dažďa, ale na výborne pripravenom ihrisku. Obe mužstvá hrali slušne, čím uľahčili prácu rozhodcovskej trojici, ktorá s citom pre hru riadila kvalitné stretnutie z oboch strán.

Góly: 3. Hučko, 23. a 86. Drahoš – 44. M. Šicko, 71. Ivana, rozhodoval: Mazúch, 70 divákov.

KOSTOLNÉ: Janček – Filip, Šimek (46. Maroň), Lukáč, Baran, Szekfu (71. Beňo), Hučko (79. Bakoš), Györög, Drahoš, Bruško, Baranovič

KÁLNICA: J. Šicko – Dedík, Kunda, Králik, Mordin, Uher, M. Hladký, M. Šicko, Ivana, Bolech, Doboš

Bzince – Tr. Bohuslavice 2:1 (1:0)

Do Bziniec prišlo mužstvo z Bohuslavíc, ktoré minulý týždeň v derby zápase vyhralo, ale domáci sa ich nezľakli a chceli ukázať svoje kvality. Za podpory silného vetra sa snažili domáci ohrozovať hosťujúceho brankára po rýchlych brejkoch, ale to dokázali hostia eliminovať, prípadne zasiahol brankár Krajčík. Hostia sa dostávali do šancí sporadicky, keď všetky svoje akcie končili iba na šestnástke, kde sa snažili pretláčať loptu alebo rozbehnutú akciu zabrzdili prihrávkou na vlastnú polku. Domáci pritlačili na hostí a po zaváhaní Martáka využili rýchlu akciu a otvorili skóre zápasu. Do druhého polčasu vybehli domáci s tým, že hostia ich pritlačia a budú sa snažiť využiť silu vetra. Hneď v 47. min sa uvoľňoval Zámečník a domáci ho faulovali. Ponúknutú jedenástku využil Sevald a vyrovnal na 1:1. Hostia zavreli domácich na vlastnej polovičke, ale stále zlyhávali na vlastnej koncovke, keď sa núkali a nedokázali vystreliť na domáceho brankára. Domáci začali cítiť šancu, a po zaváhaní Šimona Vavra získali sa rýchlou rozohrávkou dostali pred brankára a lopta sa nakoniec pomaly dokotúľala až za bránkovú čiaru. Hostia svoju nemohúcnosť dovŕšili v 90. min, keď sa pred osamoteným brankárom núkali a nedokázali vyrovnať, a tak všetky body zostávajú domácim, ktorí si ich svojou bojovnosťou zaslúžili.

Góly: 43. Biháry, 82. Otrubný – 47. Sevald (11m), rozhodoval: Király, 100 divákov.

BZINCE: Kostolanský – Otrubný, Bončo, Bača, Málik, Horák, Skovajsa, Miškech, Matějka, Carvalho (89. Mikušík), Biháry

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – P. Vavro, Hanták, Sevald, Š. Vavro, Mitánek, Gavalec, Zámečník (79. Kukuča), Marták (46. Igaz), Machara (73. Markovský), Bečár

Turá Lúka – Pobedim 0:2 (0:1)

Domáci tím opäť stroskotával na nevyužívaní ani tých najvyloženejších gólových šancí. Hostia sa do vedenia dostali gólom M. Gona. Umnou hrou dokázali držať vedenie na svojej strane. V 67. min pridal druhý gól Husár. Napriek veľkej snahe sa Turej Lúke nepodarilo vrátiť do zápasu a situácia na čele tabuľky je poriadne vyrovnaná a dramatická.

Góly: 19. M. Gono, 67. Husár, rozhodoval: Kováčik, 50 divákov.

TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Štermenský, Havlík, Šarudi, Kulíšek, Augustín (59. Nečas), Kročian, Ružička, Duda

POBEDIM: Kyselica – Kohutovič, Ľ. Gono, Obuch (90. Pomajbo), Priadka, Herák (84. Foltýn), Husár, Mikláš, Žitňanský (73. Dudášik), M. Gono, Luštík

Lúka – Brezová 2:1 (0:1)

Hostia sa vedenia ujali v 25. min Osuským po nedorozumení obrany s brankárom. Ešte do polčasu sa pod sprchy porúčal Bzdúšek, keď zbytočne fauloval strede poľa. V druhom dejstve hostia napriek oslabeniu zatlačili Lúku. Domáci z ojedinelého protiútoku nastrelili hosťujúcemu hráčovi ruku, na čo hlavný rozhodca odpískal pokutový kop. V 82. min sa z bieleho bodu nemýlil Karaba. V 87. min na 2:1 upravil ten istý hráč. Víťazstvo domácich možno označiť ako šťastné. Lepší hostia prehrali.

Góly: 82. (11 m) a 87. Karaba – 25. P. Osuský ml., ČK: 40. Bzdúšek, rozhodoval: Svetkovič, 80 divákov.

LÚKA: M. Kunda – Oríšek, Buška, Jurda, Vöröš, Vasičkanin, Karaba, Žiška, Šupka, Juliny, Pichler

BREZOVÁ: P. Maliarik – Fiala (43. P. Osuský st.), Sivák, Danko, M. Maliarik, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, P. Osuský ml., Dúbrava

Polianka – Horná Streda 3:2 (2:0)

V nevľúdnom, daždivom a veternom počasí lepšie začali hostia, ktorí už v 3. min mohli otvoriť skóre zápasu, keď sa do brejku dostal Adam Vrábel, ale loptu napálil iba do brankára Svinkáska. V prvej štvrťhodine mala Horná Streda dve ďalšie vyložené šance, avšak obe srbský legionár Čeh nepremenil. Potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš a domáci sa po dvoch hrubých chybách obrany Hornej Stredy dostali zásluhou Horniaka a Vladimíra Šimka do dvojgólového vedenia. Do druhého polčasu nastúpili hostia so zmenami v zostave a bol to striedajúci hrajúci tréner Jakubička, ktorý zo skrumáže v 50. min znížil skóre stretnutia. O päť minút neskôr už bol náskok Polianky opäť dvojgólový, keď ďalšiu hrubú chybu obrany využil strelou do prázdnej brány Vladimír Šimko. Polianka vložila do hry viac srdiečka a jej bojovný výkon kontrastoval s profesorsky hrajúcou Hornou Stredou. Hostia sa do zápasu ešte vrátili po druhom góle Jakubičku desať minút pred koncom zápasu, ale na vyrovnanie im už nezostal čas ani sily. Za obetavosť si Polianka víťazstvo zaslúžila, keď hráči Hornej Stredy ani zďaleka nenadviazali na výborný výkon z minulého kola s Turou Lúkou.

Góly: 33. Horniak, 35. a 55. V. Šimko – 50. a 81. Jakubička, rozhodoval: Klimčík, 50 divákov.

POLIANKA: P. Svinkásek – Vavák, Gajdošík, Kovár, Čepko, Černáček (59. Tomka), Ľ. Svinkásek, Zguriš, M. Šimko, Horniak, V. Šimko

HORNÁ STREDA: Bango – J. Vrábel (46. Mir. Satina), Havrlent, Madunický (46. Jakubička), Mich. Satina, Čeh, Hasan, P. Vrábel, A. Vrábel, L. Vrábel (25. Uhlík), Stojanov

Krajné – Dolné Srnie 7:1 (3:1)

Zápas začal ofenzívne a góly začali padať už v prvých minútach, keď domáci si pripravili dobré situácie v šestnástke a v tesnej blízkosti trikrát skórovali. Medzi tým sa raz presadili hostia, a tak už v 13. min bolo 3:1. Následne sa hra rozkúskovala faulami, domáci nevyužili pokutový kop. Hosťom zase vypadol zo zostavy brankár, keď v čistej šanci fauloval a dostal červenú kartu. Tesne po prestávke domáci upokojili situáciu štvrtým gólom, keď po akcii Dobrovodského dorazil loptu do siete Baranovič. Domáci postupne pridali ďalšie góly po pekných kombinačných akciách. Víťazstvo Krajného je zaslúžené, hostia v zápase veľa neukázali. S prehľadom rozhodovala trojica Podmajerský-Kahún-Osuský.

Góly: 6. a 56. Lacho, 9. a 13. Tížik, 51. Baranovič, 68. Elíz, 88. Medveď – 12. J. Bušo, ČK: 27. Hajas, rozhodoval: Podmajerský, 80 divákov.

KRAJNÉ: Michalík – Baranovič, Tížik (71. Drobný), Vavák, Dobrovodský (60. Elíz), Medveď, Kostelný, Kňazský (46. Tomka), Lacho, Klimek, Podmajerský

DOLNÉ SRNIE: Hajas – Poláček, Hejbal, Mučaji, Kopunec (67. Radoš), M. Bušo, Petkov, Vicena (60. Gužinák), J. Bušo, Švehla, Paller

1. Brezová 18 11 4 3 43:14 37

2. Turá Lúka 18 11 4 3 36:19 37

3. Pobedim 18 11 3 4 62:20 36

4. Tr. Bohuslavice 18 9 5 4 32:18 32

5. Horná Streda 18 9 2 7 47:35 29

6. Krajné 18 8 4 6 48:28 28