Tr. Stankovce B o krok bližšie k postupu, Beckov pri streleckej chuti

Prehľad výsledkov VIII. líg.

Beckov porazil Hrachovište hladko 8:1. Beckov porazil Hrachovište hladko 8:1. (Zdroj: MIROSLAV BUŠO)

TRENČÍN

Tr. Stankovce B – Svinná 2:0 (0:0)

V Trenč. Stankovciach sa stretli prvé dve mužstvá priebežnej tabuľky a tento zápas mohol veľa naznačiť o postupových ambíciách oboch mužstiev. Hralo sa na klzkom teréne za občasného dažďa. Išlo o veľa a zápas bol na začiatku vyrovnaný a obojstranne opatrný. Prácu s loptou hráčom sťažoval klzký terén. Postupne si domáci hráči vypracovali územnú prevahu, ale dlhé minúty sa hralo bez šancí. Hosťom sa v 24. min pri súboji o loptu zranil brankár a do brány išiel hráč z poľa. Prvá gólová šanca sa zrodila až v 33. min, keď Chudého bomba z vyloženej pozície išla tesne nad brvno. Neúspešný bol aj Biras v 39. min a aj keď sa prvý polčas dohrával pred bránou Svinnej, tak gól nepadol a mužstvá išli na prestávku za bezgólového stavu. Aj druhý polčas sa začal za miernej prevahy Trenč. Stankoviec, ktorá postupne prerástla v trvalejší tlak. V 52. min mal šancu Sedláček, ale brankár jeho strelu vyrazil nohou. Na gól sa už potom dlho nečakalo, v 53. min Biras ideálne prihral Patrikovi Porubanovi a ten otvoril skóre zápasu – 1:0. V tom čase už hráči Svinnej museli odolávať sústavnému tlaku domáceho mužstva a Horváth v domácej bráne bol prakticky bez práce. V 67. min po skrumáži pred bránou hostí nedokázali pretlačiť loptu do siete Chudý ani Biras. Prišla však 72. min, Gábor ukázal všetkým chrbát a nezadržateľne skóroval – 2:0. Potom prišli ďalšie šance stankovskej rezervy, ale hráč z poľa v bráne Svinnej čaroval. Záver zápasu sa odohrával pred bránou hostí, ale gól už nepadol. Trenč. Stankovce „B“ si tak pripísali cenné a plne zaslúžené víťazstvo a výrazne sa tak priblížili k vytúženému postupu do vyššej súťaže.

Góly: 53. Poruban, 72. Gábor, rozhodoval: Zelieska, 50 divákov.

TR. STANKOVCE B: Horváth – Sedláček (87. Hudec), Gábor, Zverbík, Poruban (79. Beňovič), Hudec, Koprivňanský, Pekár, Biras, Chudý (69. Kmeťo), Berko

SVINNÁ: Myšák (24. Strhásky) – Laštík, Košík, Vondra, Jawara (43. Judiny), F. Krajčík, Krpelan, Krasimirov-Nikolov, Kuchtiak, Kovalíček, P. Krajčík (77. Ševčík)

Omšenie – Ivanovce 2:2 (1:1)

Po obojstranne svižnom začiatku sa v prvej šanci ocitli domáci, ktorí ju v 11. min Mariánom Bajzíkom aj pomocou teču hráča hostí premenili – 1:0. Vzápätí sa rútil domáci útočník Martin Martinus sám na brankára, no miesto zakončenia zbytočne prihrával. Domácich gól povzbudil, no ich snaha stroskotávala na nepresnostiach. Tri či štyri vyložené šance nevyužili a zákonite prišiel trest. V 35. min po nedorozumení domácej obrany a zlom vybehnutí brankára hráč hostí Marcel Fabian pohodlne vyrovnal na 1:1, a tak sa skončil aj prvý polčas. Druhý polčas sa niesol v tlaku domácich, ktorí v 75.min strelili vedúci gól z pokutového kopu Andrejom Haviarom. Hostia sa však nevzdávali, zatlačili a o štyri minúty bolo po hrubej chybe domáceho brankára 2:2. Vzápätí nepremenil ďalšie sólo domáci Ján Ťupek, aby v priebehu ďalších troch minút bravúrne zmaril dve vyložené tutovky hostí domáci gólman Domino Homola. V dramatickom závere zahodili domáci ďalšie dve vyložené šance, a tak sa na stave už nič nezmenilo .

Góly: 11. a 75. (11 m) Haviar – 35. Fabian, 80. Gago, rozhodoval: Ješko, 150 divákov.

OMŠENIE: D. Homola – Jantošovič, Dvorský (71. Kohút), Tvrdoň, Kijačik, Martinus (34. Ťupek), P. Homola, Haviar, Bajzík, Barinka, Škorvánek

IVANOVCE: Burian – Matejovič, Ondrejička, Milan Kusenda, Minarech, Herceg, Staňák (54. Chlapík), Fabian (55. Martinus), Križan, Michal Kusenda (72. Letaši), Gago

Motešice – Soblahov 2:1 (2:1)

Súboj tímov zo spodnej polovice ligovej tabuľky začali lepšie domáci. Už v 9. min sa presadil Jakub Ginter. Hostia sa nevzdávali a v 23. min vyrovnal skóre Rastislav Kačena. Radosť z vyrovnania hosťom dlho nevydržala. V 27. min naklonil misky váh na domácu stranu Peťko. Do konca zápasu už gól nepadol. Okrem akcii zaujali ešte dve červené karty. Z domácich radov sa predčasne po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Žák. Za hostí v závere zápasu dostal červenú kartu Rastislav Kačena.

Góly: 9. Ginter, 27. Peťko – 23. Kačena, ČK: 67. Žák – 89. Kačena, rozhodoval: Škultétyová, 25 divákov.

MOTEŠICE: Beňo – Ginter, Peťko, Sýkora, Horňák, M. Dovičin, I. Dovičin, Král, Tašár, Žák, Drienka

SOBLAHOV: Drienka – Mrázik, Fabo, Kudlík, Šedivý, Šimko, Kačena, Pleva, Fabo, Kocvár, Krajčo

St. Lehota – Lubina 3:4 (1:0)

Hostia hrali pekný a kombinačný futbal. Domácim sa podarilo skórovať po akcií po ľavej strane, keď sa presadil P. Briška. Hostia prebrali iniciatívu, ale do polčasu sa im vyrovnať nepodarilo. Po prestávke domáci začali útokom, z ktorého sa presadil D. Mokriš. Následne sa ukázala kombinačná hra hostí, ktorým sa podarilo po dvoch krídelných akciách po ľavej strane vyrovnať na 2:2. Následne po zahraní štandardnej situácie nakrátko strhli vedenie na svoju stranu, keď hosťujúci hráč dorážal loptu do opustenej brány. Domácich tento moment nakopol a po zvýšenej aktivite vyrovnal na 3:3 Mokriš. V poslednej minúte domáci kopali rohový kop. Ten nevyužili a hostia z protiútoku po chybnom odkope brankára Lesaya strhli víťazstvo na svoju stranu. Hostia boli futbalovejší, ale domáci si za snahu bod zaslúžili.

Góly: 13. P. Briška, 46. a 86. Mokriš – 60. Makara, 68. a 90. Veselý, 75. I. Sekerka, rozhodoval: Stračiak, 50 divákov.

ST. LEHOTA: Lesay – Š. Muha, Petruš, Skurčák, K. Briška, Bojkovski (46.L. Domin), P. Domin, Mokriš, P. Briška, Melicher, Bača

LUBINA: Herák – Dendis, J. Sekerka, Záhora, Makara, Otiepka, I. Sekerka, Márföldi, Hučko (73. Michalec), Veselý, Hargaš

Brunovce – Modrová 7:0 (3:0)

Hostia z Modrovej do Brunoviec pricestovali bez brankára, keďže obaja majú zdravotné problémy. Do brány sa tak postavil Milan Bernadič. V úvodnej polhodine bola hra ako-tak vyrovnaná, domáci strelili iba dva góly po zásahoch Zervana a Pisaru. Následne do polčasu zavŕšil do polčasu hetrik Zervan a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Na hosťoch bolo vidieť, že s narastajúcim skóre klesá motivácia tímu. Brunovce boli mimoriadne efektívne a rozladenému súperovi nastrieľali dohromady sedem gólov.

Góly: 28., 43. a 55. Zervan, 30. R. Pisara, 75. Majerník, 75. Cibulka, 78. Nešťák, rozhodoval: Cibulka, 50 divákov.

BRUNOVCE: Paul – Pažitný, D. Pisara, Straka, R. Pisara, Horečný, Cibulka, Zervan, Slezák, Nešťák, Halán (70. Majerník)

MODROVÁ: Bernadič – Lazar, Petruš, M. Jurík, Potoček, R. Jurík, Kováč, Strieženec, Hajduch, Miklovič (46. Darvaš), Kobelár

Beckov – Hrachovište 8:1 (6:1)

Zápas o popredné priečky priniesol zaujímavý futbal. Celý zápas sa niesol v réžii domácich, ktorí začali aktívne. Už v 8. min poslal Beckov do vedenia Hrabovský. Hostia sa na chvíľu vzmohli. Vyrovnať sa podarilo v 22. min Zámečníkovi. Od tých chvíľ padali góly už iba do siete Hrachovišta. Gólový uragán odštartoval v 27. min Peter Pevný, ktorý v priebehu desiatich minút zaznamenal čistý hetrik. Pridal sa k nemu ešte Škarka s Pastorekom a do kabín sa odchádzalo za stavu 6:1. Po prestávke domáci Škarkom a Trungelom pridali ešte dva góly. Následne poľavili a do konca zápasu už gól nepadol. Víťazstvo domáceho kolektívu je plne zaslúžené.

Góly: 8. Hrabovský, 27., 32. a 36. Pevný, 33. a 49. Škarka, 37. Pastorek, 62. Trungel – 22. Zámečník, rozhodoval: Hruda, 70 divákov.

BECKOV: Kačerek – Šimko, Tinka, Kupčík, Pevný, Hrabovský (39. Vazovan), Pastorek, Škarka, Štefánik, Sedláček, Izakovič (57. Trungel)

HRACHOVIŠTE: Koník – Drobena, Imriška, Staňák, Stratil, Zámečník, Gerža, Koník, Dlhý, Hadbábny, Šimna

Mor. Lieskové – Nová Bošáca 4:0 (4:0)

Domáci proti poslednému mužstvu mali počas celého zápasu jasnú prevahu a zaslúžene zvíťazili. Z viacerých čistých šancí, ktoré si vypracovali premenili iba štyri a to ešte v prvom polčase. Strelcami gólov boli dvakrát Juraj Kúkol a po jednom góle pridali Juraj Gašparík a Jakub Figura. Pred 70 divákmi rozhodoval Zelieska a Jeřala.

Góly: 13. Gašparík, 16. a 40. Kúkol, 38. Figura, rozhodoval: Zelieska, 100 divákov.

MOR. LIESKOVÉ: Križan – Kopas (70. Radoš), Kucharík, A. Kucek, M. Kucek, Gašparík, Kúkol, Klučár (82. Šimovec), Figura, Burza, Štefánik

NOVÁ BOŠÁCA: Podolan – Figura, Uko, Jurika, Kucharovic, Socha, Kaššovic, Beňovič, Kozic, Fraňo, Michalec

Potvorice – Lubina kop. 2:0 (0:0)

Prvý polčas mali domáci hernú prevahu, hostia prekvapili aktívnou hrou, narúšali rozohrávku domácich, dôsledkom čoho nebola žiadna vyložená šanca. Polčas preto skončil 0:0. V 49. min Prúša peknou strelou spoza šestnástky strelil úvodný gól stretnutia – 1:0. Domáci prestali po góle hrať, začali kaziť prihrávky a zbytočne si znervóznili hru. V 89. min pridal svoj druhý gól Prúša a bolo rozhodnuté – 2:0. Brankár hostí výborným výkonom v závere zápasu zabránil vyššej prehre. Domáci predviedli doposiaľ svoj najhorší zápas, no výhra 2:0 je spravodlivá.

Góly: 49. a 88. Pruša, rozhodoval: Kutiš, 100 divákov.

POTVORICE: Kerak – Ondris, Moravčík, Pruša (89. Kriško), Šimunčík, Hargaš, M. Kubán (46. Čechvala), Mladý, O. Kubán, Vatrt, Sedlák (57. Malo)

LUBINA KOP.: Haruštiak – Danek, D. Gulán ml., Pilát (80. Guriš), Mikláš, Švehla, Cibulka, D. Gulán st. (23.Jarábek), Robek, Bača, Straka

Hôrka – Považany 3:0 (0:0)

Futbalisti Hôrky si chcel proti tímu zo spodných priečok ligovej tabuľky pripísať povinné tri body. Napriek celozápasovej prevahe sa im do polčasu nedarilo streliť gól. Po prestávke však už prišli chvíle domácich. Súpera prvý raz „načal“ Matúš Miškár. O dve minúty vlial pokoj na domáce kopačky Jakub Koreň. Gólovú bodku za zápasom dal šesť minút pred naplnením riadnej hracej doby Michal Motola.

Góly: 61. Miškár, 63. J. Koreň, 84. Motola, rozhodoval: Malik, 80 divákov.

HÔRKA: Suchý – Hrnčár, Lacko (61. Dujka), Švec, P. Koreň, Miškár, Janega, Motola, J. Koreň (88. Steinecker), Košnár, Ondreička

POVAŽANY: J. Hlatký – Buška, Bors, Feranec, Kubica, Skaličan, M. Hlatký, Krajčík, Tulis, Bahorec, Halienka

Vrbovce – Priepasné 2:1 (1:0)

Góly: 42. M. Malošek, 87. Žák – 54. Holič, rozhodoval: Hudec, 20 divákov.

VRBOVCE: Kuchta – Žák, Filka, Chrenka, M. Malošek, Vaňa, Škoda, Sládek, Kýška (76. Mitták), Petruľa, Mišík

PRIEPASNÉ: Otruba – Janec, Kovár, Marko, Kobliška, Konečný, Majerník, Svoboda, Hodúl, Holič, Gašparík (80. Mosnáček)

Chvojnica – Košariská 7:1 (2:0)

Góly: 17. a 51. Lacuška, 32. Hyža, 50. Šiška, 70. Karas, 75. Klačanský, 79. Oravec – 89. Ševčík, rozh,: Kurnický, 50 divákov.

CHVOJNICA: Gál – Karas, Kišoň, Šiška, Kollár (60. Baláž), Tvrdý (67. Moldovan), Klačanský, Pleša, Oravec, Hyža (77. Gavač), Lacuška

KOŠARISKÁ: Bovan – Šupka, Hegeduš, Imrišek, Jastráb, Zelenka, Hazucha, Nosko (46. Hrivňák), Klein (67. Ševčík), Zekucia, Zafčík

Jablonka – Bukovec 1:3 (1:1)

Góly: 18. Režný – 16. a 50. Majdlen, 76. M. Sládek, rozhodoval: Švancara, 50 divákov.

JABLONKA: Mareček – Vojtek, Elíz, Šimko (67. Rapant), Figura, Kubica, Talába, Režný, Marônek, Sládeček, Duga

BUKOVEC: Jastráb – Masár, Franko, Londák (79. E. Sládek), M. Sládek, Augustín, Šlahor, Bachorík, Polakovič, Majdlen (90. Babinec), Mulík

1. Vrbovce 12 10 2 0 35:12 32

2. Bukovec 12 7 1 4 32:22 22

3. Chvojnica 12 6 3 3 34:16 21

4. Jablonka 12 5 2 5 15:19 17

5. Priepasné 12 5 1 6 23:15 16

6. Košariská 12 1 3 8 8:40 6