Nervózny záver v Novej Vsi, líder strelil štyri góly v Ľuborči

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) porazili Dubodiel rozdielom triedy. Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) porazili Dubodiel rozdielom triedy. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Očkov 1:0 (1:0)

Do Zamaroviec pricestovalo mužstvo z Očkova. Bol to ďalší zápas, ktorý treba označiť ako šesťbodový a jeho dôležitosť si uvedomovali obe mužstvá. Zápas sa hral opatrne najmä v strede poľa. Hostia sa sústredili na brejkové situácie a domáci tradične na ofenzívnu silu Borisa Drienku a Daniela Jančoviča. Oba tímy sa dobre strážili a veľa šancí na skórovanie nebolo. Za zmienku stoja asi iba centre hostí, ktoré nezužitkovali po slabom dôraze. Domáci sa do vedenia dostali v 44. min. Na priamy kop si nabehol Boris Drienka prehlavičkoval brankára Trebatického. Druhý polčas pokračoval najmä taktický boj. Hostia sa snažili vyrovnať a domáci chceli po protiútokoch streliť druhý gól a zlomiť očkovský odpor. Takáto situácia sa naskytla. Bratská spolupráca Drienkovcov však úspech nepriniesla, keď sa vyznamenal brankár hostí. Zápas tak zostával otvorený do posledných chvíľ. Hostia mohli vyrovnať po dvoch situáciách. Najskôr zachránil Huňa a následne hasil odkopom z bránkovej čiary Švajka. Do konca zápasu stojí za zmienku strela Mikušinca. Vo vyrovnanom a bojovnom zápase nakoniec zostali dôležité body doma.

Góly: 44. B. Drienka, ŽK: 2:3, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Huňa – Dáv. Jančovič, Kulich (60. T. Drienka), Švajka, Minárik, Fraňo, Myslivec, B. Drienka, Garaj, Dan. Jančovič, Mikušinec. Tréner: P. Jančovič.

OČKOV: Trebatický – Herák (63. Benovič), Brezuľa, Mečiar, Čechvala, Ondrášek, Drahno, Hikel, Hlaváč, Jurčo, Augustín. Tréner: M. Lintner. TIBOR DRIENKA

Nová Ves – Dolná Súča 2:2 (1:0)

Po opatrnom začiatku domáci prebrali iniciatívu do svojich rúk. Vypracovali si viacero šancí, ale iba jedna sa ujala, keď v 25. min Gablech po výbornej prihrávke Ševčíka strelil vedúci gól domácich. V ďalšom priebehu sa hostia snažili, ale gólovú šancu si nevypracovali. Domáci áno, ale strely Gajdošecha, Lacka a Ševčíka neviedli k dosiahnutiu gólu. V druhom polčase v 50. min po akcii, keď hostia evidentne zahrali rukou, vyrovnal na 1:1 Ľ. Vendžúr. Po góle sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 65. min hostia Vendžúrom upravili na 1:2. V 67. min bol v pokutovom území zrazený Gajdošech, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Následne sa Lacko rútil sám na Marenčáka, hosťujúci hráč ho rukou chytil za dres, no rozhodca faul neodpískal. O chvíľu hráč hostí zahral v šestnástke rukou, no nič sa opäť nedialo. V 78. min po akcii Sika – Lacko – Vatrt posledne menovaný upravil na 2:2. V nervóznom závere v 87. min po rohovom kope rozhodca na prekvapenie divákov vylúčil Vatrta a hosťujúci Hlávek, ktorý rozdával facky a údery, uvidel iba žltú kartu. O chvíľu na to vylúčil Hruda po konzultácii s asistentom i hosťujúceho Gajdošíka, ktorý chcel hosťujúceho Hláveka odtrhnúť od domácich hráčov. Po tejto situácii naj-slabší článok zápasu – rozhodca Hruda ukončil stretnutie.

Góly: 25. Gablech, 78. Vatrt – 50. a 65. Ľ. Vendžúr, ŽK: 1:5, ČK: 87. Vatrt – 88. Gajdošík, rozhodoval: Hruda, 130 divákov.

NOVÁ VES: Grznár (13. Kolník) – Malíček, Jančo, Šimončič, Gajdošech, Ševčík, Gablech, Sika, Vrablic (78. Nemšák), Vatrt, Lacko. Tréner: V. Gajdúšek.

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, Gajdošík, Mrázik, Kučerák, A. Pleva, Repa, T. Pleva, Trúnek (90. Gazdík), Ľ. Vendžúr, Sirotný. Tréner: A. Gajdošík. VILIAM GAJDÚŠEK

Kľúčové – Kočovce 5:4 (2:3)

Ten, kto prišiel na futbal do Kľúčového, neobanoval. Diváci videli futbal výbornej úrovne, k čomu prispeli oba tímy. Domáci konečne podali výkon hodný troch bodov a v závere strhli víťazstvo na svoju stranu. Hostia začali lepšie, keď ich do vedenia poslal Gajdošík. Domáci už o minútu vyrovnali Vavrušom. V 12. min však Kočovce boli opäť vo vedení, keď si loptu do vlastnej siete zrazil nešťastne Papiernik. V 19. min to s Kľúčovým nevyzeralo dobre. Gajdošík upravil na 1:3. Domáci sa však nevzdávali a po polhodine hry znížil na 2:3 Vydrnák. Po prestávke vyrovnal v 60. min Vavruš. Kočovce sa do vedenia dostali ešte raz v 71. min Roškom. Záver patril domácim. V 81. min sa z bieleho bodu nemýlil Patka. Veľký obrat zavŕšil v 86. min Papiernik.

Góly: 10. a 60. Vavruš, 31. Vydrnák, 81. Patka, 86. Papierník, – 9. a 19. Gajdošík, 12. Vlastný (Papierník), 71. Roško, ŽK: 3:3, rozhodoval: Čaja, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Zubo – Kendera (76. Kostadinov), Petrúšek, Ďuriš, Vavruš, Patka (90. Kiačik), Čakajík, Kopačka, Vydrnák (80. Hoťko), Papierník, Rajníček. Tréner: M. Vavruš.

KOČOVCE: Motola – R. Sevald (87. Madara), Majerník, Juriš, Hanáček, Toráč, L. Horčičák, Gajdošík, Roško, J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald. TOMÁŠ VYDRNÁK

Horná Súča – Bošáca 1:2 (1:0)

Ten istý scenár ako proti Kočovciam. Domáci hrali, ale nedokázali premeniť ani najvyloženejšie šance. A to im úvod zápasu vyšiel ideálne. V 4. min po úniku Jána Dohnana otvoril skóre zápasu Jozef Dohnan. O tri minúty mali hostia k dispozícii tri rohové kopy, čo domáci s námahou ustáli. V 13. min strieľal Pavol Dohnan, ale ani na dvakrát ho nedokázal prekonať. V 15. min po peknej akcii domácich prihral Bartek Repovi, ale Svoboda bol po strele z 20 m na mieste. O tri minúty prišiel zlomový moment zápasu. Bartek z 2 m netrafil prázdnu bránu Bošáce. V 22. min priamy kop Jána Dohnana brankár vyrazil. V 36. min sa osmelili aj hostia. Ich dlhý aut skončil po dorážke mimo brány. V 37. min šiel sám na brankára Pavol Dohnan, no hosťujúci brankár sa prekonával. V závere polčasu po rohu Jozef Dohnan tesne minul bránu. Prvý polčas sa skončil na šance v pomere 6:1. Druhý polčas hostia začali aktívnejšie a už v úvode mali dve šance, ktoré domáci s námahou odvrátili. Pätnásť minút neprichádzali príležitosti ani na jednej strane. Až v 65. min sa Ján Dohnan rútil na bránu hostí, obišiel ho, ale obrana loptu vykopla z bránkovej čiary. V 66. min po rohu hlavičkoval tesne nad bránu Jozef Dohnan. Následne prišli hluché minúty domácich. Po nahrávke hosťujúceho útočníka Zámečník pred Serišom nezaváhal. Domáci sa nestihli pozviechať a ten istý hráč z rovnakej pozície strelil druhý gól Bošáce. Domáci od tej chvíle vrhli všetky sily do útoku, ale nebolo im súdené streliť gól zo žiadnej ďalšej šance. Za štvrťhodinu dvakrát trafili tyč, raz brvno a dvakrát obrana vykopla loptu z bránkovej čiary. Znova sa dokázalo, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Domáci vyhrali na príležitosti 11:2, ale konečný výsledok bol iný. Horná Súča bude mať ešte plné ruky práce so záchranou.

Góly: 5. Joz. Dohnan – 71. a 74. Zámečník, ŽK: 1:0, rozhodoval: Hruda, 150 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Kalík (81. Machara), Coník, Bartek (46. Kučerák), P. Dohnan, Ján Dohnan (74. Zvolenský), Blaho, Jozef Dohnan, M. Guga, Repa, F. Guga. Tréner: B. Mrázik.

BOŠÁCA: Svoboda – Kostelan, Vavro, Brezovák, Kusenda (46. P. Ochodnický ml.), Bako, P. Ochodnický st., Kozic (69. Mizerák), Zámečník, M. Janega, D. Helík (85. Samotný). Tréner: P. Ševčík. BRANISLAV MRÁZIK

Ľuborča – Veľká Hradná 0:4 (0:1)

Zápas začali obe mužstvá útočne. Z domácich sa zastreľoval Naňák, od hostí z priameho kopu Ševčík. V 7. min mohol skóre otvoriť Belko, ale jeho prudkú hlavičku zastavili pred bránkovou čiarou obrancovia. V 14. min vysunul Mihalik Rajníčka, ten však zoči-voči brankárovi neuspel. V 16. min mal podobnú možnosť na opačnej strane Ševčík a hostia viedli. V 25. min hlavičkoval po rohu Rajníček tesne nad. V 31. min bol po druhej žltej karte vylúčený Sabadka. Hostia z následného priameho kopu nastrelili brvno. V 38. min mohol z priameho kopu vyrovnať Naňák, brankár však s námahou šancu zneškodnil. V závere polčasu si poradil aj s hlavičkou vlastného spoluhráča, keď lopta smerovala do siete. Domáci v druhom polčase začali s úmyslom pokúsiť sa o vyrovnanie, pričom zabúdali na zadné dvierka. Ševčík behom piatich minút nepremenil dva nájazdy na Husára. V 56. min už ale hostia boli úspešní, keď po nahrávke Ševčíka do prázdnej brány skóroval Straka. V 60. min akcia ako cez kopirák a bolo 0:3. V 63. min dobrú možnosť domácich nepremenil Patrik Patka. V 73. min výborne zasiahol Husár, keď zmaril šancu Ševčíka. Domáci sa snažili aspoň o čestný úspech, no Naňák v 78. min neprekonal brankára Veľkej Hradnej ani na dvakrát. V 83. min hosťujúci Straka zavŕšil svoj hetrik po nahrávke Ševčíka. Poslednú možnosť mali v 88. min domáci, ale lopta tesne minula vinkeľ hosťujúcej brány.

Góly: 56., 58. a 82. B. Straka, 17. Ševčík, ŽK: 3:3, ČK: 31. Sabadka, rozhodoval: Revay, 100 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Koníček (66. Zváč), Schwantner, Sabadka, Machara (75. Gajdošík), Rajníček, Mihalik, Belko, Naňák, P. Patka. Tréner: K. Prno.

VEĽKÁ HRADNÁ: Kukuliaš – Masár, Ježík, M. Kováč (70. J. Kováč), Jandák, Saloň, Kyjac, Straka, (85. Sýkora), Ševčík, Baláž, Hilčík. Tréner: Š. Sýkora. PETER SCHWANDTNER

Veľké Bierovce/Opatovce – Dubodiel 3:0 (1:0)

Domáci hráči po minulotýždňovej vysokej výhre v Dolnej Súči chceli potvrdiť doma tri body. Od úvodu stretnutia sa hral opatrnejší futbal, šance sa tvorili takmer až od desiatej minúty. V 12. minúte stretnutia tlak domácich, rohový kop po ktorom zakončoval Pavol Zajaček tesne nad brvno hosťujúcej brány. V 14. minúte stretnutia vyslal projektil z 30 metrov z priameho kopu Pavol Bulko a hosťujúci brankár vyrazil s námahou na rohový kop. V 16. minúte sa ozvali aj hostia, ale loptu do siete nedokázal dopratať kapitán Peter Kúdela. V 20. minúte aktívny Pavol Zajaček robil problémy obrane hostí, ale zakončoval tesne vedľa. V 24. minúte sa akcia hostí neskončila gólom Petra Hostačného. V 30. minúte stretnutia priamy kop spoza šestnástky, ktorý zahrával Juraj Barták, vytiahol s námahou na roh Matúš Petrík. V 39. minúte už to domácim vyšlo – Pavol Zajaček hlavičkou predĺžil loptu na Tomáša Siváka a ten následne na Juraja Bartáka, ktorý peknou strelou nedal šancu brankárovi hostí – 1:0. V 50. minúte získal loptu Tomáš Sivák, ktorý prehľadnou prihrávkou našiel Pavla Zajačeka a jeho prudká strela vymietla ľavý horný roh hosťujúcej brány – 2:0. V 55. minúte našiel Aleš Viršinský po pravej strane Ondreja Breznického, ktorého strelu vychytal Matúš Petrík. V 60. minúte Juraj Barták poslal center pred bránu na Juraja Merceka, ktorý netrafil prázdnu bránu. V 70. minúte zakončoval tesne vedľa Ondrej Breznický a aj Michal Svatík. V 82. minúte zatiahol loptu Aleš Viršinský, ten dal napravo na Dominika Pazúra, ktorý z prvej našiel Tomáša Siváka a strelou k tyči dával posledný menový na 3:0. V závere sa ešte neskončila gólom tvrdá strela od Aleša Viršinského alebo zakončenie od Pavla Zajačeka, ktorého vychytal brankár.

Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené, pretože zápas kontrolovali a neumožnili súperovi vážne šance.

Góly:39. Barták, 50. Zajaček, 82. T. Sivák, ŽK: 2:0, rozhodoval: Mazúch, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták, Žúži (78. Ondrášek), Mercek, Fabian, Pavol Bulko, T. Sivák, Breznický (66. Peter Bulko), Viršinský, Svatík (81. Pazúr), Zajaček. Tréner: R. Kadák.

DUBODIEL: M. Petrík – Mikula, A. Janík, Hostačný, Scheer (53. Žáčik), S. Petrík, Kúdela, Trnčák (66. S. Malec), Knoll, Štefanech (40. B. Janík), V. Malec. Tréner: M. Červený. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Brestovec – Tr. Teplá 1:1 (1:0)

Zápas začali obe mužstvá opatrne. Prvú príležitosť si vypracovali domáci. Dobre zahrali priamy kop a osamoteného Obucha vychytal brankár Čupalka. V 31. min sa po peknej akcii domácich ocitol zoči-voči gólmanovi Farbák, no Čupalka zneškodnil aj túto príležitosť. O dve minúty si tutovku vypracovali aj hostia. Po rýchlom brejku vyrazil loptu Vido reflexívne po zakončení Kováča. Ďalší výborný zákrok domáceho brankára nasledoval už o dve minúty, keď vyrazil Kováčovu hlavičku. Skvelú individuálnu akciu predviedol v 40. min Viselka, ktorý cez dvoch hráčov hostí vnikol do šestnástky, v päťke našiel Sadloňa a ten jeho prihrávku doklepol do prázdnej brány. Druhý polčas začali miernym tlakom hostia. Najväčšiu šancu si vypracovali v 60. min, keď Balonovi loptu prihral domáci obranca, no ten prestrelil. Potom si hostia vypracovali dve dobré strelecké pozície, no Vido pri nich zasahovať nemusel. V 80. min sa rútili do šance traja domáci na dvoch obrancov, no Obuch iba nedôrazne zakončil Farbákovu prihrávku. Z protiútoku domáci faulovali hosťujúceho útočníka pred šestnástkou a z nariadeného priameho kopu prekvapila strela k tyči Vida – 1:1. Minútu pred koncom sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci hráč, no mieril vysoko nad. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Góly: 41. Sadloň – 82. Balon, ŽK: 0:2, rozhodoval: Kováčik, 50 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Gálik (55. Večeřa), Obuch (83. Strnátka), Gaža, Sládeček, Bruško, Švancara, Farbák, Sadloň (64. Malečka), Viselka. Tréner: D. Dubovský.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Blaho, Balon, Adamčík, Bukovčák, Dorica, Kováč (78. Sýkora), Stupinský. Tréner: J. Hudec. PETER NEMČEK

Čachtice – Tr. Jastrabie 2:1 (0:1)

V prvom polčase domáci predviedli naj-slabší výkon sezóny. Hostia v 29. min strelili úvodný gól zápasu, keď sa presadil Tomáš Fodrek. Po prestávke domáci zvýšili úsilie a v 60. min vyrovnali na 1:1 Miroslavom Trebatickým. V 78. min pridal na 2:1 Martin „Mráčko“ Trebatický. Hostia chceli v závere zápasu vyrovnať, no Valovič bol pri jednej veľkej príležitosti na svojom mieste. V zápase slabšej úrovne vyhrali napokon domáci.

Góly: 60. Mir. Trebatický, 78. Mar. Trebatický ml. – 29. T. Fodrek, ŽK: 1:1, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Mar. „Mráčko“ Trebatický, Mašán, Tuka, Matyáš, Vido (46. Lopušan), Urban, Mar. Trebatický ml., Mir. Trebatický, Bobocký (75. Peterka), Ďuriš. Tréner: T. Trebatický.

TR. JASTRABIE: Cabala – Mikula, Glasa, Koreň, Jánošík, Žák, D. Fodrek, M. Fodrek, Bročko, Makyda, T. Fodrek. Tréner: R. Pristach. ĽUBOMÍR ČAVOJSKÝ

1. Veľká Hradná 23 15 3 5 68:44 48

2. V. Bierovce/Op. 23 14 3 6 72:35 45

3. Čachtice 23 14 1 8 56:42 43

4. Kočovce 23 13 3 7 58:47 42

5. Tr. Teplá 23 11 6 6 57:42 39

6. Brestovec 23 10 6 7 67:52 36