Opatová v hernom kŕči, Podolie vo forme

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá (v žltom) nestačila na Kanianku. Stará Turá (v žltom) nestačila na Kanianku. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

St. Turá – Kanianka 1:2 (0:1)

Na Starej Turej pred zápasom domáci nezabudli na ich bývalého futbalistu Jána Kršáka, ktorý zomrel vo veku 65 rokov 17. apríla a uctili si minútou ticha jeho pamiatku. Staroturania prehrali posledné dva zápasy na ihriskách súperov chceli v nedeľu získať tri dôležité body. V prvom polčase boli hostia lepší a za výkon po zmene strán by si boli zaslúžili domáci zvíťaziť, ale nešťastne prehrali. Kanianka začala zápas náporom a už v 3. min Strečanský zo 7 m poslal loptu tesne mimo brány. V 10. min Gajdošovu strelu Baláž vyrazil a v 15. min Durcov pokus chytil Jantoška. V 23. min skóroval na 0:1 Pekár. Baláž v 31. min zo 17 m bravúrne vyrazil pri žrdi loptu z kopačky Gajdoša. Domáci Moravčík v 40. min mohol vyrovnať, ale z 3 m kopol loptu mimo brány. Cez prestávku domáci tréner Krajčovic povzbudil a usmernil hráčov a v druhom dejstve to bolo celkom iné mužstvo. Vytvárali si gólové šance, ale využili iba jednu. V 47. min Popelkovu a v 48. min Peterkovu šancu zlikvidoval Jantoška. V 49. min Šlabjar takmer zvýšil na 0:2, ale lopta skončila tesne vedľa tyče. V 58. min Antálek vyslal tvrdú strelu pod brvno. Loptu brankár vyrazil na roh a ten úspešne využili domáci na vyrovnanie, keď hlavičkoval Janega. Domáci mali trvalý tlak. V 67. min Peterkova strela skončila nad vinkľom. Magulov pokus v 75. min vyrazil brankár a v 80. min Denk poslal loptu mimo brány. V 80. min vyloženú gólovú šancu Šlajbarovi Baláž bravúrne zlikvidoval. Hostia v závere vycítili, že domáci sú už vyčerpaní a v 90. min z protiútoku Baláž v snahe vyraziť loptu pri nohách hosťujúceho futbalistu ho nechtiac podrazil, a tak rozhodca správne nariadil pokutový kop. Penaltu premenil Gajdoš – 1:2. Domáci utrpeli tesnú prehru, ale odovzdali na hracej ploche najmä po prestávke všetky sily. Objektívne rozhodoval Jančovič.

Góly: 58. Janega – 23. Pekár, 90. Gajdoš (11 m), ŽK: R. Baláž – L. Baláž, rozhodoval: Jančovič, 80 divákov.

ST. TURÁ: Baláž – Popelka, Antálek, Pollák, Denk, Moravčík (59. Majtás), Matlák, Magula, Durec, Janega, Peterka. Tréner: P. Krajčovic. VILIAM SOLOVIČ

Opatová – Uhrovec 0:1 (0:0)

Séria neúspešných zápasov velila Opatovej, aby sa revanšovala za nepresvedčivé výkony z predchádzajúcich stretnutí. Uhrovec prišiel dobre pripravený a nič domácim nedaroval. Prvú šancu na skórovanie mali domáci hráči v 9. min Moškom, ale ten mieril vedľa. V 15. min bol v nebezpečnej zóne faulovaný hosťujúci Bežo. Lopta z priameho kopu narobila problémy domácej obrane. V 19. min zavreli domáci hostí pred ich šestnástkou. Lopta v skrumáži si ale cestu do siete nenašla. V 24. min nebezpečná situácia v podaní Uhrovca skončila po Bežovom zakončení na konštrukcii brány. O päť minút ten istý hráč prešiel cez Galla a tesne minul domácu bránu. Na druhej strane Čaja prenikol do priestoru pred Flórom, ale tam stála dobre postavená obrana hostí. V 35. min sa ocitol pred Škultétym Pavlovič, no brankár reflexívne loptu vyrazil a stav zostal nezmenený. V 41. min Havier vysunul Danka, ten sa dostal až pred bránu, no nebolo mu súdené skórovať. Prvých 45 min diváci videli vcelku dobré a bojovné stretnutie, ktorému chýbalo iba korenie v podobe gólov. To prišlo v 51. min, keď sa hostia ujali vedenia Vavrom. Možnosť na zrovnanie mal Čaja, jeho strela iba o centimetre minula bránu. V 57. min sa ocitol v dobrej pozícii Danko, ale aj keď tiesnený dobre vystrelil, no pozorného Flóra neprekvapil. Domácim hráčom snahu uprieť nemožno, snažili sa s výsledkom niečo spraviť, ale dobre pripravený súper im nedovolil radovať sa z víťazstva.

Góly: 51. Vavro, ŽK: Moško, V. Škultéty – Zajac, rozhodoval: Pivarček, 287 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Bella, Gallo (31. V. Škultéty), Šubert, Kováčik, Petruš, Moško (77. Ďuriš), Augustini, Danko, Čaja (62. Hájek), Havier. Tréner: M. Vitko.

UHROVEC: Flóro – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano, Baniat, Čabrák (56. Pavelek), Vavro (89. Opáth), Bežo, Pavlovič (78. Pavle), Stuparič. Tréner: M. Šagát. ĽUBOMÍR LIŠKA

Brvnište – Tr. Turná 4:0 (1:0)

Prvú šancu mal v 4. min Hrubý, ale Čapliar ju zmaril a Decký na druhej strane dopadol rovnako. V 11. min prienik Michala Kováča zastavil Pšurík. V 13. min Čapliar vyrazil tvrdú strelu Strončeka na roh. V 19. min Mário Hároník prehodil brankára, no lopta skončila vedľa. V 23. min Michal Kováč mieril tesne vedľa a v 33. min Čapliar kryl Hrubého pokus. Strela T. Kramaríka v 35. min sa obtrela o brvno a v 39. min Decký neprekonal zblízka Chochlíka. Tlak domácich priniesol úspech v 43. min. Strelu Matúša Hároníka Chochlík vyrazil, rovnako ako pokus Mária Hároníka, no proti dorážke Matúša Hároníka bol bezmocný. V 46. min T. Kramarík dorazil loptu do siete a o dve minúty Mário Hároník upravil na 3:0. V 54. min Strončeka vychytal Čapliar, rovnako ako o chvíľu Hrubého. V 60. min Matúš Hároník nedočiahol loptu pred odkrytou bránou, ale v 63. min našiel pred bránou Mária Hároníka – 4:0. V 68. min spálil ďalšiu zo svojich šancí Decký. Stronček v 73. min netrafil bránu, v 76. min K. Hároník neprekonal Chochlíka.

Góly: 49. a 63. Mário Hároník, 43. Matúš Hároník, 46. T. Kramarík.Rozhodoval Cvešper, ŽK: Michal Kováč, Marek Kováč, Bednár, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Matúš Kováč (65. Konečný), Bečka, Hasenovič, Stronček, Chorvát, Jambor (57. Sedláček), Michal Kováč, Hrubý, Bednár, Marek Kováč (20. Hulaj). ADRIÁN DEMÁČEK

Horovce – Chocholná-Velčice 3:1 (1:0)

Po akcii Škrapka a R. Brixom Pejčičovu hlavičku Drgo vyrazil. V 10. min Tulpíkovu strelu Žilka chytil a z protiútoku vychytal Bučeka Drgo. Skóre otvoril v 29. min R. Brix, keď priamo z rohu prekvapil brankára. Aj druhý polčas začali Horovce aktívnejšie a v 46. A. Brix a v 49. min R. Brix vyskúšali gólmana. V 55. min po rohu P. Štrbáka Škrapko hlavou zvýšil na 2:0. Adamcovu strelu Žilka vytlačil na roh a miernu miernu prevahu hostí v 69. min zúročil po prihrávke Tulpíka J. Cingel hlavou – 2:1. O tri minúty Körmendyho center Škrapko poslal hruďou do brány – 3:1. Zvýšiť mohol v 90. min Miladinovič, ale Drgo jeho strelu kryl. Diváci po zápase vytlieskali oboch súperov.

Góly: 55. a 72. Škrapko, 29. R. Brix – 69. J. Cingel. Rozhodoval Barczi, ŽK: Kozárec, 150 divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Smolík, J. Cingel, A. Michalec (71. Kozárec), Lukša, N. Cingel, Sabadka, Adamčí, Lobík, Tulpík, J. Michalec (46. Juraj Tuhársky).

Bošany – Podolie 0:1 (0:0)

V prvom polčase mali gólové šance bošianski hráči. V 7. minúte Omelka nahral voľnému Sákovi, ktorý sám pred Palkechom sieť nenapol, jeho strelu brankár vykopol nohou. V 14. minúte sa Boháčik prebil až do pokutového územia, jeho strelu Palkech vyrazil. Ani strela D. Kalinu spoza šestnástky neohrozila Palkecha. Jedinú šancu mali hostia v 37. minúte, keď center Mikloviča našiel nepokrytého Križáka, ten hlavou zo siedmych metrov bránu netrafil. Druhý polčas sa hral zväčša medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu streliť gól mal Kostolný, ktorý sa po prihrávke Sáka ocitol pred Palkechom, ale jeho krížna strela sprava minula pravú tyč. Jediný gól zápasu si strelili Bošanci sami v 64. minúte, keď Mikloš hlavou preloboval aj domáceho brankára. Hostia mohli zvýšiť v 90. minúte, keď Bačík vytlačil z vinkľa trestný kop Balcíra.

Gól: 64. vlastný (S. Mikloš). R Vörös, 100.

OŠK: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Križák, Miklovič (88. Uhlík), Augustín (90. Bartek), Prosňanský, Omasta, Ľ. Gajdošík.

Ostatné výsledky: Streženice – Zem. Kostoľany 1:0 (0:0), Cigeľ – Ladce 4:3 (2:1), Plevník – V. Uherce 3:1 (0:1).

1. Horovce 24 17 4 3 59: 22 55

2. Veľké Uherce 24 16 3 5 58: 27 51

3. Kanianka 24 15 5 4 54: 21 50

4. Uhrovec 24 15 4 5 49: 31 49

5. Cigeľ 24 15 1 8 51: 40 46

6. Brvnište 24 9 8 7 44: 41 35

7. Chocholná-Vel. 24 11 2 11 45: 45 35

8. Podolie 24 10 3 11 38: 40 30