Šokujúca prehra Záblatia, strelecký koncert Tížika z Krajného

Prehľad výsledkov VII. líg.

Turá Lúka (v červenom) si poradila s Kálnicou 4:3. Turá Lúka (v červenom) si poradila s Kálnicou 4:3. (Zdroj: FB TJ ZAVAŽAN KÁLNICA)

SEVER

Mn. Lehota – Neporadza 8:2 (1:1)

Lehota sa po troch zápasoch na ihriskách súperov predstavila pred svojimi fanúšikmi. A tí neľutovali .Prvý polčas ukázal vyrovnanosť oboch tímov, ktoré sa snažili hrať kombinačný futbal, čo sa zväčša na tejto úrovni nevidí. Mužstvá predvádzali kombinácie, ktoré sa divákom páčili. Domácim sa podarilo streliť úvodný gól v 19. min, keď poslal loptu do siete po rohu Plichta. V 29. min po krídelnej akcie hostia vyrovnali. Loptu do brány dorazil Hošo. Druhý polčas vyšiel Lehote na výbornú, keď réžiu zápasu zobral do rúk Erik Laco. V priebehu 37 min zaznamenal päť gólov. K nemu sa pridali výborne hrajúci M. Hrnčár a T. Laco. Za hostí sa presadil Ondráš. Diváci odchádzali zo zápasu spokojní nielen s výsledkom, ale i úrovňou zápasu.

Góly: 53., 65., 71., 85. a 90 E. Laco (2. z 11 m), 19. Plichta, 56. Hrnčár, 77. T. Laco – 29. Hošo, 62. Ondráš, rozhodoval: Svetkovič, 50 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, Kňažek, T. Laco, Plichta, Bachynec, Honza, D. Hrnčár, Bajzík, Ďurža, E. Laco

NEPORADZA: Mikula – Kyselica, M. Begáň, Jánsky, Púčik, Antalovič, Hošo (78. T. Begáň), Laššo, Matúš, Tunega, Ondráš

Skalka – Mel.-Lieskové 2:4 (2:2)

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, čo vyústilo aj do strelenia vedúceho gólu, po zmätku v šestnástke hostí. Skalka v tempe nepoľavila a po predĺženej lopte zvýšili na 2:0. Ale to Skalke zrejme stačilo a poľavila. Hra sa vyrovnala a Melčice-Lieskové po krásne zahratom rohu znížili na 2:1, o pár minút nato po samostatnom úniku vyrovnal Mizerák a začínalo sa prakticky odznova. Hostia sa vedenia po prvý raz dostali v 52. min po rohovom kope, keď sa presadil Motyka. V 78. min udreli hostia ešte raz po štandardnej situácii Motykom. Sklalka sa snažila niečo so zápasom urobiť, ale už sa jej to nepodarilo. A tak znova prehrala.

Góly: 7. Ješko, 22. Malec – 52. a 78. Motyka, 36. Batelka, 42. Mizerák, rozhodoval: Zelieska, 80 divákov.

SKALKA: Bulejko – Gašparec, B. Cíbik, Švančárek, Ješko, M. Cíbik, P. Horecký (46. Sedláček), Dúžek, Šumichrast (85. Fečkanin), Hrušovský (62. L. Horecký), Malec

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Kotek, Hanták, Motyka, L. Birás, Janigáč, Luprich, Batelka (81. V. Birás), Vilímek (24. Špaček), Štefák, Mizerák

Horňany – Drietoma 3:4 (2:2)

Hostia sa v Horňanoch ujali vedenia už v 1. min po zakončení Zajaca. Domáci vyrovnali v 25. min, keď sa presadil Predanocy. O desať minút Peter Gabrhel zabezpečil Drietome opätovné vedenie. Domáci sa nevzdávali a tesne pred polčasom vyrovnal Masár. V druhom polčase to boli hostia, ktorí šli do vedenia opäť. Po dvoch góloch Holúbeka viedli už 2:4. Domáci sa do hry dostali ešte raz. V 68. min znížil na konečných 3:4 Matuška. Zápasu by viac svedčala remíza, no body si so sebou odviezla Drietoma.

Góly: 25. Predanocy, 45. Masár, 68. Matuška – 53. a 66. Holúbek, 1. Zajac, 35. Gabrhel, rozhodoval: Kahúň, 80 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Strieženec, Ježík, Filin, Matuška, Bulejko, Kostolanský, Masár (Brlej), Predanocy, Balon (Botlo)

DRIETOMA: Varga – Hrčka, Šišovský, T. Lacko (35. Poruban), Zajac, Palko (60. M. Lacko), Gabrhel, Hlísta, Baliak (78. Filo), Babrnák, Holúbek

Horné Srnie – Selec 2:1 (0:0)

V dôležitom zápase hostia hrajúci v prvom polčase s vetrom začali aktívnejšie, no vážnejšiu šancu si v úvode nevypracovali. Postupom času sa osmelili aj domáci, no priame kopy Belka a Tršku sa gólom neskončili. V 30. min sa v čistej šanci ocitol Zaťko, no domáci brankár Riečičiar bol pri jeho strele pozorný. Do konca prvého polčasu sa hra kúskovala častými faulami a zbytočne sa priostrilo. V 47. min sa hostia ujali vedenia, keď samostatný nájazd premenil Zaťko. V 66. min sa domácim podarilo otočiť skóre, keď najskôr Belko využil zaváhanie brankára a vyrovnal na 1:1. Následne o pár sekúnd domáci kanonier Blaško krásnou krížnou strelou zvýšil na 2:1. V 75. min hosťujúci Sivák opečiatkoval žrď domácej brány. V 90. min po chybe domáceho obrancu mohol vyrovnať M. Šišovský, no jeho pokus tesne minul bránu. V 93. min skóroval Trška, ale rozhodca pre faul gól neuznal a následne ukončil stretnutie.

Góly: 66. Belko, 66. Blaško – 47. Zaťko, rozhodoval: Vobořil, 100 divákov.

HORNÉ SRNIE: Riečičiar – Šimák, Sekula, Kebísek, Galko (90. Naňák), Švančárek, Belko, Hošo, Blaško, Trška, Šimko (86. Kováčik)

SELEC: M. Panák – Králik, B. Panák, Dohňanský, Š. Šišovský (76. Ondrášek), Zaťko, Sivák, Pilát, Dudášik, Ondriška, Jakub Letko (63. M. Šišovský)

Záblatie – Dolná Poruba 0:3 (0:2)

V Záblatí sa hral šláger jarnej časti VII. ligy sever. V stretnutí, v ktorom mohli domáci hráči urobiť predposledný krok k víťazstvu v súťaži, sa zrodil výsledok, ktorý je pre Záblatie troška krutý. Domáci hráči sa od začiatku snažili, kombinovali, boli často na lopte, ale keby mali zviazané nohy. Hostia sa ujali vedenia v 15. min. Z priameho kopu otvoril skóre Tomáš Suchý. Do polčasu stihli hostia tým istým hráčom zvýšiť svoj náskok na dvojgólový. V druhom polčase sa hralo prakticky iba na jednej polovici, ale domácim hráčom nebolo súdené streliť gól a hostí výrazne podržal brankár Marko. Jedenásť minút pred koncom skompletizoval svoj hetrik Tomáš Suchý. Domáci hráči by gól nedali, ani keby hrali rána. Napriek tomu im nemožno uprieť snahu. S jediným súperom v boji o víťazstvo v súťaži prehrali rozdielom triedy. V polčasovej prestávke sa konala v Záblatí milá slávnosť. Prestrihnutím pásky bola otvorená nová tréningová plocha, ktorá bude slúžiť širokej športovej verejnosti a najmä mladým futbalistom nie len zo Zámostia, ale aj z celého Trenčína.

Góly: 15., 39. a 79. T. Suchý, rozhodoval: Király, 200 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Krištof, Žabár, Ševčík, Habánik, Marček, Paldauf (73. Chorvát), Gajdošík (79. Bosý), Chubur, Magál (46. Anton Fraňo)

DOLNÁ PORUBA: Marko – I. Suchý (32. P. Suchý), Vlado, Ježík, J. Suchý, Hamaňa, A. Suchý (70. J. Ďuriš), Martinák, Kapko (84. P. Ďuriš), Daško, T. Suchý

Kostolné/St. Turá B – Hrádok 3:3 (0:2)
Nevídanú drámu, aká sa odohrala na ihrisku v Kostolnom, nenapíše ani Shakespeare. Síce sa začalo opatrne a medzi šestnástkami. Ako prví pohrozili hostia trestným kopom Steineckera. Jeho strelu spod brvna Janček vyrazil. Hrádok to posmelilo a po ďalšom priamom kope domácich zachránilo brvno a následnú gólovú dorážku vykopol z prázdnej brány Javor. Až v 26. min vyšla Kostolnému dobrá kombinácia, ale bombu Drahoša z 12 m Kucharovič vyrazil. Hostia o dve minúty už boli úspešní. Steinecker sám pred brankárom nezaváhal – 0:1. Hrádok vycítil, že domácim sa hra nedarí a po peknej medzihre Tomka trafil nechytateľne – 0:2. Treba podotknúť, že u domácich prevláda dlhodobá maródka a pre zranenia sú z hry vyradené opory Ľubo Baran, Straka, Šimek, Györög i Lukáč. Cez polčas jemne zapršalo a domácich jarný dážď osviežil a prebral. Hneď na začiatku zabránil znížiť Kucharovič, keď vyrazil hlavičku Drahoša. Pribúdali ďalšie šance, ale Hrádok odolával aj so šťastím. Domáci mali i smolu, keď ďalšiu obrovskú šancu Ondreja Barana Kucharovič zázračne zneškodnil na čiare. Až v 72. min sa podarilo Kostolnému znížiť. Priamy kop Bruška bol nechytateľný – 1:2. Hrádok mal v druhom polčase jedinú šancu. Po centri M. Sevalda hlavičkoval z päťky Prokop nad bránu. Nápor domácich zastavilo zranenie Hložku, keď v súboji hlavičkoval, spadol na zem a zostal nehybne ležať. V obavách o jeho zdravie bola privolaná sanitka, lebo bolo podozrenie na poranenie krčných stavcov. Kým ho previezli do nemocnice, hra bola prerušená na viac ako tridsať minút. Domáci hrali už iba deviati, lebo pre zranenie odstúpil i kapitán Filip. Do konca zápasu sa ešte udiali zaujímavé veci Najskôr Kostolné vyrovnalo gólom Drahoša, ktorý pretrhol streleckú smolu. V poslednej minúte sa hostia dostali do šestnástky a center Tomku zužitkoval na tretí gól M. Sevald. Nevídaným veciam nebol koniec. V nadstavenom čase rozohral Bruško priamy kop, kde boli nasťahovaní všetci hráči a jeho center premenil na vyrovnanie hlavou Maroň. Remíza je spravodlivá. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom bol lepší Hrádok, v druhom domáci, ktorí mali dostatok šancí i na víťazstvo, ale Kucharovič mal svoj deň i dostatok šťastia. Na čom najviac záleží je, aby zranený Hložka zostal zdravý a nemal problémy či následky.
Góly: 72. Bruško, 89. Drahoš, 90. + Maroň – 28. Steinecker, 35. Tomka, 90. M. Sevald, rozhodoval: Vido, 50 divákov.
KOSTOLNÉ: Janček – Filip, Javor, Baran, Bakoš (46. Hložka), Hučko, Drahoš, Maroň, Bruško, Szekfu (46. Beňo), Baranovič
HRÁDOK: Kucharovič – Gábor, Štekel, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Tekula (75. Prokop), Opet, Ľupták, J. Sevald, Šimlovič

Tr. Bohuslavice – Lúka 9:0 (6:0)
Do Bohuslavíc pricestovalo mužstvo z poslednej priečky tabuľky. Domáci vedeli, že má kvalitu, a tak nechceli tento zápas podceniť a chceli odčiniť minulotýždňové zaváhanie. Už od prvých minút sa hrá odvíjala na súperovej polovičke a nastalo dobíjanie bránky. Hostia občas pohrozili domácich, ale v 10. min po faule na prenikajúceho útočníka Sevald z pokutového kopu otvoril skóre zápasu na 1:0. V 16. min po strele zvyšoval Vavro Pavol na 2:0. S chuťou hrajúci domáci si vytvárali ďalšie šance a v 28. min Zámečník zvýšil na 3:0 a v 31. min Igaz na 4:0. Do prestávky domáci ešte pridali ďalšie dva góly, keď v 38. min na 5:0 dával Machara a polčas uzavrel v 45. min Zámečník na 6:0. Domáci poučení z jesene, keď tiež viedli rozdielom triedy a nakoniec vyhrali iba o gól nechceli pripustiť podobnú blamáž a súperovi v rozmedzí 15 min strelili tri góly, keď v 50. min Fraňo zvýšil na 7:0, v 55. min Mitánek na 8:0 a v 72. min z pokutového kopu Sevald uzavrel na konečných 9:0. Všetka česť patrí aj hosťom, ktor sa nevzdávali a zápas dohrali slušne a śo cťou.
Góly: 10. a 72. Sevald (11 m), 28. a 45. Zámečník, 16. P. Vavro, 31. Igaz, 38. Machara, 50. Fraňo, 55. Mitánek, rozhodoval: Ješko, 50 divákov.
TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – P. Vavro, Hanták, Sevald, Mitánek (64. Karlík), Zámečník, Machara, Bečár, Salic, Igaz, Fraňo
LÚKA: M. Kunda – J. Adamus, Pichler, Šuga, Vöröš (71. J. Kunda), Herák, Karaba, Žiška, Šupka, Vasičkanin, A. Adamus

Bzince – Zem. Podhradie 2:1 (2:0)
Prvý polčas sa domáci tlačili pred bránu nakopávanými loptami, hostia sa snažili viac tvoriť, no ani jedno mužstvo si gólovú šancu nevypracovalo. Až v 29. min odrazenú loptu spoza šestnástky poslal do siete Matejka. Hostia sa nevzdávali, hrali si naďalej svoju hru, no v 42. min Otrubný po nedorozumení hosťujúcej obrany poľahky skóroval na 2:0. Druhý polčas priniesol ešte lepší futbal, hostia nechceli svoju kožu predať lacno a zatlačili domácich, ktorí nebezpečnými protiútokmi hrozili taktiež. Neraz museli hostia, ale aj domáci odvracať loptu z bránkovej čiary. Zemani sa dočkali gólu v 73. min, keď sa vo vnútri pokutového územia elegantne zbavil obrancu Bližniak a rutinérsky zakončil. Zápas už viac gólov nepriniesol, i keď by mu viac svedčala remíza. Touto cestou by chcel klub FK 1972 Zemianske Podhradie pogratulovať svojmu hráčovi Radoslavovi Staňovi, ktorý vstúpil do stavu manželského. „Česť jeho pamiatke“
Góly: 29. Matějka, 42. Otrubný – 72. Bližniak, rozhodoval: Mikulášek, 85 divákov.
BZINCE: Kostolanský – Bončo, Málik, Bača, Skovajsa, Miškech, Matějka, Carvalho, Biháry, Mazáň (63. Mikušík), Otrubný
ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec, Lehocký, Duga, D. Zámečník, Š. Katrinec, Bako, M. Zámečník (42.Pospíšil), Janeček, Bližniak, Marouany

Polianka – Brezová 1:3 (1:2)
Derby Myjavského okresu začali lepšie domáci. Už v 3. min zaskočil ašpiranta na postup Zguriš. Hostia sa postupne otriasli, prebrali iniciatívu do svojich rúk a v 18. min vyrovnal Jaroslav Sivák. Ešte do polčasu naklonil misky váh na hosťujúcu stranu Tobiaš. Druhý polčas priniesol zaujímavý futbal. O výsledku nebolo dlho rozhodnuté. Upokojenie na brezovské kopačky priniesla až 83. min, keď sa presadil Michal Maliarik.
Góly: 3. Zguriš – 18. Sivák, 28. Tobiaš, 83. M. Maliarik, rozhodoval: Kotian, 50 divákov.
POLIANKA: Černák – M. Kováčiny (67. R. Kováčiny), Gajdošík, Vavák, Kovár, M. Šimko, Ľ. Svinkásek (85. P. Svinkásek), Zguriš, Černáček, V. Šimko, Nižnanský (56. Tomka)
BREZOVÁ: P. Maliarik – Sivák, Tobiaš, Danko, Fiala (68. M. Maliarik), M. Žabka, Šlahor, Bzdúšek (60. P. Osuský ml), Tomka, P. Osuský st. (65. Potúček), Dúbrava (60. J. Žabka)

Turá Lúka – Kálnica 4:3 (1:1)
Góly:
58. a 82. Šarudi, 13. Nečas, 70. Viskup – 30. a 70. Važan, 65. Mordin, rozhodoval: Kurnický, 80 divákov.
TURÁ LÚKA: Oravec – Žabka, Petrovič, Šarudi, Kulíšek, J. Halabrín, Kročian, Nečas (64. Augustín), Viskup, Ťulák (78. Ľ. Halabrín), Duga
KÁLNICA: Režný – Dedík, Kunda, Unčík (44. Králik), Mordin, Bolech, Martin Hladký, M. Šicko, Marek Hladký, Važan, Doboš (83. Uher)

Krajné – Horná Streda 5:1 (2:0)
V Krajnom sa hral zápas výbornej úrovne. Najmä v prvých 60 minútach hrali domáci veľmi aktívne, vytvárali si šance a vďaka strelecky disponovanému útočníkovi Filipovi Tížikovi získali výrazný náskok. Hostia ukázali futbalovosť, no taktiež robili aj chyby, za ktoré pykali. V závere zápasu už bola hra viac-menej vyrovnaná a Horná Streda skorigovala na konečných 5:1 Uhlíkom. Víťazstvo Krajného je plne zaslúžené. Pre-miérový gól za mužov strelil mladý Tomáš Tomka.
Góly: 15., 33., 52. a 57. Tížik, 64. Tomka -79. Uhlík, rozhodoval: Švancara, 120 divákov.
KRAJNÉ: Michalík – Baranovič, Tížik (63. Tomka), Vavák, Lacho, Otrubčák, Kostelný, Škodáček (76. Elíz), Beňo (67. Drobný), Podmajerský, Medveď
HORNÁ STREDA: Satina – Bango, Havrlent, Joštic, Madunický (48. J. Vrábel), Uhlík, Čaňo, P. Vrábel, A. Vrábel, L. Vrábel, Stojanov

Dolné Srnie – Pobedim 2:1 (1:0)
Domáci prekvapili ambicióznych hostí a v prvom polčase boli lepším tímom. Vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ale žiadnu z nich nepremenili. Hostia strelili prvý gól, ale ten neplatil pre ofsajd. V 41. min po zlom výkope skóroval strelou spoza šestnástky Švehla. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním vyrovnať, ale do väčších príležitostí sa nedostali. Domáci mohli odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale penaltu trestuhodne nepremenil Miroslav Bušo a hostia o chvíľu po priamom kope vyrovnali Michalom Gonom. Zaslúžene víťazstvo Dolného Srnia zariadil v 84. min po chybe obrany Ján Bušo.
Góly: 41. Švehla, 84. J. Bušo – 82. M. Gono, rozhodoval: Klimčík, 40 divákov.
DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Radoš (31. Kopunec), Mučaji, Poláček, Dobrik, Petkov, R. Hejbal st., M. Bušo, Paller, J. Bušo, Švehla (89. L. Bušo)
POBEDIM: Olbert – Mrekaj, Ľ. Gono, Kohutovič, Priadka, Pomajbo, Husár, Havrlent, Toráč (68. P. Dudášik), M. Gono, Luštík

1. Turá Lúka 20 13 4 3 42: 23 43
2. Brezová 20 12 4 4 47: 17 40
3. Pobedim 20 12 3 5 66: 22 39
4. Tr. Bohuslavice 20 10 6 4 43: 20 36
5. Krajné 20 9 4 7 54: 32 31