Stará Turá brala body zo Zem. Kostolian, Opatová prehrala v Podolí

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Stará Turá v dôležitom zápase zvíťazila. Stará Turá v dôležitom zápase zvíťazila. (Zdroj: VILIAM SOLOVIČ)

Chocholná-Vel. – Brvnište 1:2 (0:1)
Mužstvo Chocholnej-Velčíc privítalo tabuľkového suseda a na tento zápas nebude spomínať v dobrom. Domáci začali ako vždy aktívne. Najprv N Cingel nevyužil zlé postavenie brankára hostí a jeho pokus o prelobovanie Čapliar vyrazil. Z následného rohového kopu Gvizdov hlavičkový pokus skončil nad bránou. Tlak pokračoval a gólový punc nemala ani strela J. Michalca po okulahodiacej prihrávke od Lobíka. V 35. min dostalo domáce mužstvo lekciu z efektivity, keď svoj jediný pobyt na polovici súpera a jedinú strelu hostí počas prvého polčasu nasmeroval medzi žrde Ferjanec. Od úvodu druhého polčasu chcelo domáce mužstvo vymazať gólové manko, ale proti prehustenej a dobre fungujúcej obrane s presadzovalo veľmi ťažko. Vytúžené vyrovnanie prišlo v 71. min, keď na strelu k tyči v podaní N. Cingela nedosiahol hosťujúci brankár. Pomyselnú misku váh mohli domáci prikloniť na svoju stranu, ale strely Lobíka, Sabadku ani Tulpíka nemali dostatočnú razanciu. Zákonite tak muselo udrieť na opačnej strane, keď gólom ako cez kopirák s tým prvým zvyšoval na 1:2 Belej. Týmto výsledkom tak skončilo aj stretnutie, v ktorom bolo šancí ako šafranu.
Góly: 71. N. Cingel – 35. Ferjanec, 82. Belej, ŽK: Már. Hároník, Decký, Belej, Mat. Hároník, rozhodoval: Šamko, 100 divákov.
CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Gvizd, J. Cingel, A. Michalec (75. Jur. Tuharský), Lukša, N. Cingel, Sabadka, Adamčík, Lobík, Tulpík, J. Michalec (45. Smolík). Tréner: J. Kozárec. TOMÁŠ FABIAN

Podolie – Opatová 3:2 (2:1)
Hostia pricestovali iba s jedným náhradníkom. Domáci v jarnej časti hrajú v dobrej forme, a tak sa očakávalo víťazstvo Podolia. Hostia začali zápas lepšie. Už v 13. min dostal Opatovú do vedenia Kompas. Podolie ešte do polčasu stačilo zápas zvrátiť vo svoj prospech. V 38. min vyrovnal Balcír a v 45. min Pyšný upravil na 2:1. V 66. min pridal tretí gól Podolia Omasta a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Zdramatizovať sa predsa len podarilo v 72. min Husárovi, ale hostia už nemali na vyrovnanie dostatok síl.
Góly: 38. Balcír, 45. Pyšný, 66. Omasta – 13. Kompas, 72. Husár, ŽK: Ohrablo, Gúčik – Bella
PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, R. Červeňanský, Balcír, Miklovič (90. Uhlík), Augustín (76. Macho), Prosňanský, Gajdošík, Gúčik, Pyšný (62. Omasta). Tréner: B. Palkech.
OPATOVÁ: Mikoláško – Kováčik, Šubert, Bella, Vitko, Petruš, Augustini, Danko, Havier, Kompas, Hájek (53. Husár). Tréner: M. Vitko. (TN)

Tr. Turná – Plevník-Drienové 1:1 (0:1)
Po prehratom zápase v Brvništi Tr. Turná do domáceho šesťbodového zápasu vstupovala dobre naladená. Už od začiatku domáci ukazovali že si chcú zobrať všetky tri body. Po dlhom vhadzovaní od Hasenoviča a po skrumáži v šestnástke zahodil veľkú šancu Hrubý. Avšak hostia v 12. min z ničoho nič dali strelou z 30-metrov gól na 0:1. V 25. min mali domáci možnosť priameho kopu, loptu si postavil Jambor ale brankár ho bravúrne vychytal. V 57. minúte po veľkej chybe domácej obrany zachránil Chochlík domácich pred druhým gólom. V 80. minúte sa po akrobatickom zakončení vyznamenal brankár hostí. Po obrovskom tlaku domácich prišlo zaslúžené vyrovnanie v 87. minúte po centri Hasenoviča si hostia dali vlastný gól a bolo 1:1. Domáci si vytvorili ešte dve gólové šance ale ani Patrik Chorvát ani Lukáš Stronček nedokázali zvrátiť výsledok na stranu domácich. Futbal býva niekedy krutý. Hostia mali jednu strelu na bránu a odniesli si nezaslúžený bod hlavne vďaka výkonu hosťujúceho brankára.
Góly: 87. Hasenovič – 11. M. Smataník, ŽK: M. Chorvát – M. Buday, Urík, rozhodoval: Magdolen, 100 divákov.
TR. TURNÁ: Chochlík – Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát (83. M. Chorvát), Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Jambor (46. Konečný), Mich. Kováč, Hrubý, Mar. Kováč. Tréner: R. Horňák. JAKUB HORŇÁK

Z. Kostoľany – Stará Turá 1:3 (1:1)
Zápas začal šancou Liptaja, ktorý už v 6. min. zo vzdialenosti dvanástich metrov netrafil Viskupovu bránu. O dve minúty fauloval Pollák Jarošinca a následne, keď sa obaja postavili, ho ešte aj udrel do pŕs, na čo reagoval Jarošinec fackou Pollákovi. Rozhodca to vyriešil červenou kartou pre Jarošinca a žltou kartou pre Polláka. Aj keď hrali Kostoľanci o jedného menej, ujali sa vedenia v 19. min. po ruke súpera v šestnástke. Nariadený pokutový kop Liptaj s istotou premenil. Následne mohol Liptaj o desať minút aj zvýšiť skóre po Školnovej uličke, ale vo výbornej pozícií z dvanástich metrov prestrelil. Hostia mali prvú príležitosť až v 30. min., keď Janega z ôsmich metrov nastrelil žrď Zvalovej brány. Päť minút pred polčasom Kostoľanci stratili loptu, Denk poslal dlhý pas Durecovi, ktorý predbehol aj obranu domácich a vyrovnal na 1:1. Druhý polčas začal znovu šancou Liptaja, no ten v 51. min. po rýchlom protiútoku nepremenil. Domáci bojovali aj bez vylúčeného Jarošinca. Prevaha hostí sa začala prejavovať, čo vyústilo aj do ich vedúceho gólu, ktorý zariadil Janega krížnou strelou z rohu šestnástky. V 79. min. opäť Liptaj narobil problémy súperovej obrane, no po peknom spracovaní Mokošovho centra na prsia, nepremenil vo výbornej šanci. Tesne pred záverom stretnutia síce Kostoľanci bojovali, ale Peterka po rýchlom útoku peknou krížnou strelou upravil na konečný stav stretnutia 1:3 pre hostí.
GÓLY: 19. Liptaj (11m) – 40. Durec, 71. Janega, 87. Peterka. ROZHODOVAL: Srnec, 100 divákov.
STARÁ TURÁ: Viskup – Bartek, Pollák, Antálek (73. Valenčík), Denk, Durec, Magula (46. Majtás), Matlák, Moravčík (63. Hornáček), Janega, Peterka FRANTIŠEK MAŠLONKA

Ostatné výsledky: Bošany – Cigeľ 2:2 (0:2), Uhrovec – Horovce 3:0 (0:0), V. Uherce – Streženice 5:2 (1:1), Kanianka – Ladce 3:1 (1:1).
1. Horovce 25 17 4 4 59:25 55
2. Veľké Uherce 25 17 3 5 63:29 54
3. Kanianka 25 16 5 4 57:22 53
4. Uhrovec 25 16 4 5 52:31 52
5. Cigeľ 25 15 2 8 53:42 47
6. Brvnište 25 10 8 7 46:42 38
7. Chocholná-Vel. 25 11 2 12 46:47 35
8. Podolie 25 11 3 11 41:42 33