Stankovčania si zgustli na Prečíne, Borčice na víťaznej vlne

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Borčice zvíťazili nad Malženicami o gól. Borčice zvíťazili nad Malženicami o gól. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Šimonovany – Myjava B 3:2 (1:2)
Hostia mali raketový nástup do zápasu, keď sa pomerne rýchlo a jednoducho v upršanom počasí dostali do dvojgólového vedenia. Už v 3. minúte poslal hostí do vedenia Holiš, ktorý z bezprostrednej blízkosti tečoval presný a prudký center z pravej strany od Copka a nedal Gregušovi v domácej bráne žiadnu šancu – 0:1. O desať minút bolo už 0:2, keď Flamik vystrelil spoza šestnástky a Martin Oršula nešťastným tečom do protipohybu brankára pomýlil Greguša. Domácich ani tento stav nerozhodil a už v 17. minúte po individuálnej akcii Sobotu, ktorého zastavil až v šestnástke nedovolene hosťujúci obranca, znížil Rybanský bezpečne na 1:2. Hoci Myjava do konca polčasu mala ešte tri sľubné šance, veľmi dobre pri nich zasiahol domáci brankár Greguš a nedovolil hosťom odskočiť opäť na dva góly. V druhom polčase hru prevzali domáci a snažili sa s výsledkom niečo urobiť. V 49. minúte opäť Rybanský vyrovnal z pokutového kopu, keď opäť hosťujúca obrana nestíhala, tentokrát faulovala prenikajúceho Kodaja. Zápas sa v týchto momentoch musel divákom páčiť, hoci pre výkyvy počasia ich na tomto zápase nebolo až tak veľa. Určite to ale nebol remízový zápas a čakalo sa, na ktorej strane padne vytúžený gól. Už v 70. minúte mohol byť hrdinom Matúš Sobota, ktorému do čistej šance nahral Rybanský, no jeden z hosťujúcich stopérov stihol zastúpiť Solničku v bránke Myjavy. V 79. minúte si však obidvaja vymenili pozície, keď Sobota opäť ušiel hosťujúcej obrane po Laurincovom vysunutí a ponúkol víťazný gól Rybanskému ako na podnose a ten svojím tretím gólom nielen dosiahol hetrik, ale aj rozhodol zápas – 3:2.
Góly: 17. (11 m), 49. (11 m) a 79. P. Rybanský – 3. Š. Holiš, 13. S. Flamik. R Božik, 150.

MYJAVA B: Solnička – Flamik, P. Sivák, Vávra (55. Jastráb), Pecha, Toman, Holiš, Matušica (80. Fako), Horeš, Marček, Copko (63. Jorík). PETER LETAVAY

Tr. Teplice – Partizánske 2:4 (1:0)
Teplice si po dvoch domácich prehrách so silnými súpermi chceli napraviť chuť a potvrdiť body z predchádzajúceho kola z Prečína. Hneď od začiatku mali domáci územnú prevahu, ktorú sa im podarilo pretaviť do vedúceho gólu Šika. Len škoda, že bol jediný v prvom dejstve, lebo hostia mohli do kabín odchádzať aj s väčším mankom. V druhom polčase postavila hostí na nohy premenená penalta Křapkom, na ktorú síce rýchlo dokázal gólovo odpovedať Krivda. Tento moment však Trenčianskym Tepliciam uškodil a hostia síce ďalší pokutový kop nepremenili, ale strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: 33. Šiko, 59. Krivda – 56. Křapka (11 m), 64. Obert, 76. Kučerka, 80. Kučera, ŽK: Koreň, rozhodoval: Volf, 100 divákov.
TR. TEPLICE: Khouja – Haško (65. Ružička), Beňo, Krivda, Losonszký, Koreň, Paška (46. Halaška), Bretschneider, Šiko, Bariak, Puček. Tréner: M. Bernát. JAROSLAV RUŽIČKA

Jaslovské Bohunice – Nová Dubnica 2:0 (0:0)
Novodubničania prišli hrať kombinačný futbal, domáci však umne dostupovali, a tak sa úvodné minúty odohrávali najmä medzi šestnástkami. Postupne mali prvé šance Pavlík s Dobišom, na hosťujúcej strane sa pokúšal o strelu Pilný. V sobotňajšej horúčave postupne tempo upadávalo a na prestávku sa išlo za bezgólového stavu. Po zmene strán už boli domáci aktívnejší, ale hostia stále nebezpečne hrozili. Keď už sa zdalo, že sa nič nestane, vyšiel domácim rýchly útok a Machovič z ľavej strany otvoril skóre – 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie, čo využili domáci na ďalšiu rýchlu akciu a Halmo definitívne podčiarkol domácu výhru.
Góly: 75. Machovič, 80. Halmo. R. Ahmed, ŽK: Doka – Držék, Burdej, 100 divákov.
N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Žifčák, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Držík, Vojvodík (83. Švikruha), Lendvay, Zelnický. Tréner O. Šmelko. (STC)

Tr. Stankovce – Prečín 6:1 (2:1)
Po zápase v Malženiciach chýbali domácemu mužstvu ďalší hráči, a tak museli doplniť káder hráči z rezervy a dorastu. Aj keď sa v Trenč. Stankovciach predstavilo posledné mužstvo priebežnej tabuľky, tak domáci hráči nenechali nič na náhodu, k zápasu pristúpili zodpovedne, súpera nepodcenili a od začiatku si vytvorili územnú prevahu. Prvú šancu mal už v 1. min. domáci Repa, ale Miščík v bráne hostí bol pozorný. Repa bol v šanci aj v 6. min., ale jeho strela z veľkej diaľky bola nepresná. V 10. min. bol v šestnástke hostí zrazený Antošík a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Repa – 1 : 0. V 12. min. mal šancu zvýšiť Hazda, ale brankár jeho strelu kryl. Hráči Prečína neprišli do Trenč. Stankoviec murovať, hrali otvorený futbal a spoliehali sa hlavne na rýchle brejky. Po jednom takomto bol v 19. min. v šanci Hybben, ale strieľal tesne nad brvno. Na druhej strane mal v 25. min. obrovskú šancu Takáč, ale jeho prudkú hlavičku pod brvno brankár vyrazil. V 34. min.sa ocitli Žiška a Škvarka sami pred brankárom, ale prekombinovali to, keď, Škvarka strieľal z ofsajdovej pozície. V 37. min. došlo k nedorozumeniu v domácej obrane, čo využil Kmošena a vyrovnal – 1:1. Nerozhodný stav dlho netrval a v 42. min. sa po úniku strelou k pravej tyči presadil Kvasnica – 2:1. Aj úvod 2. polčasu bol jasne v réžii domáceho mužstva. Už v 46. min. mohol zvýšiť Žiška, ale brankár sa nedal prekvapiť. Žiškovi to však vyšlo v 48. min. a s prehľadom strelil svoj prvý gól za mužstvo dospelých – 3 : 1. Potom prišla séria rohov pred bránou Prečína, ale šance Hazdu a Birasa zostali nevyužité. V týchto fázach zápasu sa hralo hlavne na polovici Prečína, tlak domáceho mužstva sa stupňoval, miestami bol až drvivý a v šestnástke hostí neustále horelo. Zákonite prišli aj góly. V 54. min. si urobil výlet do súperovej šestnástky stopér Takáč a zvýšil – 4 . V 56. min. mal sólo takmer od polovice ihriska Žiška, ale brankár jeho strelu vyrazil nohami. V 58. min. sa odhodlal k zakončeniu Blaško a jeho nádherná strela z veľkej diaľky skončila v sieti – 5 : 1. Gólostroj domáceho mužstva pokračoval a v 60. min. sa po nedorozumení v obrane Prečína odrazila lopta od Žišku do siete – 6 : 1. Tempo hry sa potom zmiernilo a hráči Trenč. Stankoviec s prehľadom kontrolovali vývoj zápasu. V závere ešte zostali nevyužité šance Sedláčka a Birasa. Posledné slovo v zápase mal Polek, ale jeho strelu smerujúcu do šibenice, brankár vyrazil. Trenč. Stankovce v zápase dominovali a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 48. a 60. Žiška, 11. Repa, 42. Kvasnica, 54. Takáč, 58. Blaško – 38. Kmošena, ŽK: Miščík, Košút, rozhodoval: Szalai, 200 divákov.
TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Blaško, Žiška (78. Polek), Hudec, Takáč, Kvasnica (65. Sedláček), Škvarka, Poruban (46. Biras), Repa, Hazda. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Borčice – Malženice 3:2 (2:1)
Domáci si od úvodu udržiavali miernu prevahu, do prvej vážnejšej šance sa dostali v 9. min, ale Barčíkov center z rohu pozorná obrana odvrátila. V 12. min bez prípravy vypálil Pikulík, ale Bobot sa nedal prekvapiť. V 15. min unikol Novák a jeho prihrávku bezpečne v premenil Barčík – 1:0. V 20. min sa uvoľnil Hanzel, presne našiel hlavu Nováka, ktorý z hranice pokutového kopu pridal druhý gól. Hostia mohli znížiť v 25. min, no strelu P. Balážika kryl brankár. V 35. min strelou spoza šestnástky vyskúšal pozornosť Močka Zuziak. O minútu sa hosťom podarilo znížiť P. Balážikom, ktorý sa uvoľnil v šestnástke presnou strelou prekonal Bobota. V 45. min sa vyznamenal domáci brankár po strele P. Balážika. V 48. min skúšal Močka prekvapiť z uhla Barčík, ale strele chýbala presnosť aj razancia. Potom hostia pridali a snažili sa vyrovnať, no ich úsilie končilo na pozornej obrane Borčíc dirigovanej Sivom a čo prešlo, likvidoval včasným vybiehaním Bobot. Iskra podnikala rýchle protiútoky ťahane Novákom a Barčíkom. V 62. min však po rohu Pikulík hlavičkou vyrovnal. V 72. min mal veľkú šancu Mravec, ale lopta z jeho hlavy opečiatkovala žrď. Rozhodnutie priniesla 77. min, keď sa uvoľnil Zuziak a strelou k žrdi zaistil domácim výhru. V 86. min mohli hostia vyrovnať, no Bobot bol na svojom mieste.
Góly: 15. Barčík, 20. Novák, 77. Zuziak – 36. P. Balážik, 62. Pikulík. Rozhodoval Jeremias, ŽK: Hanzel, Mravec – Močko, Lulovič, P. Balážik, 150 divákov.
BORČICE: Bobot – Lončík (90. Petruš), Hanzel, Barčík, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (82. L. Slávik), Náther, E. Le Giang, Púpala (52. Mačina). ONDREJ MIŠECH
Ostatné výsledky: Domaniža – Boleráz 2:2 (1:2), Holíč – Vrbové 0:1 (0:1), Hlohovec a Častkovce mali voľno.
16. Prečín 27 5 2 20 31:71 17
ŠTK: Myjave B sa po skončení sezóny odpočíta šesť bodov za neuhradenie faktúry. Bánovce sa odhlásili zo súťaže.