Myjava si vychutnala Častkovce, Teplice boli štyri minúty od víťazstva

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Myjavčania strelili Častkovciam sedem gólov. Myjavčania strelili Častkovciam sedem gólov. (Zdroj: RÓBERT FRITZ)

Partizánske - Tr. Stankovce 1:1 (0:1)

Prvý z brankárov bol v permanencii domáci Gašparík, ktorý v 4. minúte zvládol súboj s Repom pred šestnástkou a o tri minúty vyriešil situáciu v pokutovom území pred dobiedzajúcim Antošíkom. V 10. minúte sa do gólovej príležitosti dostal Hazda, ale Kompas ho zbavil šance a o dve minúty mu Gašparík zmaril ďalšiu tutovku. Potom prišli chvíle domácich futbalistov. V 16. minúte po Kučerovej spätnej prihrávke Kučerka zvnútra šestnástky pálil vedľa vzdialenejšej ľavej žrde. O tri minúty Kučera v šestnástke hostí adresoval prihrávku nabiehajúcemu Obertovi, ktorému v gólovej pozícii odskočila lopta. Vzápätí Slivka z pravej strany centrom posadil loptu na hlavu Oberta, ktorý z päťky v záklone mieril nad. V 20. minúte Kučerka posunul tesne pred šestnástkou loptu Obertovi, ale ten minul bránku hostí. O dve minúty zožala potlesk ďalšia akcia domácich, keď po Bencovom dlhom pase do veľkého vápna hlavičku po Slivkovej rybičke Horváth vyškriabol. V 24. minúte Obert hlavou minul Kučerov center pred odkrytou bránkou hostí, ktorí o dve minúty naplnili otrepané nedáš-dostaneš. Za domácou obranou si prebral prihrávku Hazda a zo štrnástich metrov po zemi prestrelil Gašparíka. V 34. minúte ušiel po ľavej strane Kučera, ale Horváth nohami zachránil. V 55. minúte vnikol do šestnástky domácich Hazda, ale prudkou krížnou strelou pálil tesne vedľa vzdialenejšej pravej žrde. V 60. minúte Šmitalov ďalekonosný pokus po zemi cez spleť tieľ Horváth vytlačil od ľavej tyče a o minútu po Bencovom rohu Slivkou hlavičku odvrátil z bránkovej čiary Blaško. Ten mohol v 64. minúte poistiť vedenie hostí, ale jeho brejkový únik Gašparík zneškodnil. V 77. minúte zahrmelo na opačnej strane, keď po Kučerovom nadýchnutom centri tiesnený Obert z ôsmich v páde poslal loptu do pravej žrde, no následne ju predsa len pretlačil do siete. Deľbu bodov nezmenila ani druhá nadstavená minúta, kedy po Šmitalovom pase rozbehol rýchlu akciu domácich po ľavej strane Kučera, loptu posunul pred šestnástku Januškovi, ktorý po zemi pálil vedľa pravej žrde.

Góly: 77. Obert – 26. Hazda. R Šmátrala, 250 divákov.

OŠK: Horváth – Antošík, Blaško, Kvasnica, Poruban (70. Polek), Takáč, Čibík, Škvarka (90. Chudý), Ďanovský, Jaroslav Repa, Hazda (63. Biras), tréner: R. Pevný.

Hlohovec – Trenčianske Teplice 2:2 (1:1)

Domáci začali lepšie, mali šancu už v 3. minúte ale Došek neuspel. Následne minúty priniesli vyrovnaný duel v strede poľa. Došek sa nakoniec dočkal v 21. minúte a Hlohovec viedol – 1:0. V závere polčasu však prišla zlomová situácia. Strela hosťujúceho Hačka sa odrazila od tyče, tancovala na čiare a hlavný rozhodca ukázal na stred – 1:1. Tento moment domácich zaskočil a v druhom polčase v pohode hrajúci hostia prebrali zápas do svojich rúk. Po hodine hry išli aj do vedenia, ale v hektickom závere najskôr po domácom tlaku vyrovnal Mičian, aby mohol v samom závere zabezpečiť tri body pre domácich M. Habán, ale v nadstavenom čase sa z bieleho bodu pomýlil.

Góly: 21. Došek, 86. Mičian – 43. Haško, 62. Paška. R. Chlebo, ŽK: Mičian, Cabadaj – Halaška, ČK: 74. Bariak, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Khouja – Haško, Beňo, Krivda, Losonszký, Paška (71. Ružička), Bretschneider, Šiko, Bariak, Puček (85. Bernát), Halaška. Tréner M. Bernát. (STC)

Prečín – Borčice 0:4 (0:2)

Po opatrnom začiatku sa útoky striedali na oboch stranách. V 8. min mieril Čelko nad po akcii T. Orávika s Hybbenom v 11. min zasiahol Kosa. V 13. min pálil Barčík nad a v 20. min

Novák nastrelil brvno. O minútu po centri dostal hostí do vedenia E. Le Giang. V 24. min Zuziakovu strelu po úniku Miščík vyrazil a v 33. min Vrábelov pokus z 30 metrov Kosa vyrazil na roh. V 45. min po narážačke Zuziak zvýšil na 0:2. Domáci bojovali a lídrovi boli vyrovnaným súperom, iba nedávali góly. V 54. min Vrábel trafil žrď, o tri minúty Novákovu strelu kryl Miščík. Akcie sa striedali bez gólového efektu. Až v 89. min Mravec po rohu hlavou dal tretí a v 90. min L. Slávik hlavou pridal štvrtý gól.

Góly: 21. E. Le Giang, 45. Zuziak, 89. Mravec, 90. L. Slávik. Rozhodoval Haršány, ŽK: Kopáč, 100 divákov.

BORČICE: Kosa – Lončík (46. Petruš), Hanzel, Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (70. L. Slávik), Náther, E. Le Giang (63. Mačina). (MD)

Myjava B – Častkovce 7:1 (3:0)

V úvode stretnutia boli určite aktívnejší domáci hráči a prvá šanca zápasu sa zrodila v 6. minúte po rohovom kope, kedy pekne hlavičkoval do priestoru troch žrdí Marček, ale Korček bol pozorný a loptu za svoj chrbát nepustil. Vzápätí prišla kontra na opačnej strane ihriska. Streleckú šťastenu pokúšal najlepší kanonier Častkoviec Madro, no jeho pokus smeroval do stredu brány a Solničkovi nerobilo problém loptu skrotiť. V 11. minúte sa zasa dostal do zakončenia Jorík. Jeho strelu vyrazil gólman hostí na rohový kop a skóre sa stále nemenilo. Až do 26. minúty diváci na tribúnach žiadny vážnejší pokus o ohrozenie brány nevideli, no potom kopaničiari zužitkovali spoluprácu dua Marček – Vávra. Druhý menovaný sa dokázal zblízka presadiť a poslal Spartak do vedenia. Ďalšiu nebezpečnú strelu z Vávrovej kopačky musel Korček riešiť v 33. minúte. O tri minúty neskôr po faule na Flamíka v šestnástke hostí nariadil hlavný arbiter Meluš pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil domáci kapitán Horeš a s prehľadom penaltu premenil. V 36. minúte mohol byť rozdiel skóre už len jednogólový, ale Masár v sólovom prieniku nechal vyniknúť Solničku, ktorý strelu reflexívne vyrazil. V 42. minúte sa po Korčekovom zaváhaní pohral s obranou hostí Jorík a vsietil ďalší gól Spartaka. Bola to zároveň posledná gólová príležitosť v prvom dejstve a tímy sa rozišli do šatní na prestávku.

Do druhej polovice duelu nastúpili súperi s jednou zmenu v zostave na strane hostí, keď Ostrovského nahradil na trávniku Jančovič. A kopaničiari pokračovali v tom, čo začali v prvom dejstve. V 54. minúte prekonal obranný val Častkoviec i vybehnutého brankára Pecha a zvýšil skóre na rozdiel štyroch gólov. Ten istý hráč rozvlnil sieť aj o tri minúty neskôr, no v tomto prípade len bočnú. Ďalší presný zásah pridal v 66. minúte zápasu striedajúci Holiš, ktorý využil presný Pechov center a Myjava už viedla nad Častkovcami 5 : 0. Napokon sa dočkali aj hostia, keď v 70. minúte prekopol Solničku nikým nekrytý Jančovič a znížil na 5:1. Prešla však len jediná minúta a už sa číslice na svetelnej tabuli menili opäť. Svoj druhý gól totiž pridal myjavský útočník Holiš. V 76. minúte hlavičkoval k žrdi aktívny Pecha, ale tento raz zostal Korček neprekonaný. No nie na dlho. Štefan Holiš bol totiž pri chuti a v 78. minúte zavŕšil svoj hattrick úpravou stavu na 7:1 pre Myjavu. Kopaničiari na súpera tlačili až do záverečného hvizdu, ale napriek viacerým príležitostiam už ďalší presný zásah nepridali a myjavský gólostroj sa v poslednom domácom zápase sezóny zastavil na čísle sedem.

Góly: 26. Vávra, 35. Horeš (11 m), 42. Jorík, 54. Pecha, 66., 71. a 78. Holiš – 70. Jančovič, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Meluš, 212 divákov.

MYJAVA B: Solnička – Jorík (60. Holiš), Flamik, Pav. Sivák, Vávra (70. Nikodem, Pecha, Toman, Matušica (78. Tomič), Horeš, Marček, Copko. Tréner: V. Stančík.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Gono, Čechvala, Halás, Husár, Madro, Osuský, Vlado (74. Némethy), Masár, Ostrovský (46. Jančovič, 83. Hevier). Tréner: J. Madera. MAREK HRIN

Ostatné výsledky: Malženice – Domaniža 4:1 (2:0), Boleráz – Šimonovany 0:3 (0:0), Jaslovské Bohunice – Holíč 3:0 kontumačne, hostia nepricestovali. N. Dubnica a Vrbové mali voľno.

1. Borčice 29 26 1 2 93:16 79

2. Malženice 29 17 7 5 67:36 58

3. Myjava B 29 16 6 7 58:29 54

4. Boleráz 29 15 6 8 43:31 51

5. J. Bohunice 30 13 9 8 49:32 48

6. Šimonovany 29 12 7 10 39:30 43

7. N. Dubnica 29 11 8 10 34:30 41

8. Tr. Stankovce 29 10 8 11 38:44 38