Neporadza vyhrala derby, debakel Dolného Srnia v Zem. Podhradí

Prehľad výsledkov VII. líg

Kálničania (v zelenom) nestačili na BrezovúKálničania (v zelenom) nestačili na Brezovú (Zdroj: ŠK DOLNÉ SRNIE)

SEVER

Záblatie – Mn. Lehota 3:1 (2:1)

Od začiatku zápasu sa v Záblatí predstavil súper, ktorý chcel hrať futbal. V prvých 20 minútach mali hostia územnú prevahu. Hrali takticky a futbalovo vyspelo. Domáci boli viac ako vyrovnaným súperom. Futbal sa divákom musel páčiť. Domáci po kombinačnej akcii v 32. min strelili úvodný gól strelecky disponovaným Gajdošíkom. Záblatie prebralo iniciatívu do vlastných rúk a kombinačnými akciami súperovi hrozili. O štyri minúty skóroval po individuálnej akcii opäť Gajdošík. Nakoľko Mn. Lehota nezložila zbrane po peknej akcii znížila stav na 2:1 Mikušincom. Druhý polčas sa hral obojstranne kvalitný futbal na pomery VII. ligy. Misky váh na svoju stranu naklonili domáci. Na 3:1 zvýšil prvým hetrikom v záblatskom drese Gajdošík. Do poslednej minúty sa hral zápas, ktorý bol veľmi kvalitný, no domáci napokon svoje víťazstvo umnou hrou ustrážili.

Góly: 32., 36. a 60. Gajdošík – 45. Mikušinec, rozhodoval: Malik, 100 divákov.

ZÁBLATIE: Köszeghy – Kuzma, Krištof, Žabár, Ševčík, Anton Fraňo, Marček, Chorváth (71. Bosý), Minárik, Gajdošík (90. Urban), Praženec (53. Andrej Fraňo)

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, Kňažek, Plichta, Bachynec (60. Dávidek), Mikušinec, Ďuráči, D. Hrnčár, T. Laco, E. Laco, Honza (46. Ďurža)

Horňany – Neporadza 1:4 (1:2)

Góly: 23. Znášik – 7. a 60. Martin Richtárech, 5. Hošo, 67. Antalovič, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.

HORŇANY: Porubčan – Strieženec, Hanus, Ježík, Filin, Matuška (66. Bulejko), Minárik, Kostolanský (58. Masár), Balon (56. Jurák), Predanocy, Znášik

NEPORADZA: Mikula – Kyselica, M. Begáň, Púčik, Antalovič (90. T. Begáň), Hošo, Jánsky, Matúš (78. Dlábik), Ondráš, J. Richtárech, Martin Richtárech (88. Michal Richtárech)

Horné Srnie – Skalka 5:4 (2:2)

V derby zápase sa o prvý rozruch postaral hosťujúci Sedláček, no jeho samostatný nájazd vyrazil brankár Riečičiar. V 13. min sa hostia ujali zaslúženého vedenia, keď Šumichrastovu strelu dorazil Hrušovský – 0:1. V 17. min domáci vyrovnali po strele Švančárka, keď brankárovi Bulejkovi prepadla ľahká strela. V 26. min strela Lukajku opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. O minútu na to si priamy kop z 20 m postavil Blaško a jeho strela skončila v sieti. V 31. min hostia vyrovnali na 2:2, keď po centri Sedláčka hlavičkoval do siete Hrušovský. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, nástup do druhého polčasu mali obe mužstvá opatrný. V 63. min sa domáci opäť ujali vedenia, keď po centri Švančárka skóroval Galko. O dve minúty sa kopala penalta proti domácim, ktorú s prehľadom premenil na 3:3 Hrušovský. V 75. min mali rovnakú výhodu domáci, k lopte sa postavil Blaško, no nepremenil ho. V 80. min sa domáci opäť ujali vedenia, keď sa hlavičkou po prihrávke Hoša presadil Ševčík. O dve minúty hostia opäť vyrovnali, keď sa ďalekonosným pokusom presadil Ješko. Stretnutie ako na hojdačke sa preklopilo na stranu domácich v 83. min, keď skóroval Ševčík na 5:4, a tak sa aj toto divoké stretnutie skončilo a domáci potvrdili jarnú neporaziteľnosť na vlastnom štadióne.

Góly: 80. a 83. Ševčík, 17. Švančárek, 28. Blaško, 63. Galko – 13., 31. a 65. Hrušovský (3. z 11 m), 82. Ješko, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

HORNÉ SRNIE: Riečičiar – Ševčík, Sekula, Naňák, Švančárek, Belko, Galko (87. D. Kebísek), Lukajka (59. Kubíček), Hošo, Trška, Blaško

SKALKA: Bulejko – Podkopčan, Truban (46. L. Horecký), Švančárek, Sedláček, Hrušovský (80. Fečkanin), Ješko, T. Dúžek, Šumichrast, S. Dúžek, P. Horecký (63. Hrnčár)

Dolná Poruba – Mel.-Lieskové 1:4 (1:3)

V zápase, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sa stretli tímy z čela ligovej tabuľky. Domáci vstúpili do stretnutia lepšie. Už v 12. min ich poslal do vedenia Hamaňa. Odpoveď hostí však nenechala na seba dlho čakať. Po peknej akcii vyrovnal Žiška. Záver úvodného dejstva patril jasne hosťom. Najskôr v 43. min upravil na 1:2 Mizerák a gólom do šatne stanovil polčasové skóre na 1:3 Švec. Hostia si po prestávke strážili dvojgólové vedenie a snaha domácich o skorigovanie výsledku vyšla na zmar. V 69. min skúsený Motyka upravil na 1:4. Hostia si tak odviezli z Dolnej Poruby všetky body.

Góly: 12. Hamaňa – 17. Žiška, 43. Mizerák, 45. Švec, 69. Motyka, rozhodoval: Matúš, 100 divákov.

DOLNÁ PORUBA: Marko – P. Suchý, Vlado, P. Ježík, Šlesarik, Hamaňa, Bližnák, Martinák (46. J. Ďuriš), Daško, P. Kapko (78. R. Kapko), T. Suchý (46. P. Ďuriš)

MEL.-LIESKOVÉ: Kostelanský – Janigáč, Biras (59. Špaček), Motyka, L. Birás, Štefák (74. Habdák), Luprich, Žiška, Vilímek, Švec (82. F. Birás), Mizerák

Drietoma – Selec 3:0 (2:0)

Na dobre pripravenom ihrisku sa odohral zápas tabuľkových susedov. Oba tímy sa snažili predvádzať kombinačný futbal. Domáci sa do vedenia dostali po chybe hosťujúceho brankára, ktorý neudržal priamy kop z kopačky Hlistu a loptu do brány dopravil Holúbek. V 42. min sa domáci dostali do dvojgólového vedenia po presnom zásahu z kopačky Gabrhela. Od tohto momentu sa Drietoma upokojila a hrala pekný kombinačný futbal. Hostia hrozili z rýchlych brejkov, tie však obrana na čele s brankárom dokázala eliminovať. Klinec do rakvy Selca dal domáci žolík Baliak, ktorý nekompromisne skóroval na 3:0. Do zápasu s prehľadom zapadla aj rozhodcovská trojica, ktorá zvládla na výbornú. Divákom sa zápas páčil, pretože oba tímy hrali technický futbal.

Góly: 38. Holúbek, 42. Gabrhel (11 m), 90. Baliak, rozhodoval: Mikulášek, 111 divákov.

DRIETOMA: Masaryk – Palko (87. Kuzl), Šišovský, Hrčka, Gabrhel, Babrnák, Minárech, Lacko (79. Baliak), Holúbek, Hlísta, Mikuš (55. Filo)

SELEC: Puna – B. Panák, Dohňanský (82. Š. Šišovský), M. Šišovský, Zaťko, Letko, Sivák, Ondriška, Dudášik, M. Panák (58. Ondrášek), Šťastný

Zem. Podhradie – Dolné Srnie 6:1 (2:1)

Domáci sa chceli v poslednom zápase na svojom ihrisku odvďačiť fanúšikom za podporu v celej sezóne víťazstvom. To sa začalo rodiť v 22. min, keď sa po skvelej prihrávke M. Katrinca presadil Janeček. Hostia vyrovnali po štandardnej situácii J. Bušom. Polčasu by viac pasovala remíza, no Janeček po prekrásnom centri Š. Katrinca, ktorý hral ako z partesu, z voleja nemýlil - 2:1. Druhý polčas domácim vyšiel na jednotku. Boli lepší v každom smere. Janeček ako odrhnutý z reťaze skóroval ešte trikrát a bolo rozhodnuté. Za domácich sa ešte presadili Staňo a M. Zámečník. Mužom zápasu bol jednoznačne Š. Katrinec, ktorý neraz podkúril hosťujúcej obrane. Jeho prieniky boli ako z učebnice futbalu. Po zápase sa diskutovalo o privolaní domácich hasičov, nakoľko po jeho rýchlych prienikoch začala horieť tráva na ľavej strane ihriska.

Góly: 22., 42., 52. a 63. Janeček, 68. Staňo, 81. M. Zámečník – 31. J. Bušo, rozhodoval: Michalec, 80 divákov.

ZEM. PODHRADIE: Poláček – M. Katrinec, Lehocký (85. Profjéta), D. Zámečník (26. Pospíšil), Ochodnický, Š. Katrinec, Bako, M. Zámečník, Staňo, Bližniak, Janeček

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Mučaji, Dobrik, Kopunec (65. Uváčik), Radoš, M. Bušo, Vicena, Poláček, Paller, J. Bušo, Gužinák (61. R. Hejbal st.)

Hrádok – Horná Streda 2:3 (1:2)

V zápase dvoch mužstiev zo stredu tabuľky – 8. a 9. tímu začali lepšie domáci, keď v 14. min po prihrávke Mária Sevalda Patrik Štekel otvoril skóre zápasu. V 35. min potrestal chybu domácej obrany Adam Vrábel a vyrovnal na 1:1. Blížil sa záver prvého polčasu, keď v 44. min Ján Jakubička poslal hostí do vedenia – 1:2. Začiatok druhého dejstva patril opäť domácim, keď v 53. min Peter Steinecker vyrovnal na 2:2. Vzápätí po druhej žltej karte bol vylúčený hosťujúci Denis Čaňo. Domáci však početnú výhodu nevyužili, ale naopak v 75. min Lukáš Vrábel poslal hostí po druhý raz do vedenia – 2:3. Napriek veľkej snahe sa domácim vyrovnať nepodarilo, a tak si hostia z Hrádku odviezli tri body.

Góly: 14. Štekel, 53. Steinecker – 35. A. Vrábel, 44. Jakubička, 75. L. Vrábel, ČK: 54. Čaňo, rozhodoval: Tarabus, 50 divákov.

HRÁDOK: P. Kucharovič – Gábor, Trautenberger (59. Gróf), Štekel, M. Sevald, Steinecker, Tomka, Tekula (80. Domin), Opet (87. J. Kucharovič), Ľupták, J. Sevald

HORNÁ STREDA: Miroslav Satina – Madunický, Havrlent (24. Uhlík, 78. J. Vrábel), Michal Satina, Jakubička (86. Votava), Čeh, Hasan, Joštic, A. Vrábel, L. Vrábel, Čaňo

Bzince – Polianka 0:4 (0:1)

V dôležitom zápase o záchranu v VII. lige juh si lepšie počínal hosťujúci kolektív. V 25. min dostal Polianku do vedenia Nižňanský. Ďalšie góly prišli až po prestávke. Hostia po hodine hry viedli dvojgólovým rozdielom po presnom zásahu Petra Svinkáska. V závere pridali presné zásahy ešte Černáček s Miroslavom Šimkom. Víťazstvo hostí je zaslúžené a posledné kolo ešte prinesie zaujímavú drámu v boji o lepšie ako predposledné miesto.

Góly: 25. Nižnanský, 66. P. Svinkásek, 70. Černáček (11 m), 75. M. Šimko, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

BZINCE: Lančarič – Málik, Mazáň, Bončo, Bača, Matějka, Skovajsa, Otrubný (80. Horák), Biháry, Miškech, Herák (57. Urban)

POLIANKA: Černák – M. Kováčiny, Černáček, Kovár, V. Šimko, M. Šimko, Zguriš, Čepko (34. P. Svinkásek), Horniak, R. Kováčiny, Nižnanský (84. M. Svinkásek)

Lúka – Krajné 1:8 (1:1)

Krajné pricestovalo do Lúky v pozícii jasného favorita. Slovanistov k tomu predurčovali dobrý výsledky z ostatných kôl a aj strelecká dispozícia útočníka Tížika. Domáci napokon dokázali s hosťami držať krok iba v úvodnom polčase. V 10. min sa dostali dokonca do vedenia, keď sa presadil Karaba. O desať minút vyrovnal skóre Tížik. Po prestávke už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Hostia sa prezentovali viacerými peknými akciami a mnohé z nich skončili gólmi. V 48. min dostal Krajné po prvý raz do vedenia Tížik a keď v 56. min upravil na 1:3 Lacho, o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Ďalšie góly hostí pridali Baranovič a Lacho. Trikrát sa ešte presadil Tížik, ktorý si tak na konto pripísal celkovo päť presných zásahov. Domácim nemožno uprieť snahu a chuť bojovať za akéhokoľvek stavu.

Góly: 10. Karaba – 21., 48., 77., 79. a 88. Tížik (2 z 11 m), 56. a 81. Lacho, 63. Baranovič, rozhodoval: Király, 50 divákov.

LÚKA: M. Kunda (46. J. Kunda) – Pichler (59. Adamus), Buška, Oríšek, A. Adamus, Zelinka (46. Šuga), Karaba, Žiška, Vöröš, Juliny, Vasičkanin

KRAJNÉ: Moravec – Tížik, Kostelný, Podmajerský, Medveď (46. Malý), Beňo (73. Elíz), Baranovič, Tomka, Lacho, Škodáček, Puškár (77. Pekník)

Tr. Bohuslavice – Pobedim 2:3 (1:2)

Pobedimčania pricestovali do Bohuslavic v oklieštenej zostave, keď prišlo až päť nových hráčov. Tak mohli mať domáci šancu získať poľahky body, no nakoniec bolo všetko inak. Domáci v úvode zápasu hostí zatlačili, ale svoje šance ľahko zahadzovali. Až prišla 6. min a z prvej štandardky hostí sa ujal Pobedim vedenia. Domáci ostali ako obarení a hostia im ponúkli šancu vyrovnať, keď Mitánek v 29. min premenil pokutový kop. Domáci hrali do prestávky dojmom akoby nechceli streliť gól, a tak v 40. min išli hostia po druhýkrát do vedenia. Po búrke v domácej kabíne vybehli Bohuslavičania po prestávke aktívne a v 53. min vyrovnal na 2:2 Fraňo. To však bolo zo strany domácich všetko. Znova poľavili a darovali hosťom pokutový kop. Ten síce Krajčík chytil, ale nedokázal spoluhráčov vyburcovať k streleniu víťazného gólu. Hostia udreli ešte raz a strhli víťazstvo na svoju stranu. Domácim sa už so zápasom nepodarilo nič urobiť, keďže zahodili stopercentné šance a keď už prekonali gólmana a strelili gól, ten pre ofsajd nebol uznaný. Vyhovárať sa však nepomôže, pretože futbal sa nehrá na šance, ani na aktivitu v záverečnej desaťminútovke.

Góly: 30. Mitánek (11 m), 54. Fraňo – 6. a 41. Makara, 67. Luštík, rozodoval: Šišovský, 100 divákov.

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták – Salic, Mitánek, Gavalec, Sevald, Zámečník (76. Markovský), Fraňo, Kopunec (56. Karlík), Kaššovic, Bečár

POBEDIM: M. Vavro – Kohutovič, Ľ. Gono, Mrekaj (84. R. Dudášik), Priadka, makara, Husár, Pomajbo, P. Dudášik, M. Gono, Luštík

Brezová – Kálnica 3:0 (1:0)

Bradlan potvrdil úlohu favorita, aj keď Kálnica pricestovala iba s jedenástimi hráčmi a už v 33. min sa jej zranil Kunda. Prví ohrozili bránu v 9. min hostia, ale brankár P. Maliarik strelu na dvakrát zneškodnil. V nasledujúcich minútach bol z domácej strany aktívny najmä Šlahor, ale jeho strelecké pokusy míňali cieľ, podobne aj hlavička hosťujúceho kapitána Mordina po rohovom kope. V 27. min sa po ľavej strane výborne uvoľnil Sivák, jeho prihrávka sa cez Petra Osuského st. dostala až na opačnú stranu k Michalovi Maliarikovi, ktorý peknú akciu rutinérsky zakončil – 1:0. Ďalšie dobré príležitosti nevyužili hosťujúci A. Važan ani aktívny Sivák, neujali sa ani strely hostí Ivanu, Mareka Hladkého, ani únik strelca gólu M. Maliarika. V druhom polčase už bolo čiastočne poznať, že Kálničania majú o hráča menej, napriek tomu sa sympaticky pokúšali o viaceré zakončenia, hlavne z kopačiek Mareka Hladkého či Mordina. Ale domáci nič neponechali na náhodu a skóre zvýšili najskôr v 50. min, keď faul brankára J. Šicka na P. Osuského st. potrestal z jedenástky neomylný strelec - brankár Peter Maliarik – 2:0. V 78. min dal domáci Barbírik po akcii M. Maliarika gól, ale zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu Kurnického bola proti. Ľuboš Barbírik si to však vynahradil v 87. min., keď ponúknutú loptu od P. Osuského st. z pravej strany s veľkým prehľadom technicky ponad vybiehajúceho brankára hostí poslal do siete – 3:0. Hráči Bradlana tak dosiahli zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy a mohli ísť spokojne zablahoželať svojmu spoluhráčovi Jaroslavovi Potúčkovi, ktorý vstúpil do stavu manželského s Luciou Gabrišovou.

Góly: 28. M. Maliarik, 49. P. Maliarik (11 m), 87. Barbírik, rozhodoval: Mazúch, 110 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – M. Maliarik, P. Osuský st., Danko (73. Barbírik), Sivák, Žabka, Šlahor, Bzdúšek, Tomka, P. Osuský ml., Dúbrava (65. Mĺkvy)

KÁLNICA: J. Šicko – Uher, Kunda, Kukučka, Mordin, Marek Hladký, Martin Hladký, M. Šicko, M. Važan, A. Važan, Ivana

Kostolné/St. Turá B – Turá Lúka 2:2 (1:0)

Domáci ťahajú v závere súťaže peknú sériu. Po troch výhrach bodovali i s vedúcimi a už istými postupujúcimi Turolúčanmi. Kostolanci nastúpili do zápasu vedení novým kapitánom Michalom Drahošom a do zostavy sa vrátili už i niektorí uzdravení hráči. A keďže kvalita Turej Lúky je známa, hral sa obojstranne ľúbivý a pre divákov pohľadný futbal. V 38. min vystrašila domácich pekná strela Šarudiho, ale Janček bol na mieste. Naopak, skóre o 2 min otvorili domáci, keď po kombinácii Bielčíka s Drahošom sa do zakončenia dostal Jaroš a pohotovo prekonal Oravca. Nástup do druhého polčasu mali úspešnejší hostia, keď už v 46. min vyrovnali gólom Eliáša. V 54. min zahrával T. Bruško trestný kop a ten sa z podobných situácii nemýli. Z 25 m dostal domácich opäť do vedenia. Po vydarenom vysunutí od Dugu Žabka znova zrovnal skóre. Až do záveru sa hral veľmi dobrý futbal, ale skóre sa už nemenilo. Ku kvalite slušného a kombinačného zápasu prispeli svojim výkonom i rozhodcovia.

Dňa 24. júna bude Kostolné poriadať tradičný futbalový turnaj – Memoriál Miroslava Ješka za účasti družstiev Žítkovej, Skalky nad Váhom, Hrašného a domácich futbalistov.

Góly: 40. Jaroš, 54. Bruško – 46. Eliáš, 64. Žabka, rozhodoval: Mazúch, 100 divákov.

KOSTOLNÉ: Janček – Baran, Javor, Beňo, Bakoš (55. Filip), Drahoš, Bielčík (43. Geschwandtner), Bruško, Szekfu, Baranovič, Jaroš (82. Zámečník)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, J. Žabka, Štermenský, Šarudi, Kulíšek, Halabrín, Augustín (46. Nečas), Kročian, Eliáš (84. Ťulák), Duga

1. Turá Lúka 25 16 5 4 58:32 53

2. Brezová 25 14 6 5 60:25 48

3. Pobedim 25 14 5 6 77:35 47

4. Tr. Bohuslavice 25 12 7 6 52:30 43

5. Krajné 25 11 6 8 75:41 39

6. Kostolné/St. T. B 25 11 5 9 58:46 38