Tri červené karty pre hráčov Kľúčového

Vo Veľkej Hradnej mohli vypuknúť majstrovské oslavy o niečo skôr, súper im nepricestoval.

Hosťujúci Boris Drienka (v zelenom) v súboji o loptu s domácim Tomášom Ondráškom v zápase Veľké Bierovce/Opatovce – Zamarovce 2:0.Hosťujúci Boris Drienka (v zelenom) v súboji o loptu s domácim Tomášom Ondráškom v zápase Veľké Bierovce/Opatovce – Zamarovce 2:0. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Tr. Teplá – Horná Súča 1:1 (1:0)

Góly: 43. Balon – 52. F. Guga, ŽK: 3:1, ČK: 54. Balon, rozhodoval: Matúš, 150 divákov.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Píža (81. Dobiaš), Beňo, Adamčík (67. Friedl), Gunár, Balon, Kováč (75. Sýkora), Stupinský. Tréner: J. Hudec.

HORNÁ SÚČA: F. Seriš – Coník, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Jozef Dohnan, Kučerák, M. Guga, Lukšo (81. Bartek), Repa (56. Zemanovič), F. Guga (70. Zvolenský). Tréner: B. Mrázik.

Veľká Hradná – Kočovce 3:0 kontumačne, hostia na zápas nevycestovali

Postupové oslavy V. Hradnej:

Načítavam video...

Dolná Súča – Očkov 1:1 (1:0)

V poslednom zápase sezóny do Dolnej Súče pricestoval súper z Očkova. V prvých minútach sa hral futbal prevažne v strede poľa. V 26. min bol faulovaný prenikajúci Ľ. Vendžúr. Rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý premenil Dominik Hlávek. V ďalších minútach sa nič vážnejšie neudialo, a tak sa polčas skončil 1:0. Druhý polčas začal aktivitou hostí. V 59. min po strele z 20 m hostia vyrovnali. V 67. min sa mohli hostia ujať vedenia, no zlyhali v zakončení. V 75. min dobrú šancu na domácej strane v podaní Patrika Trúneka hosťujúci brankár vychytal. Desať minút pred koncom mieril Kučerák nad bránu. O dve minúty neskôr Dominik Hlávek z 11 metrov netrafil priestor brány. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila remíza 1:1.

Góly: 27. D. Hlávek (11 m) – 59. Ščepko, ŽK: 2:2, rozhodoval: Király, divákov.

DOLNÁ SÚČA: Martiška – Kučerák, Gajdošík, D. Hlávek, Mrázik (74. Gazdík), Vasko, Valaštín, R. Pleva, T. Pleva, Ľ. Vendžúr, Trúnek. Tréner: A. Gajdošík.

OČKOV: Trebatický – Čechvala, Mečiar, Ondrášek, Gažo (79. Suchánek), Drahno, Hlaváč, Hikel, Jurčo, Ščepko, Valo (55. Benovič). Tréner: M. Lintner. JAKUB MARENČÁK

Bošáca – Tr. Jastrabie 4:1 (3:1)

Až do 15. minúty bolo na hre oboch mužstiev vidieť, že nemusia hrať o záchranu. Brankári sa dotkli lopty iba pri prihrávkach, ktorý sa hovorí malá domov. V 16. min sa naskytla šanca domácim, keď tandem Macejka-Helík bežal sám na brankára Koreňa, no Helík Macejkovu prihrávku poslal vedľa brány. Pravidlo nedáš-dostaneš sa onedlho potvrdilo. Hosťujúci Martin Kyselica otvoril skóre zápasu. Domáci zvýšili aktivitu a v 26. min si Dušan Helík dobre spracoval v šestnástke loptu a vyrovnal skóre. V 31. min sa domáci dostali do vedenia, keď Macejka trafil do priestoru brány presne. Ďalšia dobrá šanca domácich prišla v 43. min, no v poslednom momente bol faulovaný pred brankárom hostí Martin Zámečník. Nariadenú jedenástku Vojtech Brezovák s prehľadom premenil na tretí gól Bošáce. Na konci prvého polčasu sa zranil výborne hrajúci Dušan Helík, čo poznačilo hru domáceho tímu v priebehu celého druhého polčasu. Hostia sa to snažili využiť, no v týchto chvíľach obrana pracovala s prehľadom. V 71. min sa podarilo vystreliť Zámečníkovi, ale Koreň loptu vytlačil na roh. Aktivitu prebrali hostia, ale do konca zápasu sa im už nepodarilo skórovať. Ich strely končili zväčša vedľa brány Mihalu, alebo v jeho náručí.

Góly: 27. D. Helík, 31. Macejka, 43. Brezovák (11 m), 71. Zámečník – 21. Kyselica, ŽK: 1:1, rozhodoval: Michalec, 100 divákov.

BOŠÁCA: Mihala – Kostelan, Vavro, Brezovák, Kusenda, Ochodnický, Kozic, Bako, Zámečník, D. Helík (46. Samotný), Macejka (79. P. Helík). Tréner: P. Ševčík.

TR. JASTRABIE: J. Koreň – Mikula, D. Fodrek, Žák, D. Koreň, M. Fodrek, T. Fodrek, Bročko (63. R. Glasa), M. Glasa, Kyselica, Makyda (46. Jánošík). Tréner: R. Pristach. MARIÁN KOPUNEC

Nová Ves – Kľúčové 3:1 (0:1)

Domáci vstúpili do rozlúčkového zápasu v VI. lige nešťastne, keď v 3. min po krídelnej akcii a spätnej prihrávke domáci obranca loptu odkopol, trafil Patku a ten nechtiac otvoril skóre. V 10. min Grznár bravúrne vyrazil tvrdú strelu Kopačku. V 16. min strela Siku iba tesne minula bránu. V 37. min bol vylúčený po dvoch žltých kartách za protesty hosťujúci Verchola. V 44. min sa v šestnástke uvoľnil Sika, ale brankár Zubo na bránkovej čiare zachránil. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou vyrovnať a otočiť výsledok. V 47. min po centri Šimončiča a následnej chybe brankára, ktorému lopta vypadla z rúk, Lacko pohodlne do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. V 54. min Sika nacentroval, ale Vatrt v päťke na loptu nedočiahol. V 58. min hosťujúci Patka nastrelil tyč a následne Kostadinov za urážku rozhodcu predčasne putoval pod sprchy. V 64. min po centri Maca Vatrt hlavou upravil na 2:1. V 68. min za nešportové správanie bol vylúčený Papiernik. V 73. min po prihrávke Siku Lacko upravil na 3:1. Následne Jančo hlavou nastrelil brvno hosťujúcej brány. V závere sa zápas už iba dohrával. Hostia nezvládli stretnutie a svojou nedisciplinovanosťou dovolili domácim zvíťaziť.

Góly: 47. a 72. Lacko, 63. Vatrt – 3. Patka, ŽK: 1:3, ČK: 36. Verchola, 69. Papierník, 58. Kostadinov, rozhodoval: Maraz, 200 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Koritina (26. Maco), Šimončič, Ševčík, Gablech, Sika, Kačina, Vatrt, Lacko. Tréner: B. Grznár.

KĽÚČOVÉ: Höfer – Verchola, Kendera (44. Sabadka), Papierník, Kostadinov, Patka (79. Pšenčík), Štefánek, Vavruš (88. Martin Machara), Kopačka, Čakajík, Hoťko. Tréner: M. Vavruš. VILIAM GAJDÚŠEK

Dubodiel – Brestovec 2:1 (0:1)

Dubodiel čakal v nedeľu existenčný zápas. Domáci nezačali dobre keď už v 3. minúte v šestnástke vystrelil hosťujúci hráč, no domáci brankár vyrazil na roh. Z následného rohu sa hlavou presadil Luciak – 0:1. Domáci boli v prvom polčase neškodní keď i vo vyložených šanciach sa postupne nepresadili Hostačný, Červený a v samostatnom úniku ani Žáčik. Aktívny bol aj domáci Repa, no ani jeho strely netrafili priestor brány. Tesne pred koncom polčasu mohol ísť Brestovec do dvojgólového vedenia no domáceho brankára zastúpil na čiare kapitán Kúdela. Druhý polčas začali lepšie hostia, no strelu z vnútra šestnástky Petrík vyrazil na roh. Po tomto momente začal festival zahodených šancí. Domáci míňali bránu súpera aj z najvyloženejších šancí. Streleckú smolu pretrhol až v 73. minúte Žáčik, ktorý zblízka doklepol nepodarenú strelu Scheera. O päť minút sa dostal do samostatného úniku Štefanech, ktorý na radosť všetkých strelil svoj premiérový gól za A-mužstvo 2:1. Brestovec sa do konca zápasu dostal ešte do jednej šance no prudkú strelu hostí domáci brankár stihol vyraziť do bezpečia. Domáci sa tak rozlúčili so sezónou víťazne.

Góly: 73. Žáčik, 78. Štefanech – 5. Luciak, ŽK: 0:1, rozhodoval: Vido, 100 divákov.

DUBODIEL: Marián Petrík – Repa, Janík, Hostačný (88. Kováč), Červený, Scheer, Kúdela, Žáčik, T. Petrík (52. S. Malec), Štefanech, V. Malec (90. M. Petrík). Tréner: M. Malec.

BRESTOVEC: Vrábel (63. Večeřa)– Malečka (58. Gaža), Malacký, Vojtek, Strnátka (54. Valent), Obuch, Sládeček, Mozolák, Viselka, Švancara, Luciak. Tréner: D. Dubovský. MARIÁN PETRÍK

Veľké Bierovce/Opatovce – Zamarovce 2:0 (1:0)

Domáci privítali v poslednom kole na perfektne pripravenom teréne Zamarovce, s ktorými nevyhrali už viac ako tri sezóny a mali možnosť pri výhre skončiť na druhom mieste v lige. Prvú vážnu šancu v zápase si vypracovali domáci v 4.minúte – roh od O.Breznického hlavou tesne zakončil Fabian. V 7.minúte predĺžil aut T.Ondrášek na nabiehajúceho Svatíka, ten loptu potiahol a kolmým centrom pred bránu našiel O.Breznického, ktorý nekompromisne zakončil – 1:0. V 10.minúte nahral Pazúr T.Sivákovi a ten vyskúšal pozornosť brankára Mikloša. Hostia podnikali rýchle kontry a v 14.minúte nastrelil Peter Myslivec brvno. V 12.minúte zakončil tesne vedľa hosťujúci Vančo. V 16.minúte strieľal z diaľky Mercek, ale brankár hostí bol na správnom mieste. V 18.minúte akcia domácich O.Breznický-T.Sivák-L.Breznický kde posledne menovaný zakončil blízko tyče mimo. V 24.minúte T.Ondrášek poslal loptu na L.Breznického a toho vychytal v super šanci Mikloš. V 30.minúte sa neujala tvrdá strela od B.Drienku. V 40.minúte po akcií zakončil v dobrej šanci Svatík. Hneď v druhom polčase v jeho úvode odkopávali menej razantnú strelu od L.Breznického z bránkovej čiary hráči hostí. V 50.minúte vybojoval loptu v rohu L.Breznický a jeho center v päťke hlavou nevyužil T.Sivák. V 54.minúte posúval loptu Pazúr pred šestnástku na O.Breznického a ten tvrdou strelou mieril nad. V 56.minúte kapitán Fabian poslal pas dopredu kde bol Svatík a jeho zakončenie minulo len tesne svoj cieľ. O pár minút ten istý hráč v dobrej šanci zahodil svoju príležitosť. V 60.minúte pas z obrany až na striedajúceho Zajačeka, ktorého strela nemala dostatočnú razanciu a tak brankár hostí Mikloš nemal problémy. V 66.minúte nebolo dopriate Svatíkovi skórovať ani v ďalšej dobrej príležitostí keď prepálil z hranice pokutového územia. V 72.minúte striedajúci Peter Bulko nenápadnou prihrávkou našiel L.Breznického, toho v tutovke chytil brankár hostí a následnú odrazenú loptu zakončil do siete T.Sivák – 2:0. V 73.minúte si dal pozor brankár domácich na projektil z priameho kopu od Dávida Jančoviča a následne loptu neupratal do siete ani Daniel Jančovič. V 74.minúte bol Tibor Drienka prenikajúci do pokutového územia zastavený ešte pred šestnástkou a Boris Drienka neposlal ideálny center. V 77.minúte nepremenili ešte domáci penaltu, keď Žúžiho vychytal brankár hostí Mikloš. V závere ešte spálil obrovskú šancu Peter Bulko po prihrávke od T.Siváka. V 89.minúte nastrelil Boris Drienka do tyče. V 90.minúte doslova čaroval brankár Mikloš, ktorý na dvakrát vychytal T.Siváka. Zápas s prehľadom rozhodoval hlavný arbiter Gavenda. Muži tak skončili na krásnom historickom 2.mieste v 6.lige. Vedenie TJ SPP Veľké Bierovce/ Opatovce ďakuje hráčom, funkcionárom, trénerom za odvedenú prácu počas sezóny v prospech klubu a za prejavenú dôveru od fanúšikov.

Góly: 7. O. Breznický, 72. Sivák, rozhodoval: Gavenda, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Sivák, Žúži, Mercek, Fabian, L. Breznický, Sivák, O. Breznický (69. Bulko), Pazúr (58. Zajaček), Svatík, Ondrášek. Tréner: R. Kadák.

ZAMAROVCE: Mikloš – Dávid Jančovič, Chochlík, Minárik, Daniel Jančovič, Mikušinec (70. T. Drienka), Myslivec, B. Drienka, Vančo, Nemeček, Garaj. Tréner: P. Jančovič. TIMOTEJ BULKO

1. Veľká Hradná 30 19 4 7 89:55 61

2. V. Bierovce/Op. 30 18 3 9 87:47 57

3. Čachtice 30 18 2 10 69:50 56

4. Tr. Teplá 30 15 7 8 72:55 52

5. Kočovce 30 15 4 11 71:67 49